Чи можна і як залити фундамент зимою?

Навряд хто з будівельників, що мають багатий досвід у будівельній галузі, підтримає ідею залити фундамент в зимовий час. На думку прихильників класичних способів будівництва, бетон і мороз поняття не сумісні.Їхні твердження засновані, насамперед, на фізичних властивостях бетону, однієї зі складових якого є вода. Саме  завдяки цьому суха суміш перетворює в рідку субстанцію, виступаючи в якості сполучного ланки всіх компонентів бетону – щебеню, піску й цементу.

чи можна і як залити фундамент зимою

Усім відомо, що відбувається з водою, коли температура опускається нижче 0 градусів. Звичайно ж, вона замерзає. Тому в замішаному й залишеному на морозі бетоні запускаються руйнівні механізми. Кристалізуючись, вода буквально розриває бетон зсередини. У результаті замість міцної основи виходить тендітне ненадійне спорудження.

Як залити фундамент зимою в сучасних реаліях?

Однак сьогодні на допомогу будівельникам прийшли нові технології, що виникли в ході розвитку швидкісного будівництва. Завдяки чому з’явилася можливість вести облаштованість будинків навіть при мінусовій температурі, що досягає -15 градусів. Для цього розроблено ряд методик:

– За допомогою обігрівальних приладів створюємо штучний підігрів ділянки

Свою максимальну міцність бетон набирає протягом перших двох доби. Саме в цей період основа потребує захисту від морозу. Забезпечити підігрів можна встановивши по периметру фундаменту такий підігрівальний прилад як теплова гармата. З її допомогою можна створити й підтримувати потрібну для бетону, що застигає, температуру. Чим більше площа ділянки, що обігрівається, тем більшої потужності використовується теплова гармата.

– Обігріваємо фундамент електричним струмом

Даний спосіб дозволяє обігрівати «підошву» за допомогою впливу електричного струму, шляхом передачі тепла від гарячого до холодного. У цьому випадку ведеться підігрів не всієї площі ділянки, а безпосередньо бетону. Прути арматурної сітки, до яких підведений електричний струм (380 В) нагрівають бетон.

Читайте також :  Чому дві фази в розетці? Причини появи двох фаз

– Застосовуємо спеціальні присадки для бетону

Ще один метод, за допомогою якого можна залити фундамент зимою. Він заснований на застосуванні компонента, що сприяє вповільненню процесу замерзання води. У якості присадок можуть використовуватися соляні добавки, такі як хлористий натрій, хлористий калій. Концентрація їх прямо залежить від кількості води в бетоні. Найчастіше вона становить від 2-15 % і прямо залежить від марки цементу й температури повітря під час проведення робіт. Такий бетон, з добавкою присадок називають «холодним».

Після настільки докладного ознайомлення з особливостями зимового заливання фундаменту, напрошується цілком резонне питання: чи так уже необхідні ці зимові, на грані екстремальних, роботи? Відповісти на нього повинен кожний із забудовників.