Як зробити меблі із ДСП своїми руками

Ламіноване ДСП буквально відразу ж після появи в будівельних супермаркетах набуло величезну популярність, оскільки дозволяє зробити меблі із дсп не гірше, чим ті, що пропонують середньої руки меблеві салони. Що й не дивно, адже, якщо ви замовите виготовлення меблів у салоні без складання, то вам просто привозять комплект нарізаних дощок з ламінованого ДСП і кріплення до них. Багато хто боїться самостійно збирати меблі, або спробувати її зробити, але нічого складного в цьому немає.

меблі із ДСП

Виготовлення меблів своїми руками: із чого почати?

Починати потрібно, звичайно ж, із проекту майбутнього виробу. Неважливо, що ви плануєте зібрати: стіл, тумбу або цілу платтяну шафу – без проекту не обійтися. Якщо у вас гарне просторове й абстрактне мислення, ви можете намалювати свій майбутній стіл просто олівцем на папері. Якщо хочеться більшого натуралізму й виду в 3D, то можна скористатися спеціальними програмами для проектування корпусних меблів, наприклад, Pro100,  3D-меблі й інші.

Як порізати ДСП для корпусних меблів

Після того як наш проект готовий, відправляємося в магазин за ламінованим дсп і всією необхідною фурнітурою. Також слід заздалегідь потурбуватися придбанням декоративних елементів для майбутніх меблів (дзеркала, скла та інше). Дуже радимо в тому ж місці, де будете купляти ДСП, запитати про можливість його порізки і кромкування на місці – це дозволить суттєво заощадити час і нерви. Якщо ж ви вирішили порізати плиту самостійно, то перед початком робіт вам слід урахувати кілька моментів:

• Викрійку краще нанести заздалегідь на аркуш, щоб не помилитися в розмірах

• ДСП потрібно пиляти дрібнозубчастою пилкою під гострим кутом

• При розпилюванні електричним інструментом слід відрегулювати натиск і потужність таким чином, щоб не утворювалося надламів (оскільки матеріал досить тендітний)

Читайте також :  Як почистити оббивку дивана в домашніх умовах?

• При утворі нерівностей і відколів їх шліфують напилком – від краю до центру

• Електричні пилки під час розрізу «з’їдають» приблизно 5 міліметрів аркуша на кожному «різі», тому краще залишити невеликий запас.

У цілому, працювати із ДСП досить просто, для його розпилювання підійде найпростіший набір домашніх інструментів. Сам матеріал досить щільно спресований, однак, у місцях розпилів і надламів може кришитися – про це варто пам’ятати. Край плити, які будуть торцевими й помітними рекомендується закромкувати за допомогою спеціальної стрічки (продається в тих же магазинах, де й меблева фурнітура або на ринку) або ж зафарбувати, щоб захистити їх від руйнування із часом.

Як самостійно зібрати корпусні меблі із дсп

Після того як плита успішно розпиляна й закромкована, а фурнітура закуплена в необхідній кількості, можна приступати до складання. Слід заздалегідь розмітити й зробити всі необхідні отвори й поглиблення в плиті (наскрізні для стягування ексцентриками, поглиблення під петлі й таке інше).

Починати складання найкраще з найбільших деталей, наприклад, для шафи це буде складання самої коробки на підлозі; для стола-книжки – з’єднання між собою всіх частин стільниці і так далі. На наступному етапі з’єднуємо між собою основні елементи, навішуємо дверцята, кріпимо дзеркала і так далі. У самому кінці встановлюємо в шафі полиці, збираємо шухлядки й таке інше. До повного завершення складання рекомендуємо не затягувати шурупи й гвинти до кінця, щоб згодом у вас була можливість підрівняти або підігнати ті або інші елементи.

Коментарі 3

 • Интересный сайт .
  Прочёл пока одну статью , информация интересная и полезная !
  В лучших записях увидел много популярных тем , заинтересавало.
  Думаю буду постояным читателем .

 • Дякую Андрію! Вам випала нагода стати ПЕРШИМ коментатором цього вебсайту.Дуже сподіваюсь, що будете постійним читачем сайту, де знайдете для себе безліч корисної інформації.

 • Благодарю за доверие !
  Я много путешествую и не всегда могу уделять время решению своих вопросов .
  Недавно я купил именние и хочеться иногда повозиться по дому , сделав что-то своими руками .
  Меня интересует тематика : дэкоров , различные статуэтки из глины и камня .
  Благодарю Вас за будущую статью .