Як зробити димохід для котла?

Щоб уникнути негативних наслідків для життя й здоров’я навколишніх, установлюючи газовий котел, потрібно подбати про правильне створення димоходу, який забезпечить гарний відвід усіх продуктів згоряння газу. Робота котла, а також його ККД прямо залежать від належної установки димоходу. Перш ніж робити димохід, потрібно досконально вивчити всі вимоги й норми по його обладнанню, а також по установці самого котла, яка може відрізнятися залежно від конкретного виробника. Відомі наступні вимоги, яких потрібно дотримуватися при створенні димоходу власними зусиллями: він робиться з нержавіючої сталі або цегли; не може мати звужень, повинен бути ідеально рівним. Крім цього, щоб уникнути витоків газу, потрібно максимально герметично виконувати всі з’єднання окремих елементів.

Як зробити димохід для котла своїми руками?

 як виконати монтаж димохіда для котла

Щоб правильно зробити димохід і дотриматися всіх вимог пожежної безпеки, потрібно враховувати діаметр димовідвідної труби, яка прямо залежить від потужності конкретного котла. Димохід не може бути дуже вузьким, оскільки це утруднить проходження продуктів згоряння й приведе до їхнього нагромадження усередині приміщення. Якщо труба, навпаки, буде мати дуже великий діаметр, то це може викликати збій роботи всіх функцій котла.

Як правило труба, що відводить, улаштована із зовнішнього й внутрішнього шарів. Внутрішній шар обов’язково робиться з нержавіючої сталі, оскільки він може протистояти продуктам згоряння, які, вступаючи в реакцію з конденсатом, перетворюються в небезпечну кислоту, здатну роз’їдати інші метали. Найчастіше, збір конденсату відбувається на ділянці труби, яка проходить через горищне приміщення й виходить на вулицю.

Перш ніж створювати зовнішній шар, отриманий димохід потрібно обмотати шаром базальтової вати, що знизить процес збіру конденсату. Уникнути такої конструкції можна лише в результаті цегельної кладки, коли внизу труби встановлюють спеціальне пристосування для збору конденсату.

Читайте також :  Повітряне опалення приватного будинку: переваги й обладнання системи

димохід для котла схема

Внутрішній димохід, який відходить прямо від газового котла, потрібно вивести із приміщення на вулицю, дотримуючи при цьому обов’язкову герметичність, а в місцях зіткнення з покрівлею повинна бути тільки негорюча обробка, що є одним з вимог пожежної безпеки. Висота труби на 0,5 м повинна бути вище, чим коньок даху ( у тому випадку, якщо процес установки проходить до нього дуже близько). Докладніше про висоту димоходу читайте в наступній статті.

Щоб забезпечити додаткову безпеку, димовідвідну трубу можна пристроювати зовні. У такому випадку котел повинен обов’язково розміщатися усередині будинку біля однієї з його стін. До нього у свою чергу приєднується сполучний газохід, через який димохід стикується з газовим котлом. Приставний димохід має багато переваг. Наприклад, його досить легко ремонтувати й установлювати; саме такий димохід ніколи не дозволить чадному газу потрапити в саме приміщення.

Як зробити димохід для котла? Відео

YouTube Preview Image

Також для будівництва димовідвідної труби слід ураховувати те, що матеріал, з якого вона робиться повинен бути ідеально гладким, оскільки гофрована поверхня не зможе створити тягу, яка буде по-справжньому безпечною для здоров’я