Інструкція з виконання робіт цокольний сайдінг

Для прикладу можна використовувати звичайний цегельний будинок, який необхідно самостійно обшити сайдінгом і утеплити. Для того, щоб роботи були виконані на високому рівні й вам було комфортно працювати, необхідно заздалегідь підготувати всі інструменти, які можуть знадобитися вам у процесі монтажу.

цокольний сайдінг

Для самостійного монтажу металлосайдінга вам знадобляться такі матеріали й інструменти:

 1. самі панелі сайдінга;
 2. напрямний профіль;
 3. паро- або гідробар’єр ( між ними немає ніякої різниці);
 4. мінеральна вата;
 5. брус або профіль для каркаса;
 6. кріплення парасолька для утеплювача, саморізи по металу й швидкий монтаж;
 7. перфоратор, шуруповерт і болгарка;
 8. риштування;
 9. ножиці по металу, рівень і косинець;
 10. гарні викрутки й молоток;
 11. правило з рівнем, рулетка й олівець.

Після того, як ви підготуєте всі перераховані вище матеріали, можна приступати до роботи.

Перший етап. Складання каркаса

До стіни профіль необхідно кріпити вертикально, а для цього вам буде потрібно намітити кілька розмічальних ліній.

 1. за допомогою рулетки й олівця необхідно у верхній частині стіни відзначити кілька крапок по горизонталі ( через кожні 50-70 см). Потім потрібно прикладати до кожної крапки рівень і відзначати нижню крапку. Після цього слід з’єднати верхні й нижні крапки, щоб одержати вертикальні лінії. Щоб справа йшла швидше, можна використовувати не олівець, а спеціальний оббивний шнур з фарбою.
 2. Далі необхідно зафіксувати профіль на П-образні кріплення, які повинні бути прикручені до стіни, уздовж кожної вертикальної лінії.
 3. П-образне кріплення повинне бути розташоване один від одного по вертикалі приблизно на відстані напівметра, для чого заздалегідь слід зазначити крапки. Для того, щоб збільшити швидкість монтажу, крапки можна відзначити тільки на крайніх вертикалях, а потім використовувати все той же оббивний шнур.
 4. Коли всі крапки будуть відзначені, можна приступати до свердління, а потім і до фіксації П-образних кріплень за допомогою швидкого монтажу.
 5. Після цього потрібно приставити профіль або брус до стіни, вкладаючи його в П-образні кріплення, і скріпити їх разом. Найкраще це робити за допомогою шуруповерта й спеціальних шурупів, використовуючи натягнуту нитку як маячок, щоб одержати рівну поверхню.
 6. Також можна використовувати для вирівнювання правило, приставлене до двох профілям. Усі профілі, які виявляться між ними, слід кріпити за правилом.

Коли всі описані роботи будуть виконані, ваш каркас буде готовий.

Другий етап. Монтаж вентиляційного шару й утеплювача

Найкраще в якості утеплювача використовувати гарну мінеральну вату, а не пінопласт, тому що вата не буде блокувати вихід від поверхні стіни конденсату й дозволить стіні дихати.

Мінеральна вата продається як у матах, так і в рулонах. Вата в матах має більш високу вартість, але працювати з нею зручніше.

Її монтаж, утеплення стін мінватою слід виконувати так:

 1. спочатку її потрібно нарізати на смуги необхідної ширини;
 2. потім слід закласти вату між профілями;
 3. після цього за допомогою перфоратора й довгого свердла потрібно зробити отвори для дюбелів;
 4. далі необхідно вставити в отвори парасольки й прибити їх.

Після того, як увесь утеплювач буде закріплений, потрібно буде ретельно перевірити чи немає вільного простору між утеплювачем. Якщо все в порядку, то можна приступати до установки пароізоляційної плівки:

Читайте також :  Саморобна новорічна ялинка з кольорових кульок
 1. Спочатку потрібно розкотити рулон і відрізати від нього необхідний шматочок плівки, який слід прикласти по горизонталі до нижньої частини стіни й прикрутити в місцях зіткнення до профілю. Для кріплення плівки найкраще підійдуть шурупи із широким капелюшком, тому що завдяки ним плівка не відірветься.
 2. Якщо ви використовували для решетування брус, кріпити плівку вам буде набагато простіше, адже її не прийде прикручувати, а можна буде закріпити степлером.
 3. Починати кріпити плівку знизу нагору необхідно для того, щоб наступна смуга лягала на попередню з внахлест. Завдяки цьому не буде щілин і якщо навіть вода потрапить на панелі, то утеплювач буде надійно від неї вкритий.
 4. Для більшої надійності можна всі шви проклеїти спеціальним скотчем, тому що в цьому випадку ви зможете виключити влучення снігу навіть при сильному вітрі. Але якщо ви придбали якісний сайдінг, то снігу й так буде дуже складно виявити під фасадом.
 5. Після закріплення всієї плівки, рекомендується поверх гідробар’єра прикрутити до профілю невеликі дерев’яні планки, чия товщина може бути близько 2 см. Це дозволить організувати між сайдінгом і плівкою вентиляційний простір.

Обшивка стін сайдінгом

цокольний сайдінг обшивка стін сайдінгом

 Це найпростіший етап, тому що самі трудомісткі етапи (утеплення й вирівнювання) залишилися позаду.

 1. Для початку потрібно прикріпити на стіни за допомогою шуруповерта напрямні планки, у які потім будуть вставлятися панелі.
 2. Складання сайдінга найчастіше роблять знизу нагору. Це робиться для того, щоб між панелями не залишалося щілин за рахунок нахлеста. Але є деякі марки сайдінга, що мають універсальну крайку. Такому сайдінгу байдужний порядок складання.
 3. Після того, як панель буде вставлена, потрібно прикрутити її у всіх крапках до профілю, а вже потім вставляти наступну. У такій же послідовності потрібно прикрутити всі панелі.
 4. У вас можуть виникнути труднощі з останньою панеллю, тому що іноді її доводиться за допомогою болгарки робити дуже вузькою, а потім вставляти у верхню напрямну.

Як видно з написаного вище, монтаж сайдінга своїми руками не занадто складний, тому при бажанні й акуратному виконанні всіх робіт, ви одержите відмінний результат.

YouTube Preview Image

Монтаж цокольного сайдінга своїми руками

Чи можна виконати монтаж цокольного сайдінга своїми руками? Виробники займаються постійним удосконаленням даного оздоблювального матеріалу, тому цілком можливо встановити його самостійно. Для цього необхідно лише враховувати деякі особливості цього матеріалу й дотримуватися певної послідовності при виконанні робіт.

Читайте також :  Теплиця з полікарбонату з дерев'яним і металевим каркасом своїми руками

цокольний сайдінг фото відео

 Перед тем, як починати монтаж цокольного сайдінга, необхідно зробити підготовку поверхні всіх стін, змонтувати несучий каркас, а також шар гідро- і теплоізоляції, якщо це необхідно.

Підготовка фундаменту, цоколя й стін

Для початку необхідно подивитися наскільки рівними є стіни цоколя, тому що при монтажі сайдінга припустимий перепад нерівностей у стін і цоколя не повинен перевищувати двох сантиметрів. При наявності більших нерівностей їх потрібно буде заздалегідь вирівняти за допомогою цементного розчину.

Основа, на яку буде встановлюватися цокольний сайдінг, повинна бути чистою й сухою.

Дуже важливо щоб вологість фундаменту й цоколя не перевищувала чотирьох відсотків на глибині трьох сантиметрів. Це дуже важливо для монтажу практично будь-яких начіпних фасадів, тому що підвищена вологість може негативно позначитися на якості лицювального матеріалу, тобто в майбутньому сайдінг під впливом вологи може деформуватися. Усі ваші зусилля будуть даремні й прийдеться починати все спочатку.

Крім цього бажано обробити цоколь антисептичною ґрунтовкою, яка здатна проникати глибоко й перешкоджати утвору грибкових і цвілевих інфекцій.

Монтаж каркаса

сайдінг цокольний фото

Самостійний монтаж цокольного сайдінга необхідно робити обов’язково на несуче решетування, яке повинно бути добре закріплено на стіні.

Найкраще каркас решетування робити з металевого оцинкованого профілю, який можна придбати в будь-якому будівельному магазині разом із самим сайдінгом. Згідно з інструкцією по монтажу цокольного сайдінга, каркас обов’язково повинен бути строго вертикальним. Саме із цієї причини необхідно починати монтаж з вирівнювання верхнього й нижнього несучого профілю по водяному рівню.

Після цього можна встановлювати кутові несучі профілі, які також повинні бути вирівняні за допомогою рівня або схилу.

