Як зробити інкубатор для перепелів своїми руками

Саморобний інкубатор можна легко виготовити своїми руками.  Для цього знадобитися 2 листа (вірніше 1,5, адже половину листа не продають ) пінопласту товщиною 5 см, чотири лампочки з електричними патронами  (я використовував патрон міні, лампочки на 25 вт), пари обрізків звареної оцинкованої сітки (можна товстий дріт), клей для склеювання пінопласту (я брав полімерний універсальний клей фірми “DRAGON”), а також широкий (5 см) скотч. А ще на додачу – терморегулятор, заводський або саморобний.

Отже, стандартний лист пінопласту має вигляд квадрата, зі стороною 1 м (100 см).

інкубатор інструкція

Перший лист розріжемо на чотири рівні квадрати, що мають сторону 50 см. Із цих частин будемо склеювати корпус інкубатора, тобто це будуть його бічні стінки.

 як зробити інкубатор своїми руками із пінопласту

саморобний інкубатор з пінопласту

Від другого листа відрізаємо рівно половину (50 см), а от її ділимо на дві частини, одна на 40 см, друга (відповідно) – 60 см. Тобто одержуємо два прямокутники, один – 40 х 50 см, другий – 60 х 50 см.

інкубатори для яєць

 При склеюванні корпусу його зручно фіксувати скотчем.

Перший прямокутник – це дно нашого інкубатора, другий – кришка. У кришці прорізуємо отвір приблизно 12 х 12 см для спостереження за температурою. Цей отвір потрібно буде закривати склом. Перші 5-6 днів стекло закрите повністю, потім відсувається на 1 – 2 см, у день викльовування – відкриваємо отвір на половину або більше.

Із квадратів першого листа клеїмо корпус. Схема склейки зрозуміла з малюнка (це вид зверху). У результаті склейки ми одержимо короб (поки без дна й кришки, тільки стінки!), що має зовнішні розміри 50 х 60 см, а внутрішні – 50 х 40 см.

як зробити інкубатор своїми руками відео

Коли корпус висохне (приблизно 1 година), у нижню частину вклеюємо дно (шматок пінопласту розміром 40 х 50 см).

міні інкубатор

Після цього корпус (для підвищення твердості) обклеюємо скотчем. Я використовував широкий (5 см) пакувальний скотч. Спочатку обклеюється дно, з нахлестом на боки приблизно 20 см, потім самі боки, по всьому периметру, від дна до верху.

саморобні інкубатори відео

Виходить досить жорстка конструкція.

Читайте також :  Як установити замок на вікна?

інкубатор квочка інструкція

Далі, у корпусі, уздовж довжини внутрішньої сторони (50 см), на стику дна й стінки приклеюємо пінопластовий брусок висотою 5 – 6 см і шириною 3 – 4 см. На цей брусок буде встановлюватися лоток з яйцем. На коротких внутрішніх сторонах (40 см) на відстані приблизно 1 см від дна робимо по три вентиляційні отвори діаметром приблизно 10 – 12 мм, на рівній відстані один від одного, і від краю інкубатора.

Взагалі, у пінопласті важко отвори заданого діаметра зробити, це в тому плані, якщо туди нічого не вставляти, вони перекриваються шматочками пінопласту. Я, після того, як їх просвердлив, вставив у них обрізки полімерної водопровідної трубки із внутрішнім діаметром 12 мм. Краще ці отвори не свердлити, а пропалити паяльником. Після цього корпус інкубатора практично готовий.

саморобні інкубатори в україні

Схема інкубатора в розрізі, вид з короткої внутрішньої сторони (40 см)

1 – ванночка з водою;  2 – оглядове вікно, воно – же вентиляційний отвір;  3 – лоток з яйцем;

 4 – терморегулятор;  5 – термодатчик,  А – відстань від лампочки до яйця

Тепер повертаємося до кришки. По периметру кришки (внутрішня сторона) на відстані 5 см від краю приклеюємо пінопластовий брусок розміром приблизно 2 х 2 (3 х 3 см). Він потрібний для фіксації кришки на інкубаторі. Далі на кришці, із внутрішньої сторони, кріпимо чотири електропатрони з лампочками. Для кріплення електропатронів я використовував як  основу дві смужки звареної оцинкованої сітки

терморегулятори для інкубатора

Зверху на кришці кріпимо терморегулятор, для термодатчика робимо шилом отвір у кришці, і пропускаємо проводи з термодатчиком, так, щоб він перебував на рівні приблизно 1 см над яйцем у лотку.

