Ґанок у будинок. Основні помилки при будівництві

Прогулюючись по місту, нерідко можна побачити таку картину: начебто б нові офісні будинки або магазини, а сходи у входу все в тріщинах, фінішна обробка відшарувалася, плити перекосилися. Так проявляються прорахунки в будівництві, які, як правило, стають очевидними лише через кілька місяців після його завершення.

У цій статті ми вкажемо на основні помилки, які часто допускають при облаштованості ґанку, щоб допомогти вам уникнути прикрості від описаних вище неприємних наслідків.

ганок порог повідпадала плитка

Помилки при будівництві ґанку в будинок

Будівництво  будинку змушує нас вирішувати безліч серйозних завдань, враховуючи чимало важливих нюансів. Фундамент під ґанок – один з них. Розповсюджену помилку допускають забудовники, влаштовуючи фундамент тільки під будинок з наступною прибудовою ґанку. Як правило, з метою економії фундамент під ґанок роблять із меншим заглибленням, у результаті чого під основу ґанку попадає вода, на конструкцію негативно впливає морозне обдимання, що чревате нерівномірною усадкою й появою тріщин на стику.

ганок найпоширеніші помилки при будівницві

Правило перше: ґанок і будинок обов’язково повинні бути зав’язані загальним фундаментом на одній і тій же глибині, з обов’язковим армуванням у тіло основної стрічки, якщо фундамент стрічковий.

Друга помилка, яка часто має місце при облаштованості ґанку – неправильна пароізоляція або, що ще гірше, взагалі її відсутність. Необхідно розуміти вплив вологи на фінішну обробку щаблів, щоб усвідомити безглуздість спроби заощадити на будівництві.

На практиці це виглядає так: недосвідчені або несумлінні будівельники формують ґрунтом укіс, ставлять яку не-будь опалубку, армують, заливають бетоном, а в якості фінішної обробки використовують гранітну або керамічну плитку, тобто паронепроникні матеріали. Що ми бачимо в підсумку? Волога із ґрунту просочує бетон, не знаходячи природного виходу, а коли вдаряють морози, вона збільшується в обсязі, зриваючи й піднімаючи плитку.

Правило друге: наявність гарної пароізоляції.

YouTube Preview Image

Робиться це в такий спосіб. Підготуйте основу із ґрунту, який послужить незнімною опалубкою. Проведіть невелике його ущільнення й улаштуйте шар із цементного розчину або худого бетону. Далі наклейте пароізоляцію, яка надійно захистить несучі конструкції від надлишку вологи. Тепер сміливо можна формувати сходи.

Читайте також :  Економний метод як наносити жидкі обої