Гараж для багатьох є не тільки місцем зберігання машини, але й справжньої автомобільної, слюсарної й столярної майстерні. Тому важливо, щоб завжди й усе було під рукою й на потрібному місці. Але часом так складно розібратися в різноманітті викруток, плоскогубців, ножиців, свердлів і іншого начиння, яке зберігається в “чоловічому Едемі”.

У цьому огляді прості й при цьому ефективні ідеї, які допоможуть створити в гаражі практично ідеальні системи зберігання.

 1. Магнітна стрічка

магнітна стрічка

Магнітна стрічка для зберігання дрібних металевих деталей

Магнітну стрічку, наклеєну на стіну в гаражі, можна використовувати для зберігання свердлів, ножиців, болтиків, гаєчок і інших дрібних металевих деталей. Такий магнітний власник дуже зручний у використанні й допоможе запобігти втраті дрібних, але важливих запчастин.

2. Пластикові контейнери

17idey-2

 Стелаж із пластикових контейнерів

 З великих пластикових контейнерів і брусків деревини можна побудувати великий стелаж для зберігання інструментів, проводів, запчастин і будь-яких інших речей. Організація такого стелажа дозволить навести порядок і суттєво заощадити місце в майстерні або гаражі.

3. Рейлинги

Рейлинги для сміттєвих пакетів і паперових рушників

 Рейлинги для сміттєвих пакетів і паперових рушників

 На одній з вільних стін гаража можна розмістити трохи невеликих рейлингів, на яких вийде зручно розмістити рулони сміттєвих пакетів, паперових рушників, наждакового паперу, скотча, мотки мотузки й багато чого іншого.

4. Кронштейни для меблів

Кронштейни для зберігання меблів

 Кронштейни для зберігання меблів

 Багато дачників, використовують гараж для зберігання складних вуличних меблів. Щоб вона не стояла по кутах і не займала багато місця, зробіть для неї вертикальний стелаж з дерев’яними або металевими кронштейнами й прикрутіть його до однієї з вільних стін.

5. Баночки

Зберігання цвяхів, болтів, саморізів і інших дріб'язків

Зберігання цвяхів, болтів, саморізів і інших дріб’язків

 Болти, гаєчки, цвяхи, саморізи, шурупи та інші дріб’язки не займають багато місця, однак зберігати їх у змішаному виді вкрай незручно. Навести порядок у цих речах допоможуть банки із кришками, прикрученими до нижньої частини начіпної шафки або під стільницею робочого стола.

6. Ґрати під стелею

Ґрати для зберігання труб і плінтусів

 Ґрати для зберігання труб і плінтусів

 Пластикові ґрати, прикручена в куті гаража під стелею, ідеально підійде для зберігання залишків водопровідних труб, плінтусів, профілів і інших довгих речей. Така система зберігання допоможе значно заощадити місце в гаражі й запобігти можливим поломкам тендітних будівельних матеріалів.

7. Органайзер для викруток

Дерев'яний органайзер для викруток

 Дерев’яний органайзер для викруток

 Невеликий практичний органайзер для викруток, який під силу зробити будь-якому чоловікові, просто просвердливши потрібну кількість невеликих отворів у бруску деревини. Такий виріб можна повісити на одній зі стін гаража або майстерні, щоб зберігати всі викрутки в одному місці.

8. Вертикальні системи зберігання

Вертикальні панелі для зберігання речей

 Вертикальні панелі для зберігання речей

 Кілька перфорованих панелей з металу або фанери під столом або в шафці дозволять обзавестися ергономічним і зручним місцем для вертикального зберігання невеликого ручного інструмента.

9. Пластикові труби

Системи зберігання із ПВХ-труб

 Системи зберігання із ПВХ-труб

 Залишки ПВХ-труб різного діаметра можна використовувати для створення самих різних систем зберігання. Наприклад, шматки широких труб, прикручених до нижньої частини шафки, підійдуть для зберігання шуруповерта, дрилі й інших інструментів такого типу. Зі шматочків ПВХ-труб середнього діаметра можна зробити гнізда для зберігання різних спреїв, монтажної піни, тюбиків з фарбою й інших ємностей.

10. Пензлики

Підвісне зберігання пензликів

 Підвісне зберігання пензликів

 Малярські пензлики й шпателі дуже зручно зберігати в підвішеному стані на тонкому дроті або на тонкому пруті зі сталі.

11. Стійка для садового інструмента

Дерев'яна стійка для садового інструмента

Дерев’яна стійка для садового інструмента

Щоб садовий інструмент не займав добру третину простору гаража, зберігаєте його на спеціальному стелажі, прикрученому до однієї зі стін. Такий стелаж можна змайструвати своїми руками із брусків дерева, дерев’яного піддона або шматків пластикових труб.

12. Багатофункціональний стелаж

Стелаж з піддоном з поличками

 Стелаж з піддоном з поличками

 Дерев’яний піддон, доповнений поличками зі шматків дерев’яних рейок, стане функціональною складовою гаража й допоможе розмістити величезну кількість ручного інструмента й дрібних в одному місці.

13. Зберігаємо вудки

Зберігання вудок

 Зберігання вудок

 Звичайні дротові ґрати можна використовувати для створення зручного власника для вудок. Таку систему зберігання можна зафіксувати під стелею, щоб вона не займала місце внизу й не плуталася під ногами в осінньо-зимовий сезон.

14. Пегборд

Органайзер для інструментів з перфорованої панелі

 Органайзер для інструментів з перфорованої панелі

 Перфоровану панель із оцинкованого металу можна використовувати для створення багатофункціонального настінного органайзера для всякої всячини. Використовуючи гачки й болти на такій панелі можна закріпити невеликий ручний інструмент, контейнери і ємності.

15. Складаний верстат

Відкидний дерев'яний верстат

Відкидний дерев’яний верстат

Складаний дерев’яний верстат, який можна зробити з дерева, – прекрасне рішення для невеликого гаража або майстерні. При необхідності таке робоче місце складається й кріпиться до стіни, звільняючи місце для машини або інших речей.

16. Кронштейн для коліс

Кронштейн для коліс у гаражі

 Кронштейн для коліс у гаражі

 Покупний або саморобний кронштейн, дозволить надійно зафіксувати комплект коліс під стелею або на одній зі стін.