Неодмінною умовою якісного й комфортного мікроклімату в будинку є правильно влаштована вентиляція. Немає ніякої складності в тому, щоб організувати природній обмін повітря у напівпідвалі або на поверхах, досить передбачити клапан у вікні, і вентиляція запрацює.

Інша справа – підвал, у якому взагалі немає вікон. Це, мабуть, головна причина, чому не рекомендується облаштовувати різноманітні кімнати відпочинку в підвальному приміщенні. Якщо ви все-таки на це вирішилися, без примусової вентиляції тут не обійтися. Як правило, для житлових приміщень організують так звану витяжну або приточну вентиляцію, яка включається на той момент, коли там перебувають люди.

Вентиляція підвалу з рекуперацією

вентиляція підвалу

Є кілька способів, як зробити вентиляцію у підвалі з мінімальними витратами. Один з них – локальні рекуператори. Система має вигляд короба, усередині якого перебуває трубка для подачі повітря. Забруднене тепле повітря проходить уздовж цього каналу, нагріваючи його. Таким чином, у кімнату за допомогою вентилятора попадає вже нагріте свіже повітря.

Широке поширення одержали витяжні вентилятори з рекуператорів з керамічними теплообмінниками. Два обладнання, зовні схожі на вентиляційні ґрати, розташовуються в кімнаті по діагоналі. У роботу вони включаються поперемінно. Теплообмінник, що перебуває усередині конструкції, нагрівається, віддаючи в наслідок це тепло вступникові з вулиці свіжому повітрю.

Обладнання вентиляції в підвалі

Є перевірений спосіб заощадити на примусовій вентиляції, якщо ви відвели підвал під котельню або інше технічне приміщення.

У стіні необхідно проробити штробу й закласти в неї трубу. Найчастіше для цього використовується звичайна каналізаційна пластикова труба діаметром 100 мм. Порожнечі навколо бажане задути монтажною піною.

Важливо: вихід вентиляційної труби слід розташувати на висоті не менш 2 м від ґрунту. У цьому випадку взимку сніжні замети не зможуть перекрити вступ свіжого повітря, а влітку в приміщення буде попадати менше пилу.

Подбайте про утеплення, щоб уникнути появи вогкості й хвороботворного грибка у місці закладення труби. Рекомендована товщина утеплювача — 40 — 50 мм. Далі перебиваємо дюбелями звичайну штукатурну сітку внахлест до 10 см і штукатуримо стіну.

YouTube Preview Image

Зверніть увагу на те, що, розташовуючи трубу ближче до внутрішньої частини стіни, ви будете одержувати чисте повітря не холодним, тому що він буде прогріватися за рахунок тепла кімнати.

Завдяки цій конструкції й обов’язковій витяжці вам удасться запустити досить ефективну систему природної вентиляції в підвалі.