Як зробити пічку із металу своїми руками

Металеві печі, що з’явилися в ХІХ столітті одні із перших, відразу ж стали невід’ємною частиною міському життя. На Заході подібні агрегати дотепер   іменуються кімнатними печами. А в наших краях за ними міцно закріпилася всенародна назва “буржуйка”. Це пов’язано з тим, що подібні печі в народу асоціювалися зі зруйнованим і не улаштованим побутом після революційних буремних років.

зробити пічкуПричому зовсім даремно. Тому як стародавні представники буржуйок цілком можуть уважатися шедеврами, виконаними грубних справ майстрами. Та й сьогодні металеві печі, виготовлені вмілими руками майстрів, годяться не тільки для того, щоб давати тепло, але й служити прикрасою для практично будь-якого інтер’єру сучасних будинків.

Переваги металевої печі

Скільки часу пройшло, а популярність металевих печей анітрішки не зменшилася. І зовсім заслужено. Для цього є ряд вагомих причин.

1) Високий рівень ККД, що становить близько 65%.

2) На верхній кришці цілком можна приготувати простий обід або сніданок. Тому що вона може розігріватися до 150°, у той час як бічні стінки можуть нагріватися до 100°.

3) Сучасні моделі можуть підтримувати горіння протягом  19 годин. Що досить зручно, тому що не потрібно постійно стежити за наявністю палива в топці. Досить пару раз завантажити горючий матеріал і насолоджуватися теплом.

Крім перерахованих вище переваг є й ще одне. Народні умільці зробити  пічку можуть з будь-якого підхожого підручного матеріалу. У хід ідуть і колишні у вживанні молочні баки, і листи дахового заліза. Навіть ободи від коліс вантажівок. Подібні саморобні агрегати можна використовувати в якості тимчасового варіанта. Більш надійну конструкцію бажано виготовляти власноручно з металу гарної якості, з товщиною листа не менш 6-10 мм. Отже, коли є досить ентузіазму й терпіння, можна приступати до справи.

Читайте також :  Вибір системи опалення приватних будинків.

Як зробити пічку із металу своїми руками. Етапи робіт.

1. Підготовка й складання

зробити пічку із металу

Насамперед , потрібно зварити два відрізки труби діаметром 50 см. Довжина одного повинна бути 60 см., а другого – 90 см. Можна взяти вже готові труби. Важливо, щоб вони були досить товстими, щоб не прогоріли.

Робимо виріз 200х50 мм у нижній частині 90- сантиметрової труби. Це буде наше піддувало. Над ним приварюється металева пластина, у якій потрібно прорізати отвір для колосників, розташовуваних у піддувалі.

Вирізуємо отвір для топлення. До нього приварюються кріплення для петель дверцят. Установлюємо дверцята й виготовляємо для неї засувку.

Для того щоб металева піч не тільки давала, але й зберігала тепло, над топленням споруджується каменка. Її висота повинна бути не менше 10 см. У цім відділенні також робиться отвір для дверки, яку ми й установлюємо.

У каменку закладаються камні. Можна закласти керамзит або щебінь. Однак якщо є можливість, можна використовувати і керамічні електроізолятори, які відслужили свій термін.

Звичайно господарі не планують переносити піч. Однак не зайвим буде передбачити можливість переносу. Щоб при пересуванні камні не випали, можна приварити прут зі сталі.

Далі необхідно закріпити муфту. Виготовляємо її з 5-міліметрового листа сталі, шириною близько 50 мм. Приварюємо всі деталі до готового корпусу нашої печі. Друга частина муфти піде для спорудження бака.

2. Монтаж бака

зробити пічку із металу своїми руками

Обладнавши металеву піч водогрійним баком, її можна використовувати в якості бойлера, а також як складову частину водної опалювальної системи будинку.

Зверху печі приварюється металеве коло в торець майбутнього бака. Ця деталь повинна мати отвір для димоходу близько 120 – 150 мм.

Щоб вода не попадала в топлення, нижню частину труби потрібно жорстко закріпити до задньої стінки й днищу бака. Користувацький отвір, призначений для наповнення бака водою, закриваємо кришкою. А щоб зручно було її відкривати, приварюємо до неї ручку.

Читайте також :  Буржуйка своїми руками. Як зробити буржуйку з газового балона?

Кран приварюється до нижньої частини бака. А на димохід приварюємо своєрідний майданчик, який є основою для монтажу майбутньої цегельної труби, що проводить крізь себе дим.

3. Опоряджувальні роботи.

Для кімнатних металевих печей можна використовувати вогнетривку фарбу. А от стильна піч у лазні буде краще виглядати в цегельній “одежинці”.

4. Правила безпеки

Установлюючи буржуйку, варто пам’ятати про правила безпечного користування металевими печами. Насамперед , під її підставу потрібно укласти вогнетривку підложку, у вигляді кахельної плитки або цементного, можливо, кам’яного п’єдесталу.

Можна скористатися й іншими матеріалами. Головне – щоб вони надійно захищали підлогу від впливу високих температур. Для ізоляції стін і меблів застосовуються азбесто цементні плити. А коли планується використовувати піч для готування їжі, варто спорудити низькі перильця, щоб запобігти можливим опікам.

Гарна тяга в димоході повинна запобігати ризику отруєння вигарним газом. Сама конструкція печі передбачає вивід продуктів горіння назовні будинку навіть при відкритих дверцятах.

Коли всі вимоги безпечного користування виконані, можна впевнено приступати до експлуатації печі.