Як зв’язати арматуру для фундаменту?

Так само як фундамент є основою будови, так і арматура – найважливіший елемент фундаменту. Саме тому ставитися до в’язання арматур потрібно дуже уважно. Наскільки довго простоїть будинок, яким ступенем опору зовнішнім впливам воно буде мати багато в чому буде залежати від того наскільки якісно зроблене з’єднання арматурних прутів.

як в'язати арматуру

Приступаючи до з’єднання арматур, насамперед, необхідно визначитися, скільки металевих прутів знадобиться і яку арматуру слід використовувати при обладнанні фундаменту.

Яка арматура краще для фундаменту? Розрахунок арматури.

Діаметр — одна з найважливіших характеристик арматурного прута, адже саме від його товщини залежить, яке навантаження на розтягання він зможе витримати. Ще в ході проектування з урахуванням маси майбутньої будівлі, пучності ґрунту підбирається й потрібний діаметр арматур. У тому випадку якщо будівля здійснюється без проекту, підбираються металеві прути виходячи із ситуації.

 Для будов більш легкої ваги, таких як гараж, дачні будиночки, будинків побудованих з легких матеріалів (газоблоков, піноблоков, каркасні будинки) варто застосовувати арматуру з мінімальним діаметром, що становлять 12 мм, тут використовується не менш 4 прутів. Арматура більшого діаметра й ваги варто застосовувати для посилення фундаменту призначеного для більш важких будівель.

Ще одна характеристика, на яку потрібно звертати увагу це клас арматур. Арматура класу А-3, що згинається на кут менш 90 градусів у холодному стані найчастіше застосовуються при будівництві господарських будівель, або часток будинків. Трохи рідше знаходять  застосування арматура класу А-2, здатна до згинання на 180 градусів.

 Як зв’язати арматуру для фундаменту?

обв'язка фундаменту арматурою

Для зв’язування прутів арматури найчастіше застосовують два способи – ручний і на пів-автоматизований. Зупинимося докладніше на кожному з них.

 При ручному способі скручування дроту найчастіше застосовують спеціальний в’язальний гачок або ж плоскогубці. У місцях перетинання прутів проводиться зв’язування каркаса з арматур, для чого застосовується дріт, діаметр якої становить 0,8-1,2 мм. Для кожного з’єднання буде потрібно порядку 20 см здвоєного дроту.

Читайте також :  Теплиця з полікарбонату з дерев'яним і металевим каркасом своїми руками

Обернувши дріт навколо арматур кінці її потрібно скрутити плоскогубцями між собою.

Крім плоскогубців можна застосовувати спеціальні в’язальні спиці. Для цього під з’єднанням простягають здвоєний дріт. У петлю, що утворюється, вставляється в’язальний гачок, туди ж пропускають і інший кінець дроту. За допомогою обертових рухів гачка з’єднання стягаються.

YouTube Preview Image

Широко застосовуються крім звичайного гачка є гачок гвинтовий. Механізм його дії простий. Варто тільки потягнути ручку нагору  і гачок обертаючись, стягує з’єднання.

YouTube Preview Image

При гаданій простоті ручне в’язання прутів досить трудомістке та й довгий це процес. Значно полегшити роботу можна за допомогою в’язального пістолета. Як тільки нажати на «курок» і з’єднання готове, причому йде на це 0,8-2 секунди.

Однак застосування цього устаткування не завжди є доцільним, насамперед через його дорожнечу. Вартість такого пістолета становить від 1000$ і вище. Саме із цієї причини це устаткування вкрай рідко застосовується в будівництві одноповерхових будинків.