Як правильно посадити дерево восени? Відео

Багато садівників-аматорів зустрічалися із ситуацією, коли придбаний саджанець довго не вступає в пору плодоносіння, або вирощені плоди не відповідають заявленим при покупці вимогам. Знаючи кілька нескладних правил, ви з легкістю зможете уникнути цих неприємностей.

Як вибрати саджанець?

як правильно посадити дерево

 Практично всі саджанці плодових дерев є привитими організмами. У деяких саджанців щеплення зроблене прямо в кореневу шийку, у деяких на висоті 10-15 см.  від основи кореня. Відрізнити щеплений саджанець від дички можна по характерному стовщенню або вигині в нижній частині стовпця.

Особливо важливо звертати увагу на наявність місця щеплення, коли ви купуєте саджанець із машини в невідомих виробників, тому що деякі несумлінні продавці під видом сортових плодових дерев успішно продають недосвідченим садівникам дикі саджанці дерев, які у підсумку стовідсотково не виправдають наших очікувань.

І якщо стовбур саджанця рівний, без яких-небудь стовщень, то варто засумніватися в якості матеріалу та не ризикувати. Купуючи саджанці в розпліднику, ви гарантовано отримаєте деревце потрібного вам сорту, навіть якщо візуальне місце щеплення визначити не змогли.

Як посадити дерево восени?

 Для посадки слід відбирати тільки якісний посадковий матеріал: коренева система саджанця повинна бути освоєна, кора без тріщин і відшарувань. Велике значення має глибина посадки саджанця.

Розповсюджена помилка – заглиблювати  саджанець по місце щеплення. 

Практика показує, що цього робити не можна, тому що постійне скупчення вологи навколо ділянки між кореневою системою й місцем щеплення, впливає на розвиток саджанця.

Дуже важливо посадити дерево правильно. Викопайте яму, заповніть родючим ґрунтом і добре його втрамбуйте. Земельний ком із саджанцем необхідно заглибити у ґрунт так, щоб коренева шийка перебувала у рівень із поверхнею, навіть трішки вище, тому що з опадами ґрунт однаково небагато осяде, саджанець злегка поглибиться й виявиться саме на потрібному рівні.

Читайте також :  Як боротися з мокрицями у ванній кімнаті?

Чи  потрібна поливальна лунка? Спірне питання. Консерватори садівництва наполягають на її необхідності, але деякі садівники переконані, що вода, яка збирається в поливальній лунці, приводить до підпріванню кореневої шийки. У якості альтернативи поливальній лунці пропонується рясне мульчирування пристовбурного кола пухкою землею.

 Проявіть професіоналізм у виборі й посадці саджанця і незабаром ваше деревце порадує вас смачними здоровими плодами.

Якщо у вашому саду росте малинник, то після посадки дерев, ми Вам переконливо пропонуємо обрізати малину, щоб наступного літа ласувати смачними плодами.

Як правильно посадити плодове дерево? Відео

YouTube Preview Image