Звичайно, можна виконати каркас і з дерева, але для цієї мети потрібно використовувати деревину хвойних порід, тому що вона найменш піддана процесам гниття. Згідно з інструкцією, каркас слід робити із сухої деревини, яка заздалегідь була оброблена яким-небудь антисептиком, при цьому її вологість не повинна бути більш 20%.

Стандартний крок решетування при монтажі цокольного сайдінга повинен становити 46 сантиметрів, що обумовлене розміром панелі лицювального матеріалу.

Якщо в будинку абсолютно рівні стіни, то на них можна кріпити цокольний сайдінг і без решетування. Головне, не забути залишити вентиляційні зазори між матеріалом і стіною, щоб стіни й фундамент не убирали вологу.

Але все-таки оптимальним варіантом є каркас, який здатний забезпечити необхідну вентиляцію між стіною й панелями. Крім цього, за допомогою каркаса можна буде гідроізолювати й утеплити цоколь будинку й фундамент.

Для кріплення каркаса найкраще використовувати оцинковані цвяхи зі схованим капелюшком, чия довжина становить не менш трьох сантиметрів. Під час монтажу каркаса необхідно обов’язково зробити обв’язку навколо дверних і віконних прорізів.

Читайте також :  Як класти газоблоки правильно?

Також слід урахувати розташування водостоків і інших інженерних споруджень:

 1. вихід кондиціонірованих систем   підвалу;
 2. розташування отворів для вентиляції;
 3. розташування електропроводки.

Теплоізоляція й гідроізоляція

Якщо на ділянці досить близько залягають ґрунтові води або ділянка розташована в північних районах, рекомендується до початку монтажу цокольного сайдінга встановити додатковий шар теплоізоляційного й гідроізоляційного матеріалу.

Найчастіше в якості гідроізоляції використовується спеціальна поліетиленова плівка, але крім плівки можна робити гідроізоляцію фундаменту й цоколя за допомогою спеціальної мастики, в основі якої лежать штучні й натуральні водовідштовхувальні смоли.

Для теплоізоляційного шару можна використовувати наступні матеріали:

 1. натуральний утеплювач із джуту й льна;
 2. натуральний утеплювач камка;
 3. мінеральна вата;
 4. пінополістирол, який є найпоширенішим утеплювачем для фундаменту й цоколя.

Монтаж цокольного сайдінга

Перед тем, як починати монтаж, необхідно уважно вивчити відео й фотоматеріали, які представлені на цьому сайті, де крок за кроком описаний увесь процес. Існує кілька різновидів цокольного сайдінга й при монтажі кожного є деякі нюанси. Найчастіше в комплекті із самим сайдінгом додається інструкція з його монтажу.

YouTube Preview Image

Основні вимоги, які пред’являються до монтажу цокольного сайдінгу своїми руками, дотримання яких дозволить добитися гарного результату:

 1. зберігати всі панелі необхідно на ребрі, у напрямку намальованих на виворітній стороні стрілочок;
 2. якщо роботи з монтажу будуть проводитися в холодний час, то необхідно витримати матеріал близько десяти годин у теплому приміщенні, щоб панель встигнула за цей час придбати гнучкість;
 3. монтаж панелей необхідно починати з нижнього ряду. Іноді монтаж може починатися й з верхнього несучого профілю, але це застосовується лише для цокольного сайдінга, який кріпиться методом « штир-паз»;
 4. при самостійній установці сайдінга найкраще починати монтаж з лівої сторони будинку, поступово зрушуючись вправо. Але є такі матеріали, які потрібно монтувати праворуч. Уточнити даний параметр можна в інструкції;
 5. не можна кріпити панелі до каркаса жорстко, обов’язково потрібно залишати між панеллю й капелюшком кріплення невеликий зазор, який потрібний для того, щоб кріплення не ушкодило сайдінг при тепловому розширенні;
 6. панелі сайдінга розширюються при нагріванні, тому зазор між панелями в холодний час повинен становити приблизно 10 мм, а в тепле — від 6 до 9 мм;
 7. убивати кріпильні цвяхи потрібно обов’язково в середину монтажного отвору, тому що в противному випадку сайдінг при нагріванні може лопнути;
 8. робити самостійне кріплення цокольного сайдінга необхідно тільки за допомогою оцинкованого кріплення, тому що надалі кріплення під впливом вологи може покритися іржею, що негативно відіб’ється на зовнішньому вигляді фасаду.

Володіючи докладною інформацією й уважно вивчивши всі інструкції, можна без особливих зусиль обробити свій будинок сайдінгом.