Як пофарбувати скло правильно?

Стекло дозволяє створювати унікальні інтер’єри. Причому використовується воно не тільки в застекленні вікон, але також у різних перегородках, дверях, при підсвічуванні ніш і в оформленні меблів. Як пофарбувати скло правильно, щоб робота дійсно красиво виглядала й була прикрасою для кімнати?

Із чого почати фарбування скла?

Насамперед, по стандартній процедурі необхідно очистити від можливих забруднень поверхню й знежирити її. Для цього можна вдатися до будь-яких стеклоочищаючих засобів. Вони добре видаляють бруд і не залишають розводів. Після того, як поверхня оброблена, її витирають насухо або ж серветкою з мікрофібри, або ж паперовим рушником. Бажано, щоб на склі не залишалося ніяких ворсинок. Далі необхідно захистити ті ділянки скла, які не передбачається офарблювати.

як пофарбувати скло стекло

Підготовка фарби

Фарбам надаються різні відтінки, необхідні для досягнення художнього ефекту. У деяких випадках досить одного кольору. В інших же буде потрібно кілька відтінків або кольорів.

Для того щоб приготувати необхідні кольори й відтінки потрібно:

  • Перемішати фарбу й додати в неї колер. Ця суміш може зберігатися досить довго, не один місяць.
  • Перед застосуванням з’єднати колерований склад із промотором адгезії. Промотор додається в процесі перемішування фарби міксером на швидкості 1 – 2 тисячі оборотів. Кількість добавки – 5% від загальної маси пофарбованого складу. Ця суміш швидко застигає і її потрібно використовувати протягом 10 годин.
  • При додатковому застосуванні сшивача, його додають 1% від загальної маси зменшується кількість промотору до 3 — 4%.
  • Коли потрібно разжижити склад, додається очищена вода. Однак її кількість не повинна перевищувати 5%. Після додавання води суміш потребує фільтрації.  Візьміть фільтр на 30 – 150 мкм і пропустіть через нього суміш. Це особливо важливо робити при тоніровочних роботах, а також коли необхідне застосування напівпрозорих фарб.
Читайте також :  Декоративний гіпсовий камінь: матеріал і особливості роботи з ним

Як правильно пофарбувати скло?

 Для гладкого нанесення фарби важливий температурний режим. Бажано робити роботи при температурі не менш 18°С при відносній вологості в межах від 50 до 70%. Стекло розташовують у горизонтальній площині й забезпечують підсвічування виробу. Це допомагає контролювати якість роботи.

Як правило, фарба накладається в один шар. Він не повинен перевищувати 120 мкм. Це зв’язане зі специфікою поверхні. Фарби, які оптимізовані під пневматичне нанесення, використовують в устаткуванні, що створює тиск до 4 атмосфер. Діаметр сопла застосовується 1,4 – 1,8 мм. При підвищенні тиску фарба розбивається на більш дрібні краплі й краще лягає. Однак у цьому випадку збільшується витрата матеріалу.

Тонкі художні роботи виконуються кистями. Говорити про те, що кисть краще або гірше пневматичного інструмента не коректно, оскільки все залежить від того ефекту, який був задуманий. Все-таки варто враховувати, що при роботі кистю мазки будуть видні, а при застосуванні аерографа вони відсутні.

Кисть не вимагає високої якості фарби, що може здешевити процес. Разом з тим, коли потрібно оформити більшу площу, переважніше використовувати пневматичне встаткування.

Сушіння пофарбованого скла

Пофарбована поверхня сохне при 20 – 80°С. Застосовуються інфрачервона й конвекційна технологія сушіння і їх комбінація. Вологість повітря при цьому може становити 50 – 70%. При цьому зі збільшенням вологості в приміщенні збільшується й час полімеризації.

 Як довго сохне фарба на склі? Якщо в кімнаті 20°С тепла й вологість на рівні 60%, то через хвилин 30 поверхня перестане липнути, а через 3 доби виріб уже можна складувати. Правда, перед цим скло потрібно перекласти м’якими паперовими прокладками (картоном) для того, щоб не ушкодити зображення.

Фарбування скла буде дійсно якісним, коли майстер ретельно стежить за всім процесом, починаючи від готування барвного складу  і закінчуючи сушінням та транспортуванням. Адже кожний з перерахованих вище етапів суттєво впливає на кінцевий результат.  Однак у підсумку ви одержите дійсно те, що було задумано.

Читайте також :  Як класти тротуарну плитку

У цей час існують різні техніки розпису, які дозволяють надавати різні ефекти поверхні, що офарблюється. Плоскі й об’ємні зображення, різна техніка нанесення барвних складів і індивідуальна неповторність художників дозволяють створювати виробу в різних стилях.

Вітражі на вікнах, писані скляні дверки на шафах міжкімнатні перегородки, що  напівпрозорі  і дивно гарний, оригінальний розпис на вазах, фужерах і келихах перетворять ваш інтер’єр і наповнять його новим звучанням.