Як шпаклювати тріщини у стіні правильно

Іноді в стінах будинку можуть виникнути тріщини, і тоді виникає питання, як їх закрити. Для початку необхідно визначить причину виникнення цих тріщин, а також з’ясувати, з якого матеріалу споруджені стіни й тільки тоді починати ремонт тріщин у стінах. Причини виникнення тріщин можуть бути найрізноманітнішими.

ремонт стін тріщина у стіні чим зашпаклювати

Це й порушення технології кладки каменю або цегли, заливання бетону, неправильне складання гіпсокартону, помилка в доборі пропорцій розчину штукатурки або неправильне її нанесення. Також буває несумісність оздоблювального матеріалу з поверхнею його нанесення, різкий перепад температур і т.д. Причин виникнення тріщин дійсно безліч і в цій статті ми докладно розглянемо кожну з них .

Як шпаклювати тріщини у стінах із штукатурки

чим за шпаклювати тріщини у стіні

Такі тріщини – найпоширеніше явище внутрішніх і зовнішніх стін будинків. На цементно-піщаній штукатурці тріщини виникають майже завжди. Вони можуть мати вигляд дрібної павутини, розташувавшись по всій стіні. Особливо вони видні після ґрунтування штукатурки. Причина виникнення такого виду тріщин ховається в неправильній пропорції змішування компонентів розчину штукатурки, її неправильного нанесення, а також недотримання догляду за нею після нанесення. Також тріщини можуть виникнути, якщо штукатурку нанести відразу товстим шаром (більш 2-3 см). Цього робити в жодному разі не можна, адже це є порушенням технології.

Щоб тріщини не виникали після фарбування, шпаклівки або обклеювання шпалерами, перед фінішною шпаклівкою стіни необхідно армувати. Для цього застосовуються такі види матеріалів: малярське склополотно «павутинка», сітка зі скловолокна або склообої. Тому що склообої є дуже дорогим матеріалом для армування, ми не станемо на них зупинятися, єдине, що потрібно знати, так це те, що метод їх наклеювання такий же, як і склополотна.

Для закладення тріщин у штукатурці самим підходящим матеріалом є склополотно. Його приклеюють спеціальним клеєм для склообоїв на суху й заґрунтовану стіну. Після цього його шпаклюють фінішною шпаклівкою або відразу красять, не наносячи зовсім шпаклівку. Завдяки своїй будові, склополотно й склообої армують поверхню стін і не дають проявлятися тріщинам.

Читайте також :  Економний метод як наносити жидкі обої

Як шпаклювати тріщини у цегельній стіні

як правильно шпаклювати стіни, тріщини фото відео

Причин виникнення тріщин у стіні із цегли може бути декілька: ця відсутність армування стіни, усадка будинку, порушення технології кладки, а також неправильні пропорції у виготовленні розчину для кладки.

Виниклу тріщину необхідно розчистити, поглибити й розшити в усі сторони під кутом 45 градусів і заґрунтувати. Щоб закрити тріщину можна використовувати такий же розчин, яким клали стіну або герметиком для швів. Герметик більш підходящий матеріал для таких цілей, тому що, висихаючи, він становиться гумовим, що дає йому можливість розширюватися або звужуватися без виникнення тріщин, чого не можна сказати про звичайний розчин. Герметик наноситься в шов спеціальним будівельним пістолетом, а надлишки знімаються за допомогою шпателя на рівні стіни. Не можна застосовувати для забивання тріщин герметик типу «силікон», тому що він має жирну основу й до нього не пристає штукатурка, фарба й шпаклівка.

Герметик є дорогим матеріалом, але зашпаровуючи тріщини з його допомогою, можна не боятися повторної їхньої появи, що повністю виправдовує його високу ціну.

Зашпаровуючи тріщини цементним розчином, їх попередньо необхідно зволожити водою, а потім уже замазувати. Цементний розчин можна замінити будь-яким іншим розчином на цементній основі, наприклад клеєм для плитки, цементною штукатуркою й іншими.

Як шпаклювати  тріщини у гіпсокартоні

як шпаклювати гіпсокартон фото відео

Тріщини в стінах із гіпсокартону можуть виникнуть у сполучних швах, що говорить про порушення технології монтажу металевого профілю й прикручування аркушів гіпсокартону. Як правильно робити монтаж стін з гіпсокартона ви можете прочитати в однойменній статті на нашім сайті. Іншою розповсюдженою причиною виникнення тріщин може бути порушення технології нанесення шпаклівки й неправильне закладення швів гіпсокартона. Досить рідко, але все-таки трапляються й такі причини, як вогкість, затоплення або різкий перепад температури в приміщенні. При намоканні плити гіпсокартона деформуються, а коли висихають, так і залишаються в скривленій формі, чого виправити практично неможливо. Із цієї причини у випадку намокання гіпсокартон підлягає повній заміні.

Читайте також :  Чим і як шпаклювати стелю

 Є кілька способів шпаклювання тріщин у гіпсокартоні.

Перший спосіб полягає в тому, що тріщина розширюється й замазується акрилом або спеціальною шпаклівкою для гіпсокартону.

Другий спосіб – поверх шва наклеюється склополотно, яке шпаклюється, шліфується, фарбується або покривається шпалерами. Це більш витратний і трудомісткий спосіб, але дуже надійний.

Ці два способи застосовні лише в тому випадку, якщо каркас для гіпсокартона надійно закріплений до стіни й не валандається. Якщо ж ця умова не дотримується, то ніякі способи не допоможуть уникнути розтріскування стін.

Щоб правильно закрити тріщину в гіпсокартоне необхідно гострим будівельним ножем поглибити тріщину на 2-3 мм. Завширшки тріщину теж потрібно розрізати під кутом 45 градусів, щоб вийшов зріз приблизно 5 мм. Це виконується з метою збільшення площі зчеплення шпаклівки або герметика з гіпсом. З підготовленої тріщини віддаляється пил за допомогою сухого пензлика й проводиться обов’язкова ґрунтовка. Після її висихання, щілину зашпаровують акриловим герметиком або спеціальною шпаклівкою для закладення швів гіпсокарона.

Не можна використовувати для закладення швів силіконовий герметик, тому що він має жирну основу й тому до нього не пристає шпаклівка й фарба.

Шпаклівку або герметик вирівнюють на швах вузьким шпателем. Після висихання шпаклівки, її шліфують, ґрунтують та зафарбовують фарбою.

Для досягнення максимального позитивного ефекту від ремонту гіпсокартонных стін, на всю його поверхню, або тільки на сам шов накладається склополотно за допомогою спеціального клею. Через добу, коли клей просохне, склополотно необхідно за шпаклювати, зашліфувати, прогрунтовати, потім пофарбувати або заклеїти шпалерами або іншим видом оздоблювальних матеріалів.