Як зробити шпаківню? Проект виготовлення

Скоро весна. Як серце чекає цього часу! Чим ближче весняні дні, тим більше жадає душа знову відчути запах свіжої зелені. Пройтися по квітучих пагорках, укритих килимом первоцвітів, що розпустилися. Почути знайоме щебетання птахів, що повернулися додому. Відмінний спосіб показати свою любов і турботу про пернатих друзів – спорудити для них житло, місце, де вони зможуть безпечно поселитися й вивести пташенят. Таким житлом можуть послужити дуплянки й шпаківні.

Як зробити шпаківню своїми руками

Виготовляючи шпаківню, потрібно пам’ятати про деякі нюанси. Вони продиктовані особливими потребами птахів, їх способом життя. Будинок для птахів потрібно робити з натуральних матеріалів. Годиться товста фанера або дошки. Внутрішня поверхня повинна бути шорсткою, тому що птаха, вибираючись із гнізда, чіпляються за шорсткості й нерівності стінок за допомогою коготків.

як зробити шпаківню своїми руками

Для того, щоб шпаківня була дійсно комфортним місцем для пташиної родини, потрібно подбати про те, щоб весняний заморозок не пробрався в гніздо. Шпаківня для цього повиненна мати досить товсті стіни. Не менше 2 см товщиною.

Звичайно шпаківня має близько 20-25 см завширшки й 45-55 см у висоту. Отвір вирізьблюється відповідно розміру птаха. Приблизно 4-5 см у діаметрі. Гарний майстер подбає й про безпеку маленьких друзів, зашкуривши наждачкою льоток. Звичайно, шпаківня повинна бути добротно збитою, без великих зазорів і щілин. Дрібні щілинки пернаті мешканці законопатять самі. Однак не варто їх сильно перевантажувати цією роботою. Надайте ним добротне помешкання. Птахи не люблять протягів.

 Як немає великого бажання прикрасити шпаківню, краще від цього втриматися. Запах фарби або лаку може відбити полювання до новосілля в пташиного сімейства. Якщо вже дуже хочеться виявити свої художні таланти, можна покрити шпаківню водоемульсійною фарбою. Або будь-який іншою, що не має запаху. Птахам досаждають паразити. Тому слід передбачити можливість дезінфекції шпаківні між сезонами гніздування. кришка, що знімається, допоможе вичистити пташиний будиночок і обробити препаратами кліщів, що вбивають, бліх і іншу погань. Дах шпаківні, як і у всякого будинку, повинен надійно захищати своїх мешканців від опадів.

Читайте також :  Шпаківня своїми руками. Майстер-Клас по виготовленню шпаківні

проект виготовлення шпаківні

Куди ж повісити вже готова шпаківнюШпаки люблять селитися в кронах листяних дерев. Тому вони з радістю приймуть вашу пропозицію, коли побачать шпаківню в привабливому для них місці. Вішаючи шпаківню на дерево, можна небагато нахилити його, щоб вода не затікала в льоток, а птахам легко було вилітати.

Багато з людей одержують задоволення, коли виготовлення шпаківні своїми руками  поєднує їх з природою. Якщо ж часу на це катастрофічно не вистачає, а хочеться слухати спів птахів у своєму саду, шпаківню можна купити. Сьогодні продаються різноманітні моделі. Вони можуть бути різних форм і розцвічень. Ви зможете знайти оригінальні дизайнерські шпаківні, призначені для прикраси саду, або придбати непримітні й милі пташиному оку непомітні моделі. У кожному разі, шпаківня і його мешканці будуть радувати погляд і слух турботливого друга.

Рік у рік птахи прилітають у різний час. Вони більше орієнтуються на погоду і її зміни. У кожному регіоні свій час зустрічі з перелітними зграями. Однак сьогодні в календарі є Міжнародний день птахів. Він припадає на 1 квітня. Можна поєднати радості й сміх із зустріччю крилатих помічників. І нехай новий будинок, приготовлений дбайливими руками друзів, стане для них рідним.