Як правильно вибрати болгарку для дому

Кутова шліфмашинка – це не що інше, як знайома й звична всім болгарка. І все-таки, вибір цього інструмента вимагає деяких додаткових знань про його технічні характеристики та експлуатаційні можливості. Вибираючи болгарку для дому (побутових потреб), не прагніть вибрати диск найбільшого діаметра, тому що інструмент із диском 230 мм ставиться вже до професійних, використовувати його для домашніх робіт нераціонально. Віддайте краще перевагу дискам з діаметром від 115 мм до 150 мм.

болгарка makita bosch metabo skil kress ушм фото відео

Якої потужності потрібна болгарка для дому?

 Рекомендації щодо потужності кутової шліфмашинки також можна зв’язати із цілями, для яких купляється інструмент. Незважаючи на те, що показники потужності різних моделей варіюються від 500 Вт до 2,5 кВт, для виконання побутових завдань цілком достатньо болгарки з потужністю двигуна до 1200 Вт. Купувати потужнішу болгарку доцільно, тільки якщо має бути великий обсяг складних робіт. Чим потужніше шліфмашинка, тим більше її вага, і це теж один з факторів, на який обов’язково варто звернути увагу, тому що дуже важкий інструмент незручний у роботі. Оптимальний варіант для дрібних завдань — модель середньої потужності й ваги.

Регулювання оборотів

 Швидкість і якість виконання різання й шліфування прямо залежить від вірного вибору швидкісного режиму, що можна здійснити  тільки при наявності в болгарки функції регулювання оборотів.

Підтримка постійних оборотів

 Присутність в обладнанні системи підтримки постійної кількості оборотів не визначиш візуально, цю інформацію можна одержати з технічної документації до інструмента або у менеджера магазину. Електроніка сама спрацює тільки при інтенсивних навантаженнях. Завдяки цій системі, стабільність кількості оборотів диска підтримується шляхом зміни сили струму, що живить двигун. Це дозволяє добитися рівномірної якості по всій заготовці, незалежно від навантаження на двигун і сили тертя.

Читайте також :  Снігоприбирач HONDA HS 622 K1 ET. Огляд і технічні характеристики

Кріплення диска

 Існує цілий ряд функціональних розробок, які не впливають на якість, але спрощують сам процес роботи з болгаркою. Наприклад, наявність в інструменті швидкозажимной гайки й суперфланця значно полегшують процес заміни оснащення.

 YouTube Preview Image

Плавний пуск

 Момент пуску інструмента створює серйозне навантаження на мережу. Якщо живлення йде від генератора, то потужності агрегату може не вистачити навіть для запуску малопотужної болгарки, не говорячи вже про включення професійних інструментів. Для розв’язку цієї проблеми і передбачена функція плавного пуску, яка обмежує пусковий струм, тому помітно знижує навантаження на мережу та виключає стартовий ривок. Наявність плавного пуску особливо актуально для потужних моделей з диском великого діаметра.

Захист від ненавмисного пуску

 Вибирати прийдеться між механічним і електронним захистом. У першому випадку від ненавмисного пуску захищає наявність запобіжника, не віджавши який, ви просто не зможете включити болгарку. Частіше такий спосіб можна зустріти в потужних інструментах. Завдяки електронному захисту, інструмент виключиться навіть при короткочасному перериванні живлення. Для повторного включення досить буде просто віджати й нажати кнопку пуску. Кутова шліфмашинка, оснащена електронним захистом, коштує дорожче.

Блокування шпинделя

 Незважаючи на всю обережність оператора, не виключені ситуації, коли в процесі експлуатації болгарки може заклинити диск. Блокування шпинделя дозволить уникнути травм і захистить двигун від поломки. Наявність цієї функції також впливає на вартість інструмента, тому, якщо ви впевненні у своїй майстерності, то зможете обійтися й без неї.

Заміна  щіток

 Такою же необов’язковою умовою може стати й наявність легкого доступу до  щіток. Якщо використовувати болгарку ви плануєте час від часу, то швидке зношування їй не загрожує. Щітки мають більший ресурс і швидше за все, вам чи навряд прийдеться міняти їх самостійно.

Читайте також :  Як самостійно продзвонити (перевірити) ТЕН ?

Антивібраційний захист

 Цим не варто зневажати, тому що вібрація шкідлива для оператора особливо при тривалій роботі. Вибирайте свій інструмент серед моделей, оснащених віброручками, або з гумовими накладками на рукоятках. Такий метод антивібраційного захисту цілком доступний і актуальний для напівпрофесійних моделей.

Рукоятки

 Гумові накладки на рукоятках крім виконання своєї основної захисної функції, допомагають впевненіше втримувати й контролювати інструмент. Набагато зручніше в роботі будуть моделі, у яких додаткова рукоятка може займати різні позиції стосовно корпуса й робочому елементу. Існують шліфмашини з регульованою основною ручкою, що дає певні переваги в експлуатації.

Кріплення захисного кожуха

 Запам’ятаєте, захисний кожух під час роботи інструмента завжди повинен перебувати між диском і оператором.

Тому що при обробці різних поверхонь положення інструмента часто міняється, виникає необхідність міняти й положення захисту. Завдяки конструкторському розв’язку, тепер на багатьох моделях передбачене спеціальне кріплення, яке дозволяє зафіксувати захисний кожух у потрібному положенні, не прибігаючи до допомоги викруток.

 Будьте уважні й обережні при експлуатації болгарки, і вам не прийде переплачувати за наявність додаткових захисних функцій.

YouTube Preview Image