Як класти тротуарну плитку

Якщо ви хочете облагородити двір або організувати доріжки в саду, зверніть увагу на тротуарну плитку. Цей матеріал відмінно себе зарекомендував, він міцний, довговічний, красивий. Зараз існує безліч видів тротуарної плитки і кожен зможе підібрати відповідну під фасад будинку. Покласти тротуарну плитку своїми руками може здатися дуже складним і клопітким завданням, але насправді все гранично просто.

Для початку підготуємо майданчик для укладання, для цього потрібно зняти дерен – верхній шар землі. Потім зробимо піщану подушку, близько 5 см. товщиною. Так само для цього можна використовувати гранітний відсів.

як класти тротуарну плитку

Майданчик готовий, укладаємо бордюри. Для цього нам знадобиться густий розчин і рівень. Також як при кладці цегли,  уздовж натягнутого шнура укладаються бордюри, рівнем контролюється горизонтальна площина.

як покласти тротуарну плитку своїми руками

У випадку якщо нам потрібний похилий майданчик потрібно розмітити нахил відразу, найпростіше точно зробити це забивши по кутах відрізки арматури та за допомогою гідростатичного (водяного) рівня зробити оцінку нульового рівня. Далі відступивши від них нагору або вниз (куди потрібно), можна чітко й правильно визначити який ухил нам потрібний і вимірюючи висоту від міток укласти бордюри

як класти тротуарну плитку

Вийшло от таке огородження. Кути потрібно теж скріпити розчином

укладання тротуарної плитки своїми руками

Укладаємо гарцівку – цементно піщану суміш у пропорції один до шести (одна частина цементу, шість частин піску, можливо незначне додавання води) Засинаємо усередину майданчика й простягаємо дошкою з вирізами. Рівень засипання в нас повинен бути таким, щоб покладена на засипання плитка, до її затрамбування, виступала над лінією бордюрів на 5 – 10мм.

порада як класти тротуарну плитку
Надалі тротуарна плитка укладається глибше за допомогою киянки, ущільнюючи під собою гарцовку

як класти тротуарну плитку

Можна розрівняти засипання відразу по всій площі, або підсипати поступово в міру роботи. Це якщо укладальник рухаючись назад укладає плитку за собою. Можна рухатися вперед, сидячи на вже покладеній плитці, це кому як зручно. Плитка має технологічні виступи, на бічній стороні, для обмеження зазору. Тобто, ми просто щільно укладаємо плитку одна до одній і рівномірний зазор виходить сам собою.

Читайте також :  Як зробити альтанку своїми руками

а ось як правильно класти тротуарну плитку

Плитка ріжеться на циркульно-пильному верстаті, алмазним диском. Якщо обсяг невеликий, цілком можна скористатися болгаркою, але це довше та незручно.

як правильно викласти тротуарну плитку

Почавши трамбувати плитку киянкою потрібно контролювати рівень рейкою, рівнем, або натягнутим шнуром, як на малюнку. Шнур можна придавити плитками в положенні натягу, на вузьких тротуарних доріжках цілком достатньо рейки, та й користуватися нею зручніше.

як покласти тротуарну плитку

Після сухого укладання тротуарної плитки, майданчик проливається водою. Вода через зазори проникає в засипання і цементна піщана суміш застигає. Самі щілини теж заповнюються гарцівкою і проливаються, напором води змивається бруд і залишки суміші. Далі чекаємо повного застигання суміші, після чого майданчик готовий до експлуатації. Замість гарцовки іноді використовують звичайний пісок, без додавань цементу – це більш простий і менш надійний варіант, але зате у випадку якщо корінь підніме плитку в якому не-будь  місці, майданчик простіше відремонтувати. А ще як класти тротуарну плитку можна на  клей, як кахель, на бетонну підставу або стяжку.  Так роблять звичайно на місцях стоянки важких автомобілів.

У місцях де буде збігати вода з водостічної труби обов’язково укласти плитку спеціального профілю, з жолобком, під нахилом, щоб вода не розтікалася калюжею засмоктуючись у шви. Якщо пройде сильна злива та уночі слідом за ним мороз – наслідки будуть нерадісні, вода розширюється від заморожування. А так зайва вода втече убік і ризик розмороження буде меншим.

Тепер у Вас не повинно залишитися сумніву як класти тротуарну плитку.  Якщо є питання як покласти тротуарну плитку, запитуйте  за допомогою коментарів.