Багато садівників-аматорів зустрічалися із ситуацією, коли придбаний саджанець довго не вступає в пору плодоносіння, або вирощені плоди не відповідають заявленим при покупці вимогам. Знаючи кілька нескладних правил, ви з легкістю зможете уникнути цих неприємностей.

Як вибрати саджанець?

як правильно посадити дерево

 Практично всі саджанці плодових дерев є привитими організмами. У деяких саджанців щеплення зроблене прямо в кореневу шийку, у деяких на висоті 10-15 см.  від основи кореня. Відрізнити щеплений саджанець від дички можна по характерному стовщенню або вигині в нижній частині стовпця.

Особливо важливо звертати увагу на наявність місця щеплення, коли ви купуєте саджанець із машини в невідомих виробників, тому що деякі несумлінні продавці під видом сортових плодових дерев успішно продають недосвідченим садівникам дикі саджанці дерев, які у підсумку стовідсотково не виправдають наших очікувань.

І якщо стовбур саджанця рівний, без яких-небудь стовщень, то варто засумніватися в якості матеріалу та не ризикувати. Купуючи саджанці в розпліднику, ви гарантовано отримаєте деревце потрібного вам сорту, навіть якщо візуальне місце щеплення визначити не змогли.

Як посадити дерево восени?

 Для посадки слід відбирати тільки якісний посадковий матеріал: коренева система саджанця повинна бути освоєна, кора без тріщин і відшарувань. Велике значення має глибина посадки саджанця.

Розповсюджена помилка – заглиблювати  саджанець по місце щеплення. 

Практика показує, що цього робити не можна, тому що постійне скупчення вологи навколо ділянки між кореневою системою й місцем щеплення, впливає на розвиток саджанця.

Дуже важливо посадити дерево правильно. Викопайте яму, заповніть родючим ґрунтом і добре його втрамбуйте. Земельний ком із саджанцем необхідно заглибити у ґрунт так, щоб коренева шийка перебувала у рівень із поверхнею, навіть трішки вище, тому що з опадами ґрунт однаково небагато осяде, саджанець злегка поглибиться й виявиться саме на потрібному рівні.

Чи  потрібна поливальна лунка? Спірне питання. Консерватори садівництва наполягають на її необхідності, але деякі садівники переконані, що вода, яка збирається в поливальній лунці, приводить до підпріванню кореневої шийки. У якості альтернативи поливальній лунці пропонується рясне мульчирування пристовбурного кола пухкою землею.

 Проявіть професіоналізм у виборі й посадці саджанця і незабаром ваше деревце порадує вас смачними здоровими плодами.

Якщо у вашому саду росте малинник, то після посадки дерев, ми Вам переконливо пропонуємо обрізати малину, щоб наступного літа ласувати смачними плодами.

Як правильно посадити плодове дерево? Відео

YouTube Preview Image

Дякую Вам, за клік по цим кнопочкам!

Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki