Як зробити шпалери своїми руками? Відео

Кучеряві рослини не зможуть гідно прикрасити ваш сад, якщо ви не підготуєте для них зручну опору. Задумалися, як зробити шпалери своїми руками? Покрокову інструкцію знайдете в цій статті. Опорна конструкція складається із круглих соснових планок різного діаметра: 44 мм – для центральної планки й 10 мм для поперечок.

шпалери своїми руками

Поперечні планки будуть перебувати по прямій поздовжній лінії з рівним інтервалом. Перш ніж приступитися до висвердлювання відповідних отворів, обов’язково намітьте на товстій планці місця їх розташування.

Прикладіть будівельний рівень до основної планки й проведіть уздовж нього суцільну лінію. Відступіть  3 см від верху заготовки, а далі відзначте крапками кожні 10 см уздовж накресленої лінії.

Працювати з дерев’яною заготовкою круглого перетину непросто, тому що велика ймовірність того, що при висвердлюванні отворів вона може провернутися й результат роботи не виправдає очікувань. Щоб спростити собі завдання й виключити ризик провертання, товсту планку необхідно надійно зафіксувати. Для цього слід виготовити два спеціальні затиски із брусків 4,5 х 9,5 х 20 см, просвердливши в них отвори, відповідні до діаметра оброблюваної деталі.

шпалери своїми руками для огірків

У центрі поперечного перерізу кожного із затисків просвердліть по отвору діаметром в 10 мм. Вони знадобляться в процесі роботи, щоб утримувати свердло у вірному напрямку. Виготовлені кріплення встановіть на верстаті й зафіксуйте в них товсту планку, звернувши лінію з мітками рівно нагору.

Якщо ви серйозно підійшли до підготовчого етапу, то можете впевнено приступати до висвердлювання отворів для поперечок, їх розташування гарантовано буде правильним.

Основу майбутніх шпалер необхідно заточити. Проведіть суцільну поперечну лінію в 10 см від нижнього кінця ціпка й зріжте спочатку одну чверть по косій до центру, потім зробіть такий же зріз зі зворотної сторони, після чого зріжте дві  чверті, що залишилися. Гострий кінець суттєво полегшить установку готової конструкції в землю.

Читайте також :  Як зробити інкубатор для перепелів своїми руками

шпалери своїми руками для винограду

Займемося виготовленням поперечних поперечин. За допомогою обушковой пилки й стусла наріжте 16 тонких паличок, з урахуванням того що довжина нижньої поперечки – 20 см, а кожної наступної – на 3 см довше. Таким чином, розмір останньої верхньої планки складе 65 см.

Розкладіть деталі в порядку зростання й відзначте в центрі кожної з них по 4,4 см, тобто  довжину перетину товстої заготовки. Ці мітки послужать орієнтиром, що вказують, наскільки слід забити кожну поперечку, щоб витримати загальний структурний малюнок виробу.

Зверніть увагу: якщо трохи змазати поперечку маслом або злегка стесати кінчик, то вбити її в підготовлений отвір буде набагато простіше.

Навіть якщо вам здається, що елементи конструкції сидять недостатньо міцно, не переживайте, атмосферна волога зробить свою справу: деревина злегка розбухне, у результаті чого поперечки не те що вийняти, навіть зрушити з місця, не зламавши, не вийде.

YouTube Preview Image

Установіть виготовлені своїми руками шпалери у  відповідному місці та із задоволенням спостерігайте, як ваш улюблений дикий виноград, плющ або в’юнок з німою вдячністю піднімається усе вище й вище, прикрашаючи собою неповторний інтер’єр вашого саду.