Як зробити пластикові откоси на вікна своїми руками

Якими б гарними і якісними не були ваші нові пластикові вікна, додати їм закінчену форму й підвищити привабливість здатні саме откоси. Традиційні откоси, які виготовляються на основі сухої будівельної суміші, час від часу потребують обслуговування, а часто й у заміні. Такий стан речей влаштовує далеко не всіх, тому що при виготовленні таких откосів утворюється безлад та  багато бруду.

Але є й інший вихід, який зажадає від вас небагато часу й кмітливості. Як основу для укосів не буде використовуватися ні штукатурка, ні гіпсокартон, а будуть потрібні тільки пластикові куточки й сендвіч-панелі, тому що їх не потрібно зашпакльовувати, зашкурювати і потім фарбувати, а служити вони будуть довго й не потьмяніють і не потріскаються згодом. Крім цього, ви зможете значно заощадити на засобах і у часі. Навіть старі й давно встановлені вікна можуть бути облагороджені подібними укосами.

як зробити откоси на вікна відео фото

Як зробити пластикові откоси на вікна самостійно?

Спочатку необхідно прибити на укіс дерев’яні бруски, які будуть використовуватися для кріплення панелі. Для цієї мети можна використовувати шматочки гіпсокартону, які швидше за все, залишилися після ремонту. На кожну сторону за допомогою дюбель-цвяхів потрібно прикріпити по три бруски.

Тепер вам знадобиться напрямний пластиковий куточок, який допоможе задати напрямок, а також кут просвіту, необхідний для фінішної поверхні окосів. Куточок необхідно прикріпити за рівнем зовнішньої границі рами вашого вікна. Закріпити куточок можна за допомогою звичайного саморіза довжиною 3 сантиметра.

откоси на вікна своїми руками

Закріплювати його потрібно точно по центру, тому що у випадку зсуву з’явиться ассиметрія. Уже пізніше до сендвіч-панелі необхідно буде приклеїти його край. Саморізи потрібно прикручувати на відстані 15-20 сантиметрів один від одного.

откоси на вікна ціна

Панель, яку попередньо потрібно підрізати по розміру укосу, необхідно вставити в напрямний кут. Ті місця, де панелі будуть стикатися із брусками, відзначати необов’язково, тому що їх і так добре буде видне. Після того, як буде виконано стикування, панель необхідно закріпити за допомогою монтажної піни. Цвяхи краще не використовувати, тому що вони тримати панель не будуть.

Пам’ятайте, що не варто панель по довжині обрізати впритул, тому що в кутах можуть утворюватися зазори. Краще залишити невеликий запас у кілька міліметрів, який потім, якщо буде потреба, можна буде відрізати.

Після того як усі панелі будуть вставлені в куточки, необхідно заповнити піною простір між чорновою зоною откосів і панелями. Краще для цієї мети використовувати зимову піну, що має низький коефіцієнт розширення, щоб панель не лопнула. Після затвердіння піни, її надлишки можна обрізати звичайним ножем.

Читайте також :  Як шпаклювати тріщини у стіні правильно

пластикові откоси на вікна як зробити своїми руками відео фото

Тепер потрібно за допомогою зовнішнього пластикового куточка закрити бетон, який перебуває на зовнішньому периметрі откосу. У тому випадку, коли щілина досить широка, можна заповнити її штукатуркою й уже потім кріпити куточок.