Як зв’язати арматуру для фундаменту?

Так само як фундамент є основою будови, так і арматура – найважливіший елемент фундаменту. Саме тому ставитися до в’язання арматур потрібно дуже уважно. Наскільки довго простоїть будинок, яким ступенем опору зовнішнім впливам воно буде мати багато в чому буде залежати від того наскільки якісно зроблене з’єднання арматурних прутів.

як в'язати арматуру

Приступаючи до з’єднання арматур, насамперед, необхідно визначитися, скільки металевих прутів знадобиться і яку арматуру слід використовувати при обладнанні фундаменту.

Яка арматура краще для фундаменту? Розрахунок арматури.

Діаметр — одна з найважливіших характеристик арматурного прута, адже саме від його товщини залежить, яке навантаження на розтягання він зможе витримати. Ще в ході проектування з урахуванням маси майбутньої будівлі, пучності ґрунту підбирається й потрібний діаметр арматур. У тому випадку якщо будівля здійснюється без проекту, підбираються металеві прути виходячи із ситуації.

 Для будов більш легкої ваги, таких як гараж, дачні будиночки, будинків побудованих з легких матеріалів (газоблоков, піноблоков, каркасні будинки) варто застосовувати арматуру з мінімальним діаметром, що становлять 12 мм, тут використовується не менш 4 прутів. Арматура більшого діаметра й ваги варто застосовувати для посилення фундаменту призначеного для більш важких будівель.

Ще одна характеристика, на яку потрібно звертати увагу це клас арматур. Арматура класу А-3, що згинається на кут менш 90 градусів у холодному стані найчастіше застосовуються при будівництві господарських будівель, або часток будинків. Трохи рідше знаходять  застосування арматура класу А-2, здатна до згинання на 180 градусів.

 Як зв’язати арматуру для фундаменту?

обв'язка фундаменту арматурою

Для зв’язування прутів арматури найчастіше застосовують два способи – ручний і на пів-автоматизований. Зупинимося докладніше на кожному з них.

 При ручному способі скручування дроту найчастіше застосовують спеціальний в’язальний гачок або ж плоскогубці. У місцях перетинання прутів проводиться зв’язування каркаса з арматур, для чого застосовується дріт, діаметр якої становить 0,8-1,2 мм. Для кожного з’єднання буде потрібно порядку 20 см здвоєного дроту.

Читайте також :  Економний метод як наносити жидкі обої

Обернувши дріт навколо арматур кінці її потрібно скрутити плоскогубцями між собою.

Крім плоскогубців можна застосовувати спеціальні в’язальні спиці. Для цього під з’єднанням простягають здвоєний дріт. У петлю, що утворюється, вставляється в’язальний гачок, туди ж пропускають і інший кінець дроту. За допомогою обертових рухів гачка з’єднання стягаються.

YouTube Preview Image

Широко застосовуються крім звичайного гачка є гачок гвинтовий. Механізм його дії простий. Варто тільки потягнути ручку нагору  і гачок обертаючись, стягує з’єднання.

YouTube Preview Image

При гаданій простоті ручне в’язання прутів досить трудомістке та й довгий це процес. Значно полегшити роботу можна за допомогою в’язального пістолета. Як тільки нажати на «курок» і з’єднання готове, причому йде на це 0,8-2 секунди.

Однак застосування цього устаткування не завжди є доцільним, насамперед через його дорожнечу. Вартість такого пістолета становить від 1000$ і вище. Саме із цієї причини це устаткування вкрай рідко застосовується в будівництві одноповерхових будинків.