Як правильно обрізати малину восени?

 Багато чули, що малину потрібно обрізати. Але не всі знають, як правильно це робити. Дивно, але багато садівників уважають, що якщо в них у городі буде рости багато кущів малини, то вони будуть одержувати більше врожаю. Але даний факт повністю спростовується фахівцями. Більше ягід дає правильно обрізаний восени й доглянутий малинник, ніж зарослий.обрізка малини

Коли потрібно обрізати малину?

Обрізати малину  потрібно починати з осені. Важливо, після закінчення збору врожаю, під корінь обрізати всі пагони дворічної давнини, які в цьому сезоні плодоносили. Крім цього, необхідно восени обрізати хворі, слабкі й однолітні пагони. А в тих кущів, які сильно розрослися, потрібно зрізати зайві гілки. Але, при виконанні обрізки, головне не перестаратися.

Найчастіше обрізку малини роблять раз у рік, завдяки чому вона обновляється та у майбутньому може дати гарний урожай. Для того, щоб не помилитися, потрібно пам’ятати, що на кожному квадратному метрі ділянці повинно перебувати близько 10-15 стебел малини. Можна обрізати малину ще й навесні, десь у квітні або навіть у травні. Потрібно зрізати з верхівок стебел приблизно 10-15 сантиметрів.

Якщо подивитися на малинники з боку, то легко можна побачити більші кущі малини, що мають велику кількість зелених стовбурів і сухих гілок. Усі ці пагони, що виросли цим літом, абсолютно не потрібні основному кущу. Обрізка малини повинна починатися зі старих і вже засохлих стовбурів, які потрібно забрати під самий корінь, а після цього обов’язково спалити, тому що всі ці сухі гілки є розсадником різноманітних шкідників, від яких надалі можуть постраждати й молоді пагони.

Під час осіннього процесу обрізки малини, кожному кущу потрібно залишити лише 4-5 добре розвинених і товстих гілочок цього року. Потрібно тільки обрізати їм верхівку на 20-30 сантиметрів. Усі інші пагони та відростки можна без жалю зрізати слідом за сухими гілками. Гілки, які залишаться після обрізки, необхідно закріпити на опорі. Кущі малини повинні розташовуватися на відстані 60 сантиметрів один від одного.

Для того, щоб одержувати великі плоди малини, потрібно щорічно омолоджувати кущі.

Обрізка ремонтантної малини

Ремонтантною малиною називають малину, яка адаптована до виростання в середніх широтах. Їй не потрібно особливого догляду, і вона здатна давати гарний урожай, але їй потрібний великий простір для росту. Для правильної обрізки ремонтантної малини, потрібно на кожному кущеві залишити десь по 3-4 стебла, а всі інші вилучити. Така малина повинна обрізатися в перший і другий рік.

Читайте також :  Вертикальний сад на балконі своїми руками

Коли мова йде про однолітній малинник, те досить буде в кущів секатором прищипнути лише верхівки молодих пагонів, у яких висота становить не менше 70-120 сантиметрів. Обрізана в такий спосіб малина, рости у висоту більше не буде, але зате навесні з’явиться багато міцних бічних пагонів. А от при обрізці ремонтантної малини, яка росте вже другий рік, фахівці рекомендують зрізати надземну частину куща прямо під корінь відразу після того, як завершилося плодоносіння. Після цього потрібно всі опалі листи й обрізані гілки спалити, а ґрунт спушити. Після того, як настануть теплі деньки, у ремонтантної малини виростуть нові пагони, які влітку порадують вас великими плодами у величезних кількостях.

YouTube Preview Image

Можна зробити висновок, що малина тільки видається невибагливою рослиною, а насправді їй потрібно досить багато уваги. Якщо обрізка малини зроблена правильно, то позитивний результат не змусить себе довго чекати. Малинники, за яким правильно й вчасно доглядають, подарує велику кількість соковитих, ароматних і великих плодів.

Постовий :  в  продовження цієї теми у наступній статті, оглядаючись на те, що зараз осінь,  розглянемо Як правильно посадити дерево.