Багато хто зустрічаються із проблемою забруднення оббивки дивана. Це не означає, що потрібно викидати улюблені меблі й купувати нову. Так іноді на це й засобів не вистачає! Що ж робити в такому випадку? Можна скористатися корисними рекомендаціями із збереження оббивки улюбленого дивана або крісла.

як почистити оббивку дивана крісла у домашніх умовах

Перша рекомендація. Знімну оббивку в жодному разі  не намагайтеся випрати в пральній машинці. Сушити матеріал не можна феном або обігрівачами.

Друга рекомендація. Пилесосити оббивку потрібно не дуже часто. Адже ви не просто зберете  пил, що нагромадився, але й порушите структуру наповнювача. Якщо часто використовувати пилосос, меблі вже стануть неякісною.

Третя рекомендація. Якщо на оббивці з’явилася пляма, не потрібно терміново використовувати всі методи, які тільки знаєте, щоб її вилучити. Якщо застосовувати різні речовини від плям, оббивка тільки зіпсується.

Четверта рекомендація. При виборі хімічного плямовивідника не наносьте його прямо на оббивку. На пляму накладіть шматок матерії.

П’ята рекомендація. Коли ви обробите диван або крісло водою, не сушіть оббивку. Краще, щоб вона обсохнула натуральним способом на повітрі. Прискорити цей процес допоможуть паперові рушники або простий туалетний папір. Тільки не використовуйте для цього кольорові серветки, адже барвник може потрапити на оббивку, особливо світлих відтінків.

Крім стандартного “пакета” рекомендацій, є трохи більш конкретних порад. Адже плями можуть бути різними: від кави, соку і так далі. Як з ними боротися, потрібно вирішувати в кожному випадку індивідуально.

Як почистити оббивку дивана від плям у домашніх умовах?

Якщо на диван або крісло пролили сік, можна позбутися  плями в такий спосіб. Змішайте оцет і аміак і нанесіть це на пляму, почекайте, поки висохне.

Плями від кави легше вивести. Потрібно потерти забруднення милом і потім вологою губкою – і все.

Пляму від пива вивести складніше. Спочатку потрібно діяти так, як із плямою від кави. Потім треба приготувати суміш: оцту дві столові ложки на літр води. Потрібно нанести небагато рідини на пляму й потім змити водою.

Кров, яка тільки потрапила на оббивку, вилучити не складе складності. Досить промити ділянку холодною водою. Із застарілими плямами робити потрібно те ж саме, тільки буде потрібно прикласти більше зусиль.

Від шоколаду диван або крісло можна очистити за допомогою теплої води, у якій розведено небагато мила.

Очистити оббивку від жуйки – досить трудомістке завдання. Навіть при використанні описаного нижче способу стовідсоткової гарантії не буде. Потрібно покласти на жуйку кубики льоду в пакеті. Це етап заморозки. Після цього потрібно взяти будь-який тупий предмет, наприклад, просту лопатку для готування, і зіскребти жувальну гумку. Після цього на місце потрібно нанести метиловий спирт.

Забруднення від варення забрати досить просто. Потрібно зробити спеціальний розчин. У мильну воду додайте оцту, нанесіть на пляму й дайте просушитися. Потім змиваємо все теплою водою.

Якщо випадково на оббивку потрапило щось жирне, не зневіряйтеся. Рясно присипте це місце сіллю, щоб вона вбралася. На це піде кілька хвилин. Тепер візьміть суху губку й протріть. Тепер губку треба змочити спиртом і знову протерти. Тут важливо не перестаратися. Тепер – тепла вода й сушіння природнім способом.

Любителі попити чайку за переглядом фільму іноді випадково проливають трохи крапель або навіть цілі чашки. Плями від ароматного напою, як і від какао, обробляйте розчинами: мийний засіб і оцет.

Тепер ви знаєте, як почистити оббивку дивана народними методами, але можна використовувати й сучасні. Є спеціальні засоби для оббивки, за допомогою яких можна буде очистити диван і крісло. Розводів не залишиться! Тільки спочатку почитайте відгуки!