Кожний автомобіліст знає, як багато часу й сил затрачується на обслуговування й ремонт автомобіля.  Якщо порушити правила змісту свого “залізного коня”, то автомобіль може зламатися в будь-який момент. Узимку, коли на вулиці стоїть мінусова температура, теж періодично доводиться шукати й виправляти несправності в роботі автомобіля, тому необхідно створити нормальні умови для його обслуговування.

У цьому вам може допомогти саморобний обігрівач для гаража, що має нескладну конструкцію, який можна виготовити своїми руками.

саморобний обігрівач

Відповідно до  правил по змісту автомобіля, температура усередині гаража не повинна бути нижче +5 градусів. Обігрівач зможе виручити вас і тоді, коли ваш гараж обігрівається від центрального опалення, яке не в змозі обігріти гараж у достатньому обсязі. Крім цього, обігрівач може вам знадобитися в сильні морози для того, щоб без проблем завести автомобіль.

Основні вимоги

Тому що гараж є малогабаритним приміщенням, саморобний обігрівач, установлений у ньому, повинен відповідати даним вимогам:

 • при роботі обігрівача в гаражі, кількість   кисню, що спалюється їм, і рівень токсичних речовин, виділюваних їм, повинні бути мінімальними;
 • згідно правил техніки безпеки, слід повністю виключити загрозу пожежі й вибуху;
 • прилад не повинен займати багато місця й заважати пересуванню по гаражу;
 • обігрівач повинен бути таким, щоб він міг нагріти приміщення в короткий термін, а потім підтримувати в ньому довгий час необхідну температуру;
 • засоби, витрачені на створення обігрівача, не повинні перевищувати вартість заводських аналогів.

Прилад повинен відповідати всім цим вимогам. Виготовити такий саморобний обігрівач для гаража не складно, вам знадобиться клей, ніхромовий дріт і листи текстоліту.

Етапи роботи при створенні саморобного обігрівача

саморобний обігрівач. принципова схема

За основу саморобного обігрівача можна взяти принцип роботи калорифера “Добре тепло”, який став популярним завдяки здатності дуже швидко прогрівати невеликі приміщення. Електроенергії він затрачує не так багато, а тепло розподіляє рівномірно по всьому приміщенню.

Даний обігрівач має досить безпечну й просту конструкцію. Головний нагрівальний елемент у даному приладі укладений у матеріал, який повністю виключає можливість пожежі. Крім цього, він має досить невеликі розміри й займає в гаражі мало місця.

Якщо підключити до такого саморобного обігрівача таймер, то режим його роботи можна буде регулювати. У зимовий час цілком підійде режим “одна година працювати, два бути відключеним”.

Обігрівач здатний за одну година прогріти гараж до комфортної температури й протягом  наступних двох годин можна буде спокійно займатися ремонтом автомобіля. Коли на вулиці стане тепліше, можна буде змінити настроювання таймера.

Попереднє тестування обігрівача

Для початку необхідно визначити відповідну потужність обігрівача, для чого слід провести попереднє тестування. Для цього можна буде використовувати підручні матеріали, тому більших витрат ви не понесете.

ніхромовий дріт для саморобного обігрівача

Ніхромовий дріт являє собою напівфабрикат, який проводиться зі сплаву хрому й нікелю. Такий дріт має досить високі показники опору.

У даному сплаві відсоток нікелю становить близько 80%, завдяки чому забезпечується стійкість до корозії й пластичність, а хром, який є присутнім у сплаві, надає їй стійкість до досить високих температур і високі показники твердості.

Якщо ви не знаєте опір дроту, то необхідно буде встановити його, для чого потрібно відрізати один метр дроту й скрутити з нього спіраль. Далі потрібно розташувати усередині спирали термометр, а потім підключити дріт до якого не-будь джерела живлення із трансформатором.

Коли на термометрі встановиться температура 40 градусів, потрібно буде записати показання вольтметра й амперметра, за допомогою яких можна буде визначити опір провідника. Можна знайти опір дроту з таблиці, якщо ви знаєте її діаметр.

таблиця розрахунку електричної спіралі, для виготовляння саморобного обічрівача

Тому що працювати ваш саморобний обігрівач буде від мережі 220 вольтів, потрібно довідатися, скільки метрів дроту буде потрібно для того, щоб одержати змінний струм потужністю 100-120 одиниць. Наприклад, вам буде потрібно 24 метра ніхромового дроту, що має діаметр 0,3 мм, щоб одержати в підсумку обігрівач потужністю 100 Вт.