У мене лоток виготовлено зі звареної оцинкованої сітки 16 х 24 мм, закритою зсередини пластиковою москітною сіткою (та, яка від мух). Так, як лоток використовується й у якості вивідного, висота стінок повинна бути не нижче 8 – 10 см, інакше перепелята його будуть перестрибувати. Так, саме дно лотка потрібно виготовити по розміру дна інкубатора (40 х 50 см), а от бічні стінки потрібно робити на відстані приблизно 5 см від стінок, що б забезпечити нормальний повітрообмін. Ємність такого лотка приблизно 160 – 170 перепелиних яєць.

Читайте також :  Заміна електропроводки у будинку своїми руками

Для виготовлення лотка під яйце можна використовувати зварену оцинковану сітку або використовувати готовий пластиковий лоток, наприклад від овочів.

саморобні інкубатори для вирощування перепел

У якості ємності для води (1) можна використовувати будь-яку ванночку з висотою стінки 3 – 4 см. У мене готової не було, я взяв пластикову 10 л каністру з під чогось, розрізав уздовж по висоті на дві половини, одержав дві ванночки…

У такому виді інкубатор у мене відробив  два роки, потім, для підвищення теплоємності, я зсередини обклеїв його  утеплювачем із фольги (фольга на поролоні), яка використовується у будівництві (тепла підлога, утеплення даху й т. д).

Висота даного інкубатора становить 55 см (50 см корпус + 5 см кришка). Така висота забезпечує одне з вимог, а саме – електролампочки в інкубаторі повинні перебуває на відстані від яйця (А) не менше 25 см. Інакше на яйце в сильній мірі впливає променева енергія, що негативно позначається на розвитку пташеняти.

Якщо купувати пінопласт, то можна побрати три листа та виготовити відразу 2 інкубатора.

Так, і ще – висоту інкубатора можна зменшити приблизно наполовину, якщо використовувати не лампочки, а обігрівачі іншого типу, наприклад – плівкові від системи теплих підлог. Тоді пінопласту на нього піде ще менше, тому що зменшується висота інкубатора.

Деякі питання по конструкції, що виникнуть у процесі  та відповіді на них

– отвори тільки внизу?

Так, вгорі – вентиляція через оглядове вікно. Регулюється відсуненням скла.

– яке підключення ламп у системі такого інкубатора?

Усі чотири лампи (по 25 Вт), з’єднані паралельно. Але так, як у застосовуваному мною тиристорному терморегуляторі використовується тільки один півперіод напруги, їх сумарна потужність виявляється на 100, а 50 Вт.

– як яйця перевертати?

Механізму повороту в моїх інкубаторах немає, поки не зробив, але перепелятам про це не кажу, вони й не знають, що їх потрібно перевертати. Тому лупляться без перевороту…

Читайте також :  Циркулярка своїми руками

– як їх там ставити?

А ставити яйце потрібно вертикально, тупим кінцем нагору. Про це вже говорилося на сайті…

– яка у Вас площа води стосовно   дна в інкубаторі?

Приблизно від 1/2 до 2/3. Точно не вимірював

– чи можна  оглядове віконце на кришці зробити на краю кришки? Хочу вентилятор поставити по центру кришки, що дме нагору, тим самим усе тепло від лампочок прагну розподілити на весь інкубатор.

Звичайно можна. А вентилятор потрібно розташувати так: Угорі – кришка, вид зверху – по центру отвір вентиляційний, нижче – оглядове вікно.  Головне, щоб він дув нагору, від яйця, а не навпаки, інакше яйця висохнуть. Проти вентилятора, у кришці інкубатора, можна зробити одне – два, а може й три отвори діаметром 10 – 12 мм. У такому випадку, частина повітря буде примусово викидатися за межі інкубатора, суттєво поліпшуючи повітрообмін усередині інкубатора. А це, у свою чергу, повинно зменшити кількість здохликів. У якості вентилятора можна використовувати вентилятор від блоку живлення комп’ютера або аналогічного типу, який використовується для вентиляції корпуса.

інкубатор своїми руками

Ці вентилятори розраховані на напругу живлення 12 В. Але вони нормально працюють і при напрузі 5 в. Тому, у якості блоку живлення можна використовувати будь-який підходящий. Як варіант – зарядка від стільникового (напруга приблизно 5 В). Кращим варіантом є регульований блок живлення для телевізійних антен з підсилювачем. Такими антенами, незрозумілого походження (Китай, Польща й т.д), завалені всі ринки. Блоки живлення до них можна купити окремо. Отож , регульований блок живлення дозволяє змінювати вихідну напругу від 3 до 12 В. Тобто під час основного періоду інкубації, подаєш на вентилятор живлення 3-4-5 вольтів, він працює тихо й плавно (малі обороти!), а ближче до виводку й під час самого виводку – напруга побільше – > обороти вище -> повітрообмін інтенсивніше. У такому випадку відпадає необхідність у періодичному відключенні вентилятора, тобто він може працювати безупинно