Як правильно клеїти флізелінові шпалери

Шпалери — звичний матеріал для декорування стін у квартирі. Якщо раніше все зводилося лише до паперових або тканевим різновидам, то зараз вибір просто величезний. Останнім часом усе більш популярними стають флізелінові шпалери. Спробуємо розібратися в тому, чому вони цікаві для використання в інтер’єрі  і як правильно клеїти шпалери на флізеліновой основі.

Флізелінові шпалери та їх властивості

флізелінові шпалери

Неважко здогадатися, що основу даного виду шпалер становить флізелін — неткане полотно. Завдяки своїм властивостям: міцність, довговічність, здатність зберігати розмір, цей матеріал став відмінною основою для виробництва флізелінових шпалер. Самі флізелінові шпалери досить зносостійкі, міцні, пожежне устойчиві, не розтягуються, не сідають, не виділяють шкідливих речовин, а також не вигорають на сонці. Вони набагато рельєфніше паперових і вінілових шпалер і вдвічі ширші — 1,06 м. Клеїти їх на стіни значно простіше, тому що вони не утворюють міхурів і зморщечок, не мають проблем зі стиками. Флізелінові шпалери досить товсті, усі нерівності стіни під ними можна легко сховати. Якщо ви захочете потім наклеїти нові шпалери, то зняти попередні буде легко.

Флізелінові шпалери випускаються двох типів:

  1. На флізеліновой основі. Верхній шар складається із ПВХ, декорованого під тканину, оксамит, шовк, цеглу, пробку, камінь, штукатурку, рослинні волокна. Варіанти напилювання або тиснення верхнього шару досить різноманітні. Такі шпалери не бояться вологи, їх можна мити.
  2. Флізелінові. Повністю складаються із целюлози, синтетичних волокон і сполучних полімерів. Вони мають тиснену поверхню й щільну тверду фактуру. Призначені винятково під фарбування, тому завжди мають білий колір. Можна до 5-7 раз  виконувати  фарбування водоемульсійною фарбою. Попередньо краще зробити пробу, тому що вихідний колір може відрізнятися від бажаного.
Читайте також :  Економний метод як наносити жидкі обої

Ціна на флізелінові шпалери залежить від фактури, товщини й розцвічень. Вітчизняні шпалери під фарбування (рулон 10 м) обійдуться в 135-175 гривень. Імпортні шпалери — на 30-60 гривень дорожче. Вітчизняні шпалери на флізеліновой основі можна купити від 120 гривень за рулон. Вартість імпортного рулону — від 150 гривень.

Підготовка до наклеювання флізелінових шпалер

флізелінові шпалери

Якщо поверхня підготовлена правильно, то шпалери можна буде наклеїти легко й швидко. Зніміть старі шпалери або фарбу, що почала лупитися, вилучіть будівельний пил. Відколи замажте алебастром. Покрийте стіну шаром клейової антисептичної ґрунтовки.

Клеїмо шпалери на флізеліновой основі

Головна особливість полягає в тому, що клей наноситься лише на стіну, а шпалери залишають сухими. Так структурні шпалери клеяться швидше. Клей береться спеціальний, для флізелінових шпалер. Широкою кистю, валиком або щіткою, клей наноситься на стелю або стіни. Заощаджувати на ньому не варто, але й наносити рясно теж ні до чого.

Перше полотно шпалер прикладають до попередньо прокресленої вертикальної лінії на стіні. Розгладжують гумовим валиком, пластиковим шпателем або сухою чистою ганчіркою. Надлишки клею, які утворюються по краях, відразу ж убираються вологою ганчіркою. Особливо це торкається шпалер під фарбування, тому що шар водоемульсійної фарби може погано прилягати. Полотна приклеюються встик, а не внахлест.

Зверху шпалери можна прикрасити бордюрами, використовуючи той же спеціальний клей. Клей на паперову поверхню можна наносити по-різному: горизонтально, вертикально або по косій.

Після проклейки флізелінових шпалер може виникнути питання: «Скільки сохнуть флізелінові шпалери?». Звичайно такі шпалери сохнуть близько доби, але швидкість висихання буде в залежності від температури в приміщенні, а також від усмоктування стіни.

Догляд за флізеліновими шпалерами досить простий. Досить пройтися м’яким віником або пилососом. Або протерти вологою ганчірочкою. А якщо набрид звичний колір, їх завжди можна перефарбувати.

Читайте також :  Що таке натуральні шпалери? Переваги й недоліки, застосування в інтер'єрі

Практичні, стійкі, зручні в наклеюванні, флізелінові шпалери є чудовим варіантом для тих, хто прагне внести творчу нотку у своє житло і цілком виправдовують, на перший погляд, досить високу ціну.

Флізелінові шпалери фото:

флізелінові шпалери фото

обої флізелінові

обої на флізеліновій основі фото

вінілові обої на флізеліновій основі

обої флізелінові

флізелінові шпалери обої

вінілові шпалери на флізеліновій основі

флізелінові шпалери

флізелінові шпалери