Як виготовити саморобний обігрівач

лист склотекстолиту

Для того, щоб зробити саморобний обігрівач для гаража, вам знадобиться лист текстоліту, товщина якого повинна бути не більш 1,5 см. Цей лист стане основою для нагрівальної спіралі, зробленої із дроту. Текстоліт, розділений на дві частини, зможе захистити від гарячого дроту й досить швидко прогріти холодне приміщення.

У текстолітового листа вся поверхня, що нагріває, але для того, щоб прогріти гараж, вам знадобиться шматочок матеріалу розміром 0,5 х 0,5 метра із двох сторін обігрівача.

саморобний обігрівач для будинку

Прилад може бути будь-якої прямокутної форми, необов’язково робити його квадратним. Головне, щоб були однаковими обидві частини текстоліту, а спіраль із дроту була надійно закрита.

 1. Із внутрішньої сторони обігрівача листи текстоліту необхідно обробити наждаковим папером.
 2. Після цього на них потрібно нанести розмітку – від верхнього й нижнього краю слід залишити по 2 см, а з боків – 3 см.
 3. Після розмітки границь, потрібно розрахувати скільки буде її складувань при довжині 24 метра. Крок обмотки повинен мати довжину рівну відстані від відзначеної верхньої границі до нижньої границі, а самі границі враховувати не потрібно.
 4. Після того, як буде розрахована кількість складувань дроту, необхідно буде відміряти відстань, на якому будуть перебувати її витки. У цьому випадку воно буде становити приблизно 8-13 мм. По краях границі необхідно просвердлити невеликі отвори відповідно до  розрахунків, а потім вставити в них мітки – зубочистки або сірники.
 5. Потім потрібно просвердлити ще два отвори, які будуть  виходом для проводів, що йде від джерела живлення.
 6. Далі необхідно акуратно укласти дріт змійкою, не натягаючи її при цьому. У формуванні нагрівального елемента вам допоможуть сірники. Після того, як будуть покладено п’ять- сім витків дроту, потрібно буде закріпити їх за допомогою паперових смужок. Зафіксувати нитку накалювання зможе папір, що має товщину 1 см., і клей “Моноліт”.
 7.  Після того, як будуть прибрані сірники, краї змійки теж потрібно буде закріпити смужками паперу.
 8.  В отвори, призначені для кабелю живлення, необхідно вставити металеві заклепки, на які потім слід намотати кінець змійки.
 9. Наприкінці  необхідно прикріпити до заклепки шайбу із зовнішньої сторони обігрівача, яка потрібна для того, щоб надійно зафіксувати контакт.
 10. Мережевий шнур може бути приєднаний і усередині обігрівача, поруч зі спіраллю накалювання, для чого необхідно зачистити кінці електропроводу й намотати їх із внутрішньої сторони обігрівача на заклепки.

Ще приклад дуже простого нагрівача:

YouTube Preview Image

Потужний електронагрівник для гаража з бетонної труби й ніхромового дроту.

Зовнішній вигляд, тестування й перевірка працездатності

Завершальним етапом у виготовленні обігрівача є перевірка його на працездатність і безпека. Першою справою потрібно підключити обігрівач до омметра, а потім до джерела живлення.

Щоб підвищити міцність обігрівача, можна покрити його усередині епоксидним клеєм. Якщо розмір обігрівача 0,5х0,5 метра, то вам знадобиться близько 150 г клею, який необхідно наносити уздовж змійки.

Потім конструкція закривається другою половинкою текстоліту, а для того, щоб вона добре схопилася, необхідно встановити на неї вантаж вагою приблизно 40 кг.

Користуватися саморобним обігрівачем можна буде вже через 24 години. Його поверхню можна задекорувати за допомогою якого-небудь оздоблювального матеріалу (проста тканина, вінілова плівка й ін.).

Також можна склепати листи текстоліту й установити на їхній поверхні кріплення для монтажу на стіну. Залишаючи гараж, потрібно обов’язково виключати обігрівач, тим більше саморобний.

Створення подібного обігрівача є досить простим і для нього не буде потрібно багато засобів. Ви не тільки придбаєте знання, які дозволять вам буквально за пару днів виготовити гарний обігрівач, але й одержите задоволення від самого процесу створення.