Як чистити жалюзі своїми руками?

Жалюзі все частіше витісняють звичні всім штори, гардини й фіранки не тільки з установ і будинків суспільного користування, але й з інтер’єру житлових кімнат та приміщень. Різноманітність колірної гами виробів, не уступає їхній практичності й зручності в експлуатації, однак згодом перед будь-якою господаркою встає питання, як чистити жалюзі, адже всім зрозуміло, що просто випрати їх не вийде.

жалюзі на вікна

Як чистити жалюзі з різних матеріалів?

Відповіді на це питання будуть відрізнятися залежно від матеріалу, з якого ваші жалюзі виготовлені.

Дерев’яні жалюзі

Головне правило – ніякої вологи! Навіть лакове покриття не врятує дерев’яні елементи від деформації через вологість, але завдяки ньому, ви легко зможете привести жалюзі в порядок за допомогою сухої м’якої тканинної серветки. Якщо ж пилу скопилося занадто багато, можна скористатися пилосмоком, застосовуючи відповідні насадки.

Алюмінієві жалюзі

Цей матеріал найбільш простий у відході. Навіть складні забруднення без особливих зусиль можна вилучити, розібравши жалюзі й акуратно вимивши кожну планку водою з додаванням спеціального засобу для чистки. Якщо ж ви регулярно будете робити звичайне вологе чищення жалюзі, користуючись пульверизатором з розведеним у воді засобом для миття посуду, то розбирати або міняти алюмінієву конструкцію вам довго не прийдеться.

Жалюзі тканинні

Такий варіант жалюзі покликано створювати по-справжньому затишну й щиросердечну атмосферу, але ціна цієї якості – трудомісткий процес чищення й видалення забруднень. Для цього вам знадобиться пилосос і суха ганчірка. В особливих випадках можна пройтися по тканині твердим, злегка вологим рушником, після чого добре все розправити.

Від засобів, що чистять  у цьому випадку прийдеться відмовитися, тому що після них на шторах можуть залишитися плями. Стирати такі жалюзі самостійно – ризиковане рішення, тому що велика ймовірність деформації тканини або ушкодження захисного шару. Повернути шторам плісе первісну свіжість зможуть тільки фахівці з хімчистки. Таких можна запросити додому, або відвезти жалюзі безпосередньо в спеціалізовану фірму.

Читайте також :  Як правильно вибрати пластикове вікно

Сітчасті жалюзі

Антистатичність – основна перевага сітчастих жалюзі. Досить просто змести з них пил щіткою або час від часу протирати вологим рушником.

Завдяки чищенню жалюзі за допомогою пилососу, а також вологому збиранню тих конструкцій, яким це не протипоказане, ваші жалюзі не перестануть радувати вас своєю функціональністю й свіжим видом.

Як чистити жалюзі. Відео

YouTube Preview Image