Як зробити фундамент для одноповерхового будинку?

Багато з людей замислюються про те, щоб побудувати свій власний будинок, причому більша частина віддає перевагу заміським ділянкам, щоб максимально відгородити себе від шуму й міської суєти. Звичайно, глобальне будівництво може собі дозволити далеко не кожний, тому все частіше люди зупиняють свій вибір на одноповерхових будинках, а для того, щоб вони були довговічними й гарними, необхідно дуже ретельно обміркувати  як зробити фундамент під майбутній будинок.

Трапляється так, що згодом будинок може здатися господарям недостатньо великим, і вони починають “гнати” його нагору або розширювати. У цьому випадку найголовнішу роль буде відіграти фундамент будинку, тому що залежно від того, наскільки якісно він зроблений, залежить надійність вашого будинку.

як зробити фундамент

Так як зробити фундамент для одноповерхового будинку і який найкраще підходить? Це досить непросте питання, тому що в цей час існує безліч різних варіантів.

Як правильно зробити фундамент для майбутнього будинку?

У першу чергу вибір фундаменту для одноповерхового будинку залежить від того, з якого саме матеріалу ви збираєтеся будувати свій будинок.

Серед основних критеріїв вибору можна виділити наступні:

  • Рівень, на якому розташовані ґрунтові води. Від їхньої глибини залежить будівництво фундаменту в залежності від ґрунту. Вид фундаменту, який вам необхідно буде використовувати, тому що при невірному виборі, уже незабаром ваш будинок може бути зіпсований.
  • Вид ґрунту і його безпосередній стан.

Є кілька типів ґрунту:

  1. Пучинисті ґрунти, до яких можна віднести суглинки, супеси й глину.
  2. Слабко спучені або непучинисті ґрунти, до яких відносяться піски й гірські породи.
  • Характеристики самого будинку теж відіграють далеко не останню роль при виборі відповідного фундаменту. Прикладом таких характеристик може бути зведення підземного гаража із шлакоблоку або підвального приміщення.
  • Також дуже важлива маса майбутнього будинку, на яку безпосередньо впливає вид матеріалу – має велике значення  із чого побудувати стіни будинку.
Читайте також :  Розрахунок арматури для стрічкового фундаменту

Останнім, але часто найважливішим критерієм буде ваша фінансова заможність.

При цьому слід пам’ятати, що згідно з рекомендаціями фахівців в області архітектури, заощаджувати на фундаменті категорично не рекомендується, тому що саме від фундаменту залежить надійність і довговічність вашого будинку.

Найчастіше фундамент для одноповерхового будинку робиться плитним, столбчато-пальовим або стрічковим. Крім цього дані види фундаменту можуть використовуватися і для прибудов.

Стрічковий фундамент

як зробити стрічковий фундамент

Такий вид фундаменту можна розділити на два типи:

  • МЗФ або мілкозаглиблений фундамент. Найчастіше для нього вибирають невелику глибину, яка не перевищує 60 см. Тому такий тип фундаменту називають плаваючим. Дана основа дуже сильно піддане пучинистим явищам ґрунту, що перебуває під його підошвою. Із цієї причини даний тип фундаменту може бути використаний тільки для легких конструкцій.
  • Монолітна залізобетонна стрічка, яка закладається нижче глибини промерзання ґрунту. Такий фундамент можна використовувати для важких і складних будівель, які зводяться з газобетону (читайте тут як використовується газофібробетон у приватнім будівництві) або цегли. Варто помітити, що такий фундамент є самим довговічним і надійним. Якщо ви вирішили зупинити свій вибір на цьому типі, то постарайтеся дуже ретельно підійти до вибору фахівців, які будуть його зводити. І пам’ятайте, що для його зведення вам буде потрібна спеціалізована техніка.

Пальовий і стовпчастий фундамент

як зробити стовбчастий фундамент

Дані види фундаменту на сьогоднішній день є досить розповсюдженими, щоправда, стовпчастий фундамент для одноповерхового будинку з’явився набагато раніше й тому його використовують частіше.

 Потрібно пам’ятати, що столбчатий фундамент, що має просту конструкцію, може підійти тільки для дуже легких конструкцій, до яких ставляться сэндвич панелі або дерев’яний каркасний будинок.

як зробити фундамент із свай

Якщо ви вирішили звести більш якісний будинок, то вам доведеться зупинити свій вибір на гвинтових або буронабивних палях.

Читайте також :  Будівництво фундаменту в залежності від грунту.

Найголовнішою перевагою таких фундаментів є те, що зводити їх можна самостійно.

Монолітний плитний фундамент

як зробити монолітний фундамент

Монолітний плитний фундамент – є заливання основи, яка робиться на всій території майбутнього будинку. Здійснювати заливання фундаменту можна як у підготовленому котловані, так і без котловану. По якості даний вид фундаменту майже не відрізняється від стрічкового, але в нього є недолік – досить висока вартість. Тому далеко не кожний може дозволити собі такий фундамент.

Який би вид фундаменту ви не вибрали для будівництва свого будинку, потрібно пам’ятати, що перед тим, як приступати до роботи, необхідно ретельно досліджувати ґрунт і знайти глибину, на якій протікають ґрунтові води. Від даних параметрів буде залежати довговічність і якість вашого майбутнього будинку. Якщо ви сумніваєтеся в правильності своїх вимірів, то варто звернутися до професіоналів.

Щоб запобігти найпоширеніших помилок при будівництві фундаменту, краще перегляньте ось це відео.

YouTube Preview Image