Як правильно вибрати мультиварку? Відео

Нарешті збулася мрія не одного покоління господарок про каструлю, яка готовила б смачну й здоровішу їжу без участі з їхнього боку. Називається це чудо – мультиварка. Завдання кухаря в цьому випадку просто завантажити інгредієнти й задати необхідну програму. Розумне обладнання саме приготує ваше улюблене блюдо, поки ви займаєтеся іншими справами або відпочиваєте.

Як правильно і яку вибрати мультиварку ?

як правильно вибрати мультиварку. Відео

Основне питання, яке виникне у вас уже при першому погляді на стрункий ряд мультиварок на полках у магазині, — металевий або пластиковий корпус?

Відповідь проста: корпус будь-якої моделі мультиварки зроблений із пластику.

Переплачуючи за метал, ви заплатите не за зверхнадійність і довговічність обладнання, а всього лише за нефункціональні елементи декору.

На чому дійсно варто зупинити увагу, так це на матеріалі, з якого зроблена внутрішня чаша. Найбільш довговічною вважається кераміка, однак висока ціна подібного обладнання змушує шукати альтернативний варіант. Таким можна вважати чашу з подвійним антипригарним покриттям. Більш дешева мультиварка із простою чашею, на жаль, не прослужить вам довше трьох років. Виробники подбали про кожну родину, випустивши моделі із внутрішніми каструльками обсягом в 5 і менше літрів.

Деякі мультиварки мають функції скороварки, що дозволяє втроє зменшити час на готування. Наприклад, овочевий суп у вас буде готовий через 15 хвилин, у той час як на газі на його приготування піде не менше години. У цьому випадку їжа готується під тиском, про що свідчить наявність спеціального клапана на корпусі приладу.

YouTube Preview Image

Додаткові функції

Вибираючи мультиварку, обов’язково поцікавтеся додатковими функціями, тому що не всі моделі оснащені пароваркою, грилем або фритюрницею. Якщо плануєте робити випічку, подбайте про наявність функції 3D обігріву. Нагрівальні елементи в таких обладнаннях розташовані внизу, з боків і в кришці, що дозволяє тісту рівномірно пропікатися з усіх боків. 12 програм випікання дозволять вам випікати різноманітний хліб, легкі пироги й бісквіти.

Читайте також :  Обслуговування газового котла: це потрібно знати .

Приготувати смачний і корисний йогурт вам також не складе труднощів, якщо ваша помічниця має відповідну функцію. Залийте в мультиварку заготовку з теплого молока із згущувачем або спеціальними добавками з біфидобактериями, додайте за бажанням цукор, мюсли, фрукти або горіхи, і через 8-12 годин порадуєте своїх близьких відмінним йогуртом власного виробництва.

Бажаєте не просто додержуватися стандартних програм, а виявити свої кулінарні здатності повною мірою, тоді придбайте мультиварку з опцією мультиповар. Ця функція дозволить вам самостійно підбирати час і температуру для готування блюд по ваших власних рецептах.

Дуже важливим елементом у конструкції мультиварки є клапан спуска пари. Завдяки ньому рідкі блюда не википають, а конденсат збирається у вологозбірник. Краще, якщо він виявиться знімним, щоб його можна було знімати й мити після кожного готування їжі.

Бажано, щоб електричний шнур у вашій моделі не від’єднувався. А якщо ні, то велика ймовірність контакту з вологою, що може привести до короткого замикання.

Наявність програми й таймера підігріву дозволить підтримувати приготовлену їжу теплою протягом декількох годин, а в деяких моделях цілодобово, що погодьтеся, досить зручно.

Як правильно вибрати мультиварку? Відео

YouTube Preview Image

Багатофункціональне обладнання легко зможе замінити вам мікрохвильову піч, духовку, газову плиту, пароварку, скороварку й хлебопічку. При цьому не забудьте уточнити, якою мовою видається інформація на дисплеї, тому що не всі мультиварки мають меню керування на українській мові.