Економний метод як наносити жидкі обої

Популярний і порівняно новий тип покриття стін і стель – так звані жидкі обої – у силу простоти технології нанесення можуть бути використані в як професійному, так і в аматорському ремонті своїми руками. Давайте розглянемо як наносити жидкі обої своїми руками.

як наносити жидкі обої

Які купити жидкі обої

Даний матеріал являє собою складну багатокомпонентну суміш, яка містить у собі рослинні волокна (бавовна, целюлоза, шовк), клей і барвники. Можливі також додаткові декоративні включення:

  • блискітки;
  • найтонші металеві нитки;
  • різні рослинні фрагменти ( від шматочків деревини до піску);
  • інші компоненти.

Залежно від складу різниться ціна і витрата таких обоїв. Порівняльна характеристика представлена в таблиці.

 ЯК ВИБРАТИ ЖИДКІ ОБОЇ?

Склад Особливості застосування Площа в м.кв., що покривається вмістом одному впакування Вартість упакування, у.е. і країна-виробник
На основі целюлози Випускаються в певних кольорах, гамах й різноманітність відтінків залежить від виробника 3,5…5  Від 5 (Україна) до 35 (Франція)
На основі бавовни Допускається самостійне змішування, колірні розв’язки не обмежені 3,5…4 75…90 (Франція)
Із включенням волокон шовку Готові колірні розв’язки 3,5…5 залежно від процентного вмісту шовку 11…35 (Туреччина)

Якого типу купити жидкі обої

як наносити жидкі обої своїми руками

Усі типи таких обоїв мають ефект пропущення повітря, вони “дихаючі”. Тому вибір конкретного виробника й кольору обумовлюється фінансовими можливостями покупця й наявністю підходящого кольору. Для створення багатобарвних композицій зручніше, звичайно ж, французькі бавовняні жидкі обої з можливістю одержання власних відтінків.

Обої з більшим змістом шовку ( до 100% рослинних волокон) виглядають більш ошатно, а матеріал із включенням металевих (особливо золотих і срібних) вкраплень виглядає особливо шикарно.

Підготовка поверхні

Перш ніж наносити жидкі обої на стіну, вона повинна бути підготовлена особливо ретельно. Оптимальним є виведення рівної й гладкої поверхні за допомогою машинної штукатурки. Однако якщо ця операція з якихось причин не виконується, бажано все-таки ретельно зачистити стіну від залишків старої обробки й штукатурки, забрати великі нерівності й за шпаклювати тріщини у стіні, місця де виступають металеві елементи.

Оскільки цим матеріалом можна покривати не тільки стіни, але й прилеглі до них елементи, наприклад, радіатори опалення, їх також потрібно підготувати до нанесення покриття, а саме виконати гідроізолюцію.

Технологія як наносити жидкі обої

Наносити матеріал на стіну нескладно. Після того, як поверхня підготовлена до обробки, виконується наступна послідовність робіт:

  1. Суміш розбавляється зазначеним виробником кількістю води. Кількість упакувань береться з таким розрахунками, щоб вистачило на повне покриття однієї стіни.
  2. Суміш витримується в плині зазначеного часу (цей пункт обов’язковий не для всіх видів обоїв) і додатково злегка розбавляється теплою водою для зручності нанесення.
  3. Склад ретельно вимішується, у тому числі руками.
  4. Невелика кількість розчину набирається на шпатель і розтирається по поверхні терткою. Можна також використовувати розпилювач або спеціальний пістолет. Інструкції з використання даних пристосувань звичайно зазначені на впакуванні.

Тривалість висихання обоїв становить від 12 до 48 годин залежно від умов і товщини шару.