Як правильно обрізати рози (троянди)

Практично на всіх присадибних ділянках ростуть такі прекрасні квіти як рози (троянди). Ця чудова квітка відмінно прикрашає садок та будинок. Але троянді, як і іншим рослинам, потрібний правильний догляд. Дуже багато з людей не знають про те, чи є потреба обрізати рози (троянди) чи ні, а також про те, як  правильно обрізати рози .

Для всіх, хто задається подібним питанням і призначена ця стаття.

 Практично всі види троянд необхідно обрізати, але робити це потрібно правильно.

як правильно обрізати рози. Фото. Відео

 От причини, по яких потрібно обрізати рози:

 • Для збереження певної форми штамба або куща.
 • Для того, щоб рози (троянди) краще набирали колір після того, як їх обріжуть.

 Але подібний вид догляду підходить далеко не всім трояндам, тому що в кожного виду є свої особливості. Наприклад, шипшина, яка теж є одним із представників диких троянд, зовсім не має потреби в якийсь особливій обробці. Але, при цьому, наявні на ній хворі й старі пагони бажано видаляти.

 Існує три основні способи обрізки троянд:

 1. Довга або слабка обрізка. Такий вид обрізки застосовується для сортів троянд (роз), які сильно ростуть.
 2. Коротка або сильна обрізка, яка застосовується для чайно-гібридних і поліантових видів троянд.
 3. Помірна або середня.

Найкраще робити обрізку роз (троянд) у квітні, після закінчення останнього заморозку, тому що в цей час бруньки ще не починають свій активний ріст. Займатися обробкою троянд можна практично в будь-який час, за винятком зими, але найчастіше їх щорічно обробляють навесні. Завдяки процедурі обрізки відбувається стимуляція росту рослини, вони одержують потужний поштовх, який допомагає гарному виростанню пагонів. Після обробки, кущі роз (троянд) формуються й починають цвісти дуже рясно. Обрізку можна виконувати тоді, коли із троянд уже прибрані всі зимові укриття й розпустилися бруньки.

Читайте також :  Як витягтути кліща. Самий правильний спосіб.

Правильна обрізка роз (троянд)

 1. Із приходом весни необхідно зняти із троянд усі укриття, які захищали їх узимку. Потім потрібно забрати всі старі листочки й після цього починати процес обрізки. Затягувати з обрізкою роз не потрібно, тому що молоді пагони, що з’являються на трояндах, заберуть для свого росту всі живильні речовини, а це, безумовно, затримає ріст самої рослини.
 2.  Обрізку потрібно робити секатором або ж дуже добре наточеним ножем по наступному принципу – потрібно залишити тільки п’ять пагонів, а всі інші відростки можна вилучити. Зріз необхідно робити приблизно на 5-7 міліметрів вище бруньки й навскіс. Це робиться для того, щоб волога, яка накопичується на місці зрізу, не привела до загнивання, а стікала вниз.
 3.  Дуже важливо пам’ятати, що обрізати необхідно на бруньці, розташованій на зовнішній стороні гілки. Якщо ж ви прагнете одержати вертикальний пагон, то тоді потрібно обрізати стебло із внутрішньої сторони.

 Обов’язково потрібно видалити всі відмерлі й хворі відростки.

Обрізка плетистих  троянд (роз)

 Деякі фахівці вважають, що плетисті рози (троянди) не мають потреби в обрізці, але в цьому випадку рози (троянди) можуть рясно обростити пагонами, через що їх буде досить проблематично вкривати на зиму. Найчастіше на плетистих трояндах пагони формують горизонтально, тому на них виникають бічні квітконосні пагони. Існує кілька способів обрізки плетистих роз. Кожним зі способів можна користуватися протягом усього року, крім зими.

 Деякі види роз троянд, наприклад рамблери, які є однократно квітучими, необхідно обрізати влітку, після того як вони перецвітуть. Потрібно мати на увазі, що рози (троянди), які цвітуть усього один раз за сезон, обрізати потрібно при гострій потребі, тому що в таких сортів троянд цвітіння відбувається на бічних пагонах, а ці пагони, у свою чергу, розростаються на пагонах, які залишилися з минулого року. Тому, якщо обрізати ці рози (троянди), то вони можуть взагалі не зацвісти. Для того, щоб цього не відбулося, потрібно забирати в них тільки ті пагони, які густо розташовані аж унизу або ж старі пагони.

Читайте також :  Як зробити шпалери своїми руками? Відео

Якщо біля будинку є садові доріжки з каменю, то плетисті рози як найкраще будуть доповнювати гармонію домашнього затишку.

Як правильно обрізати рози. Відео

  YouTube Preview Image

Коментарі 1

 • Прочёл всю статью , просмотрел видео .
  Всё очень интересно и тема садоводства для меня реально интересна .
  Слишком много информации , всё сразу запомнить сложно , но увлекательно !
  Спасибо .