Як зробити доріжки з цегли?

Для спорудження доріжки із цегли в саду, яка постійно знаходиться під впливом несприятливих погодних умов, підходить далеко не кожна цегла. Тому, потрібно купувати лише спеціальну тротуарну брущатку, виготовлену із глини. Звичайно, це дорого, але якщо ви захочете заощадити й будете використовувати звичайну повнотілу цеглу, то вас буде настигати невдача, тому що після першого ж сезону на цій цеглі утворюються тріщини, а в тому випадку, якщо цегла перепалена або недопалена, вона може зруйнуватися після першої ж зими.

У північному кліматі укладання доріжок цеглою можна здійснювати тільки з використанням матеріалів від перевірених виробників, що давно працюють на ринку. Найчастіше тротуарна цегла маює розмір 20х10 см.

доріжка із цегли

Такі ж результати можуть бути отримані, якщо викладати доріжку в саду за допомогою звичайної тротуарної плитки, але доріжка, виконана з елементів з більшою площею, виглядає набагато більш виграшно, якщо порівнювати з доріжками із тротуарного каменю. Дорожка, виготовлена із тротуарних блоків, буде занадто поцяткована швами, а це веде до того, що губиться візуальна цілісність конструкції.

Дуже важливим місцем доріжки є місце, де вона стикується з газоном. Від того, чи буде міцний стик, залежить чи стануть крайні цегли розповзатися й уся доріжка слідом за ними. Фахівці рекомендують крайні цегли встановлювати на торець, додатково підпираючи їх зовні дошкою, заглубленної до рівня газону, яка у свою чергу повинна бути зафіксована клинами, убитими в землю.

Дошка обов’язково повинна бути захищена антисептиком. Через два роки, коли ваша доріжка осяде остаточно, можна буде забрати дошку, а на її місце засипати гранітну крихту. Для цієї мети потрібно вибирати дошку товщиною 2,5 см і висотою, яка складається з висоти цегли й товщини подушки. Крім цього, дошка буде служити напрямною під час створення рівної піщаної площини, яка буде основою для укладання цегли.

Читайте також :  Як правильно виконати монтаж євровагонки?

Як зробити доріжки із цегли своїми руками?

доріжка із цегли своїми руками

Під час планування місця розташування доріжки, необхідно намагатися прокласти її так, щоб вона йшла вдалині від більших дерев, тому що їхнє коріння здатне легко підняти цеглу й порушити цим цілісність доріжки.

Але головна погроза для доріжки криється у воді. Крім підмивання основи вода, яка буде накопичуватися біля цегли, приведе до того, що вона глибоко просочиться нею, а взимку через постійні цикли заморожування-танення вода просто порве цеглу на шматки.

дорожки із кирпича своїми руками

Тому, якщо ваш рельєф не має можливості вільного стоку води, необхідно обов’язково з однієї, а краще із двох сторін викопати невелику поглиблену траншею.

як зробити доріжку з кирпича цегли своїми руками

В основі доріжки лежать два шари, нижнім з яких є сумішшю гравію з піском або гранітної крихти.

Після виймання ґрунту, необхідно засипати суміш гравію й ретельно її втрамбувати. Якщо втрамбовувати будете вручну, то потрібно поверхню поливати водою, щоб ущільнення було краще.

доріжки з цегли як правильно трамбувати

У товщини гравійного шару немає якогось певного значення, вона залежить від наявності дренажу ділянки, типу ґрунту й від рельєфу. Мінімальна товщина даного шару не повинна бути меншою 5 см при наявності ідеальних умов. Як показує практика, на дачній ділянці слід робити підсипання товщиною 10-15 см або в деяких випадках більше.

Верхній шар повинен складатися із грубозернистого піску й краще, якщо він буде намивним. Товщина шару повинна бути дорівнює різниці між товщиною й висотою цегли + 2-4 см. Перед тем як укладати пісок, необхідно змочити його ретельно водою.

садові доріжки із цегли кирпича своїми руками

Шар піску необхідно вирівняти, а для того, щоб ущільнення було краще, необхідно не тільки розрівнювати його, витягаючи на себе надлишки, а спочатку потрібно продавити пісок за допомогою правила й лише потім розрівнювати, витягаючи на себе правило. Але не треба намагатися розрівнювати велику ділянка, необхідно проводити цикл давити-тягти по 5-10 см. На це впливає вологість піску, зернистість і ширина доріжки. Не потрібно прикладати занадто багато зусиль, тому що добре ущільнюватися пісок буде тоді, коли буде укладатися цегла.

Читайте також :  Плитка для доріжок своїми руками. Посібник з виготовлення плитки

Після укладання цегли необхідно за допомогою маленького совочка акуратно вийняти частину піску навколо дощок для установки на це місце бічних цеглин. Бордюрну цеглу потрібно встановлювати на місце й акуратними, але різкими ударами вганяти його таким чином, щоб він установився на потрібному рівні.

садові доріжки із кирпича цегли своїми руками. Як правильно укладати бордюрний камень

Коли установка бордюрных каменів буде завершена, можна буде починати укладати основну поверхню доріжки. Необхідно заздалегідь продумати малюнок і краще не придумувати занадто складний візерунок.

Установку кожної цегли потрібно перевіряти рівнем і вбивати молотком у пісок не поспішаючи, щоб не переборщити, інакше цегла може провалитися, видавивши пісок. Нічого страшного в цьому ні, але прийде знову рівняти пісок і ставити цеглу.

як викласти доріжку із червоної жовтої цегли своїми руками

 Останньою стадією будівництва є заповнення між цеглами вертикальних стиків. Цей етап роботи найлегший і приємний. На поверхню дорожки із цегли потрібно насипати пісок і ганяти його за допомогою швабри по поверхні, заповнюючи їм усі наявні порожнечі. Після цього потрібно буде полити водою доріжку й залишити на якийсь час.

садові доріжки із старої червоної цегли своїми руками

Така доріжка здатна прикрасити не тільки дачу, але й будь-який котедж. Подібним чином можна викласти ще й террасу.