Через актуальність теми, публікую нинішню статтю, у якій буде розповідатися про установку й підключення, що вбудовується (внутрішньої) розетки в новий підрезетник. При цьому проводка  залишається староюТака ситуація виникає досить часто, коли потрібно встановити нову розетку, але старий підрезетник зовсім не годиться, і встановити в нього розетку не представляється можливим.

Стаття розбита по етапах, з великою кількістю світлин, що пояснюють.

Звичайно, першою справою необхідно відключити живлення розетки, принаймні — відключити фазу. Без цього в даній справі ніяк.

1. Демонтаж старої коробки й розетки

Демонтуємо зі стіни стару розетку й підрезетник (настановну коробку).  У результаті маємо старе вилучення для підрезетника, і два алюмінієві проводи, що стирчать зі стіни.

На цьому етапі, як і на всі інших, дуже важливо акуратно обходитися зі старими проводами, щоб не відломити їх.  А якщо й відломити — то бажано до установки нової настановної коробки.

 2. Монтуємо новий підрезетник

Використовуємо штукатурку або алебастр (якщо треба швидко). Якщо досвіду обмаль, а час є, краще алебастр (будівельний гіпс) розвести з будь-якою штукатуркою в співвідношенні 1:1. Установлюємо підрезетник так, щоб його край був “заподліцо” зі стіною. А кріпильні саморізи — перпендикулярно/паралельно стінам/підлоги.

як встановити вбудовану розетку

Можна зробити невеликий поворот підрезетника — на 3-4 градуса проти годинникової стрілки, якщо виставити паралель точно не вдається. Хоча зустрічаються такі кріпильні отвори, для яких поворот потрібний ЗА годинниковою стрілкою.

Перед установкою потрібно визначитися, яка розетка буде встановлена — одинарна або подвійна, отут є особливості, про яких буде сказано нижче.

3. Установлюємо перехідні клеми Wago [Ваго]

У статті про установку розетки в старий підрезетник наведений легкий випадок, коли старі алюмінієві проводи мають достатню довжину й міцність, щоб підключати їх до клем розетки безпосередньо.

Однак, так буває далеко не завжди. Частіше доводиться (і навіть необхідно) ставити проміжні клемники й додаткові проводи, що подовжують, щоб без проблем підключити розетку.

як встановити розетку

Перехідні клеми Wago( Ваго) 773-302 та подовжувальні проводи

Проводи найкраще підключати через клеми Wago, у цьому випадку найкраще ставити чорні, з контактною пастою. Вони найкраще підходять для з’єднання алюмінію з міддю.

Проводи — одно жильні, тверді мідні, перетином 1,5 квадрата. Перетин проводів — тільки такий якщо взяти менше — поганий запас по струму й міцності. Якщо взяти площу перетину проводів 2,5 мм2 — вийде занадто жорстка конструкція, важко монтувати розетку, і можна обламати старий алюміній.

Клеми акуратно укладаємо на дно склянки. Більше на алюміній ніяких впливів не буде, тепер усі маніпуляції — тільки з мідними проводами. Довжина їх — близько 15 мм.

4. Як підключити розетку

Тепер настав час підключати розетку. Нагадуємо, на цьому етапі згинаємо тільки мідні нові проводи, клеми й старі проводи не торкаємося.

на фото як встановити вбудовану розетку

Підключення розетки, що вбудовується

Як звичайно, прикручуємо проводи до клем розетки, отут нічого складного.

5. Монтаж розетки

Тепер згинаємо проводи й кріпимо розетку. Докладно про це сказане в статті про надійний монтаж розетки.

як встановити розетку

Установка розетки. Нова розетка встановлена

Отут головне — щоб розетка у підсумку була встановлене рівно, і щоб був надійний монтаж, для цього  фіксуємо розетку саморізами через спеціальні отвори. Одягаємо кришку — і готово!

як встановити розетку

Нова розетка встановлена, кришка одягнена

Тепер робота за обробниками. Щоб як клеїти вінілові шпалери, кришку прийдеться зняти.

Особливості установки здвоєних розеток

Замовники часто не бачать різницю між двома розетками, двома розетками під однією рамкою й здвоєною розеткою. Це треба чітко пояснювати на етапі проекту (договору).

Давайте розглянемо недоліки здвоєних розеток, які зображені на фото в цій статті. Справа в тому, що, незважаючи на те, що це — одна «точка», установлювати таку розетку не так-то просто. Кріпильні отвори в такої розетки розташовані тільки по двом сторонам корпуса, на відміну від звичайних розеток.

Де кріпити розетку

Ось картинка, на якій показані місця, де можна кріпити одинарну розетку.

як підключити розетку

Місця кріплення одиночної розетки

 Отож, у здвоєної розетки отвору, показані верхньої й нижньої зеленими стрілками, відсутні. У випадку використання розеток « під цеглу» це- як правило, не відіграє ролі. Але зате при використанні коробок для порожніх стін (під гіпсокартон) це вводить обмеження на орієнтацію при установці. Перевірте самі.

Крім того, на таку розетку доводиться більше механічне й електричне навантаження, що різко знижує термін служби.

Установлювати такі розетки (особливо, якщо застосовується проводи з перетином 2,5 мм2) теж не дуже приємно.

Порада: краще одну подвійну замінити на дві одинарні. До того ж, дві одинарні — це дві “точки”!

От у принципі й усе про надійну установку розетки без заміни електропроводки. Якщо щось не зрозуміло або є що додати — запитуйте й пишіть у коментарях.