Як зігнути гіпсокартон для арки

При роботі із сучасним оздоблювальним матеріалом багато майстрів початківців зустрічаються дуже часто з необхідністю вирішення проблеми про те, як зігнути гіпсокартон. Це питання цілком закономірне, оскільки на перший погляд може здатися, що зігнути рівний і щільний аркуш цього матеріалу практично неможливо. Але при більш уважному й глибокому вивченні цього питання виявляється, що зігнути гіпсокартон зовсім не важко. Більше того, у цей час відомі чотири різні способи формування згину цього матеріалу, не вважаючи того, що розроблена спеціальна марка гіпсокартону, що призначена саме для цього.

зігнути гіпсокартон

Цей тип матеріалу носить назву аркового гіпсокартону (ГКЛА) і має стандартну товщину порядку 6,5 мм. З матеріалу цього виду виготовляються арки й напів-арки в різних виконаннях, сфероподібні та хвилеподібні конструкції й т.п.

Ну а як зігнути гіпсокартон, коли під рукою немає  потрібної марки або ж коли невигідно заради однієї невеликої пластини купувати цілий лист ГКЛА? Спробуємо відповісти на це питання й розглянемо чотири різні способи згинання цього оздоблювального матеріалу.

Як зігнути гіпсокартон методом зволоження

зігнути гіпсокартон для арки

Самим популярним і найбільш ефективним прийманням формування гіпсокартону вважається зволоження місця згину, після чого пористий матеріал досить швидко усмоктує в себе вологу й розм’якшується. При цьому відразу ж після його висихання вхідний до складу цього виробу гіпс здобуває колишню кондицію, а заготовка при цьому фіксується в тому положенні, що вийшло, згину виді. Для зволоження місця згину можна використовувати пензлик або валик, за допомогою яких потрібне місце кілька раз обробляють чистою водою й потім вичікують 10-15 хвилин до моменту повного його промокання.

Подібним методом ви можете користуватися тільки в тому випадку, якщо радіус вигину досить великий ( а якщо ні, то заготовка може просто переломитися).

Читайте також :  Робимо утеплення пінопластом своїми руками зовні й зсередини

При рішенні питання про те, як зігнути гіпсокартон з невеликим радіусом згину, необхідно буде скористатися іншими методами, відмінними від описаного раніше способу. Далі будуть розглянуті існуючі методи формування гіпсокартону для малих радіусів вигину.

Спосіб проколювання

як зігнути лист вологостійкого гіпсокартону

Одним з найбільш ефективних методів згинання цього матеріалу є проколювання його спеціальним голчастим валиком, вироблене по обидва боки місця згину. Завдяки утвору безлічі дрібних отворів при невеликій товщині гіпсового шару місце проколу втрачає свою твердість і стає пластичним. Перед згинанням гіпсокартону по цьому методу рекомендується додатково зволожувати місце згину чистою водою.

як зігнути гіпсокартон полукругом

При відсутності голчастого валика ви можете замінити його звичайним кухонним ножем. З його допомогою необхідно зробити невеликі надрізи в картоні з однієї з його сторін, наносячи їх поперек лінії вигину листа. Відстань між такими надрізами визначається радіусом вигину; так що, чим менше цей радіус – тем частіше вони повинні розташовуватися. Картон підріжеться із внутрішньої сторони в тому випадку, якщо конструкція має ввігнуту форму (арка, наприклад) або з лицьової площини, коли матеріал необхідно вигнути назовні. При цьому способі формування оздоблювального листа зволожувати місце вигину за допомогою води не потрібно.

При необхідності вигнути гіпсокартон таким чином, щоб одержати дуже маленький радіус вигину, усі описані раніше способи не зовсім підходять. У цьому випадку рекомендується застосовувати звичайну фрезу, яка в ході різання виставляється на потрібну глибину. При цьому вона повинна вибрати гіпсову основу настільки, щоб з однієї сторони листа збереглося близько 3 мм гіпсу.