Як зробити рутарій своїми руками?

Зовсім недавно ландшафтні дизайнери почали розмови о рутаріях. Це нове й незвичне слово насправді позначає один з нескладних варіантів оформлення присадибної ділянки за допомогою корчів, коріння, старих пеньків, рослин. Правда, існують правила створення рутарія. Про це й піде мова в нашій статті

як зробити рутарій своїми руками фото

Якщо ви ще нічого не чули про такий модний спосіб оформлення ділянки, то тепер ви точно довідаєтеся, як зробити рутарій своїми руками і у той же час цікавим образом позбутися непотрібного коріння старих дерев.

Модні віяння прийшли із заходу. Саме там один умілець здогадався зібрати всі корчі та коріння в одному місці, красиво все розташувати, а на тлі висадити рослинність. І назвати все це гарним іменем. І от, закрутилося, завертілося. Сьогодні рутарії отримали визнання і популярність на земельних ділянках по усьому світу.

рутарій у ландшафному дизайні

Де знайти матеріал для рутарія?

Рутарій на вашій присадибній ділянці може утворюватися навіть самостійно. Але початковим моментом буде, наприклад, проста прогулянка в лісі. Якщо ви знайдете там вивернуте дерево з мальовничим корінням, яке відразу ж викликало асоціації з восьминогом, мамонтом, Бабою Ягою –  не розгубіться. Відпиляєте корінь, переміщуйте сміливо його на свою ділянку.

рутарій в саду

Для рутарія підійде і гарний корч. Можна відправитися на берег озера або річки та знайти там корч, вибілений через сплески хвиль. У саду на подушці з мохів він буде виглядати чудово.

рутарій майстер-клас

Крім того  у багатьох на ділянках бувають старі дерева, які необхідно спилювати. Залишиться пеньок – досить широкий.  До речі, зі стовбура можна буде нарубати пеньків для сидінь –  вийде оформлення в модному сьогодні екостилі. Із цих спилів ще можна на земельній ділянці же й садові доріжки своїми руками створити. Загалом, безліч застосувань!

Читайте також :  Плитка для доріжок своїми руками. Посібник з виготовлення плитки

як зробити рутарій фото відео майстер-клас

Що ж робити з пеньком, що вийшов? Прикрутіть спинку, викладіть навколо майданчик, а поруч спорудіть столик зі спиляної колоди. На нього можна встановити декоративний вазон. Фантазія й дизайнерські рішення приходять начебто на ходу, коли природа дозволяє черпати натхнення і дарує такий дивний матеріал. І найголовніше – унікальність рутарія. Тільки у вас буде така прикраса, тому що природа ніколи не повторюється.

Як правильно зробити рутарій?

Не потрібно забувати, що рутарій – це об’єкт ландшафтного дизайну. А тому цілком справедливо, що для його побудови потрібно керуватися рядом принципів.

рутарій фото на дачі

Відразу варто врахувати, що куточок з коріннями і корчами підійде не до будь-якої стилістики. Якщо для вашого саду обраний регулярний стиль, для якого характерні впорядкованість, строгість, чіткість геометричних форм, тоді рутарій виявиться не в тему.

Не згодні? Добре, уявіть сад Версаля. І тут же куточок з корінням. Не підходить, правда ж? Італійський, французький сади, ділянка в стилі бароко не зможуть сусіди-ти з неупорядкованим корінням. Утішає те, що в нас рідко зустрінеш упорядкованість на ділянках, а тому стиль, як правило, змішаний.

рутарій своїми руками

Якщо ви задумали влаштувати в саду рутарій своїми руками, важливо проробити філософію мальовничого куточка. Які емоції повинен викликати даний об’єкт у домашніх і гостей? Щиросердечну радість? Прагнете, щоб куточок дарував заряд позитива? Бадьорості? Можливо, прагнете за допомогою цього приймання розбудити приємні спогади? Це буде те містечко, де можна потужити, заспокоїтися, сконцентруватися, просто спокійно відпочити? Композиція, наповнення, фон – усе це буде працювати на те, щоб задати певний настрій, який виберете ви.

як зробити рутарій самостійно

Ще один принцип – потрібно створювати цілісну композицію. Тому що рутарій буде все-таки частиною присадибної ділянки, важливо, щоб він відповідав загальній ідеї. Куточок можна зробити тематичним, витриманим у єдиній колірній гамі, у стилістиці саду. А можна зробити так, щоб композиція, що вийшла, контрастувала. Або можна зробити сюрприз – рутарій не буде видно здалеку. Правда, гратися з контрастами потрібно вміло й обережно.

Читайте також :  Як зробити доріжки з цегли?

І останній принцип – постарайтеся створити рутарій таким, щоб він виявився довговічним. Із цією метою всі дерев’яні елементи (коріння, кругляки, колоди, гілочки) треба обробити спеціальним засобом. Попередньо видаліть кору. Хоча якщо вона служить у декоративних цілях, поряд з мохами, можна залишити. Тоді деталь повинна бути покрита лаком. Це дозволить продовжити період життя рутарія. Відразу варто помітити, що цей спосіб підійде далеко не кожному. Адже в цьому випадку ми йдемо від натуральності.

Ґрунт, колоди, корчі, камені не потрібно ніяк попередньо обробляти. Їх розташовують на землі у відповідній композиції. Квіти можна посадити відразу в землю або усередину старого пня. Для цього з нього потрібно забрати середину, засипати ґрунт. І все, порохнявий пень перетворився в природний горщик! До речі, замість улюблених квітів можна висадити лісову суницю. Вусики почнуть розповзатися по пню. Зверху посипте тріску, соснових голок, простих ошурок.

До речі, старі пні не обов’язково викорчовувати.

Є правила, але слідувати їм не так уже складно. Додайте до природних елементів небагато фантазії – і результат перевершить усі очікування.

Рутарій своїми руками. Відео

 YouTube Preview Image