Із чого побудувати стіни будинку? Як правильно поєднувати стеновой матеріал і утеплювач?

Якісна теплоізоляція зовнішніх стін – одне з головних вимог, що забезпечують комфортні умови для проживання в будинку. У даній статті мова йтиме про особливості будівельних і теплоізоляційних матеріалів та про ефективність їх застосування в конкретних випадках.

утеплення стіни будинку

Проектування будинків завжди здійснюють із обліком державних будівельних норм, згідно з якими, щодо теплоізоляції обов’язковими вважаються три основні розрахунки: тепло-опір, повітропроникність і волого накопичення. Говорячи простою мовою, будинок необхідно «одягти», забезпечивши стінам захист від холоду, вітру й зайвої вологи. Таке поняття як «стіна дихає», ви звичайно, не зустрінете на сторінках технічної документації, однак, це простонародне вираження дуже ємне описує ті якісні умови, які намагається забезпечити будинку кожний забудовник.

На практиці це виглядає в такий спосіб. Коли під час опалювального сезону ми нагріваємо повітря, парціальний тиск у приміщенні збільшується, що сприяє просуванню вологи від внутрішньої грані стіни до зовнішньої. Дійшовши до крапки роси, волога конденсується, і стіна стає вологою. Чим більше перепад температур повітря в приміщенні й на вулиці, тем сильніше зміщається крапка роси, що в підсумку може привести до зволоження утеплювача й внутрішньої стіни, це у свою чергу суттєво погіршить її характеристики й може привести до появи грибка. Вивести грибок на стінах потрібно починати з перших його прояву.

Памятайте: нормально функціонуюча стіна повинна успішно віддавати зайву вологу, яка в неї попадає в період інтенсивного опалення в сезон холодів.

Необхідного ефекту й дотримання норм по паропроникність й влагонакопиченя можна досягти при раціональному підходу до вибору будівельного матеріалу, з якого планується зведення стін, а також при правильній комбінації матеріалу стіни й утеплювача.

Часто в рекламі газоблока, керамічного блоку, цегли, бетоніту й інших матеріалів виробник злегка лукавить, указуючи, що товщина елементів і їх тепло-фізичні характеристики дозволять вам обійтися без додаткового утеплення стін. Перш ніж зупинитися на конкретному матеріалі, проаналізуйте, у якому кліматичному регіоні ви будете його використовувати і при яких експлуатаційних умовах, включаючи такий фактор, як рівень вологості повітря. Утримаєтеся від спокуси заощадити на утеплювачі, тому що питання: утеплювати або не утеплювати, вирішується в кожному випадку індивідуально й прямо залежить від відповідних теплотехнічних розрахунків.

Читайте також :  Що вибрати: пінобетон чи газобетон?

Із чого побудувати стіни будинку? Приклади конструкції стін

Вертаючись до визначення «дихаюча стіна», пропонуємо вам для порівняння трохи розповсюджених у побутовому будівництві варіантів утеплення.

Газоблок + пінопласт

Досить часто будівельники роблять помилку, утеплюючи стіни з газоблока пінопластом ПСБ різної щільності. Вибір саме такої комбінації цілком пояснимо – це дешево й ощадливо. Прорахунок же полягає в тому, що газоблок, маючи відкриту структуру пор, швидко накопичує вологу. У свою чергу пінопласт слабко пропускає вологі пари і не дає надлишку вологи піти. При товщині стіни менш 300 мм це чревате вогкістю і, відповідно, появою грибка.

Піноблок + пінопласт ПСБ

Паропроникність піноблоку невисока завдяки закритій структурі пор матеріалу, що дозволяє йому довше залишатися сухим, на відміну від газоблока. Такий бюджетний варіант можна назвати вдалим, але за умови наявності внутрішньої вентиляції для відводу вологи із приміщення.

Газоблок + мінеральна вата

Ця комбінація забезпечить вам повноцінний ефект «дихаючої стіни», тому що воно дозволяє волозі не затримуватися в стіні, а безперешкодно йти. Гарантією очікуваного результату виступить фінішне покриття з гарною паропроникаючею здатністю.

Керамічний блок

Стіна з керамічного блоку має рядом переваг, на яких не утомлюються робити акцент виробники. Блок має зручну геометричну форму, він досить щільний, а безліч штучних пор відносять його до розряду теплих будівельних матеріалів. Однак є нюанс, про який виробник, звичайно ж, намагається не згадувати – показник повітропроникності. У теплотехнічних розрахунках зовнішніх стін відповідно державним будівельним нормам обов’язково враховуються містки холоду. У керамічних блоків відсоток містків холоду дуже високий. Така стіна обов’язково вимагає надійної фасадної обробки й утеплення.

Ураховуйте особливості теплотехнічних показників при зведенні й утепленні стін і ваш будинок у будь-який час року залишиться теплим, сухим і затишним.

Читайте також :  Звідки беруться висоли на цеглі і як з ними боротися?

Як проводити утеплення стін будинку. Відео

 YouTube Preview Image