Одним з найпоширенішим  матеріалом для зведення стін при спорудженні будинків є газоблок. Цей будівельний матеріал дозволяє швидко і якісно звести стіни й внутрішні перегородки, до того ж забезпечує гарну теплоізоляцію.

 як класти газоблоки своїми руками?

як класти газоблоки

Правильне укладання газоблока – робота відповідальна, що вимагає ретельної ізоляції від вологи. Для цього необхідно підготувати під кладку фундамент. Найкращим рішенням буде вирівнювання фундаменту розчином із застосуванням рідкого скла. Після чого за допомогою рівня можна приступати до укладання газоблоків, попередньо зачистивши відколи. Хто  не знає  як класти газоблоки, то починати потрібно з кута й потім продовжити по всьому периметру фундаменту. Вибір кута може бути довільним, якщо фундамент залитий ідеально рівно. А якщо ні, то потрібно починати з найвищого кута.

Варто розглянути кілька рекомендацій необхідних для подальшого, правильного укладання газоблоків. При покупці потрібної кількості газоблоків варто придбати й спеціальний інструмент для якісної кладки, і будівельну суху суміш тонкошарового бетону. За допомогою перфоратора, що працює на низьких оборотах, розчинити впакування суміші за допомогою води, дотримуючись при цьому інструкції виробника. Готовий розчин рівномірно наноситься на ряд блоків і за допомогою зубчастої гладилки, яка автоматично регулює необхідну висоту шару розчину, вирівняють поверхню.

Необхідно максимально точно розташувати перший блок, який є основним і важливим елементом для подальшої, рівної кладки. Найбільш кращим у наших кліматичних умовах є кладка газоблоків у два ряди. При наступному облицюванні цеглою, товщина стіни складе 55 сантиметрів. Цього цілком достатньо для надійної теплоізоляції.

При монтажі приділяйте увагу заповненню швів розчином. Утвір порожнеч приведе до ослаблення кладки й проникненню вологи.

Так само ретельно видаляйте залишки розчину на зовнішніх поверхнях стін. Для досягнення максимальної надійності використовуйте сітку для армування, яка укладається через кожні три ряди (можна використовувати арматуру).

Багато в чому способи як класти газоблоки залежать від способу їх виготовлення. Якщо газоблок виготовлений за допомогою наливного способу, при якому спінена суміш заливається у форму, для його монтажу досить піщано-цементного розчину. Цей спосіб дозволить вирівняти невеликі відмінності в розмірах, які виникають при наливному способі виготовлення блоків.

Інший спосіб виготовлення газоблоків дозволяє добитися високої точності в розмірах, тому що різання великого шматка на блоки відбувається по шаблонах. Якщо газоблоки мають однаковий розмір, для монтажу можна застосувати спеціальну клейову суміш, яка по своїх характеристиках перевершує звичайну піщано-цементну суміш. Її застосування дозволить скоротити витрати й добитися ідеально рівної поверхні стін. Ця перевага дозволяє суттєво заощадити на чистовій обробці приміщення.

Вибір клейових сумішей досить великий. Їх випускають як вітчизняні, так і закордонні виробники. Крім наведених вище порад по монтажу блоків, для досягнення гарної теплоізоляції й гарного зовнішнього вигляду будови необхідно уважно віднестись до зовнішнього облицювання будинку, тому що, володіючи великою пористістю, газоблоки потребують  надійного захисту від вологи.

Відео як класти газоблоки правильно.

YouTube Preview Image