Маленькі хитрощі як економити воду правильно.

Про необхідність економити воду в будинках з каналізаційною системою й центральним водопроводом навіть ніхто сперечатися не стане. Заощаджуючи воду, ви заощаджуєте й природні ресурси, і що більш важливо, свої кошти . Люди, які живуть у заміському котеджі й мають там власну шпару (скважину), витрачають засоби лише на електроенергію, яка витрачається на видобуток води.

як економити воду

Але навіть їм необхідно знати як економити воду, адже її запаси не безмежні, і тому потрібно намагатися зберігати природні запаси води.

Нам повезло, що ми живемо не в пустелі, і вода для нас не є чимсь рідким і важкодоступним. Але потрібно не тільки радіти цьому факту, але й замислюватися про те, що необхідно знати як економити воду.

Багато з людей певні у тому, що раз уже води на нашій планеті набагато більше, чим суші, то її не потрібно економити. Але ж багато води в океанах і морях, а от запаси прісної води у світі зовсім не великі. Якщо представити весь світовий океан у вигляді басейну, то запаси прісної води при цьому будуть розміром зі столову ложку. А води, яка придатна для питва, у цій столовій ложці ще менше. До того ж, через бурхливу діяльність людини, щороку  запаси прісної води зменшуються.

І не дивлячись на те, прагнемо ми чи ні, а знати як економити воду вдома все-таки прийдеться. Щоб у найближчому майбутньому не було перебоїв з водою, необхідно починати вивчати як економити прісну воду вже сьогодні.  Не ідеться про те, що потрібно менше пити воду або приймати душ раз у тиждень, а про звичайне марнотратство. Часто людям лінь закрити кран або вони просто забувають про це, а вода при цьому без користі витікає в каналізацію.

Діти, дивляться на своїх батьків і ставляться до води так само, як і вони.

Якщо батьки особистим прикладом навчать дітей відкривати воду лише тоді, коли вона їм дійсно потрібна, то дитина засвоїть це на все життя.

Якщо вже сьогодні почати економити воду, то вже найближчим часом  якість її підвищиться, а наше здоров’я від цього покращиться.

Як економити воду вдома та зменшити плату за воду?

як економити воду вдома

Згідно із санітарними нормами, для того, щоб забезпечити нормальні умови життя, для однієї людини на господарсько-побутові потреби потрібно приблизно 75 літрів у добу. Це є мінімальною нормою. До господарсько-побутових потреб ставиться харчова й питна вода, а також та вода, яка потрібна для особистої гігієни й миття посуду. По підрахунках фахівців для того, щоб забезпечити середній комфорт, кожній людині необхідно в добу близько 111 літрів води.

Читайте також :  Ремонт бачка унітаза своїми руками

Але при розрахунках тарифів на воду, комунальні служби використовують абсолютно інші норми, які залежно від  регіону становлять від 180 до 450 літрів у добу на одну людину, що на місяць становить від 5,5 до 12,7 м3. Найчастіше  даний парадокс із завищенням норми полягає в тому, що водогінні мережі мають недостатню номінальну пропускну здатність, і тому комунальники виправдовують свої дії втратами води, але ж це їх проблеми.

Для того, щоб відновити справедливість, необхідно встановлювати водяний лічильник, який буде гарантією того, що ви будете платити тільки за те, що витратили. А після того, як з’являється лічильник, відразу виникає бажання економити й обережніше ставитися до води. Так, це відбувається через бажання заощадити свої засоби, але це не має значення, тому що гроші – це вода.

Вартість води збільшується з кожним роком і тому невеликі витрати на установку лічильника здатні будуть окупитися всього за кілька місяців. Окупність залежить від того, скільки коштує вода і які норми споживання визначені місцевими комунальниками.

Тим, хто проживає в приватному будинку, необхідно одержати від комунальників рекомендації з установки якого-небудь типу лічильника, який буде відповідати діаметру вашої вхідної труби, а також технічні умови. Якщо ж ви проігноруєте всі інстанції й самостійно встановите лічильник води, то водоканал може не прийняти його й потім вам доведеться платити за старими розцінками.

Контроль витрати води

як економити воду правильно

Деякі замислюються про те, як суттєво заощаджується вода, якщо під час чищення зубів закривати кран. Заощадити вдається близько 200 літрів у тиждень, а якщо цю цифру помножити на кількість проживаючих людей, то вийде просто приголомшуючий результат. От і виходить, що жителі мегаполіса щоранку  зливають у каналізацію величезну кількість чистої води абсолютно даремно! Звичка, не закривати кран під час чищення зубів, пішла ще з тих часів, коли крани ще були гвинтовими, але в цей час таких кранів уже майже немає, на сучасних кранах досить натиснути важіль.

Але не тільки на чищення зубів витрачається багато води. Звичок, на які витрачається багато води, у людей предосить. Дуже багато води витрачається даремно під час миття газової плити, взуття, гоління й т.п.

Якщо задуматися, то, навіть приймаючи душ, можна економити воду. Коли людина приймає душ, великий напір їй потрібна лише на початку й кінці даної процедури, а все інший час люди старанно не застосовують воду, особливо під час намилювання, але ж можна просто зменшити напір або зовсім виключити воду.

Читайте також :  Радіатори опалення. Як правильно замінити?

При бажанні розморозити м’ясо, його кладуть у воду, яка потім просто виливається. А можна просто на ніч перекласти пакет з м’ясом у холодильне відділення, а не залишати його в морозилці. У цьому випадку буде економитися ще й електроенергія.

Більше ні в кого у світі немає такої великої кількості “мокрих” звичок, як у наших людей. Приміром , англійці наповнюють раковину водою й у ній миють руки, що дозволяє їм витрачати вдвічі менше води, чим білоруси, українці й росіяни. І чомусь ми не виглядаємо набагато чистіше їх.

Також економити воду можна під час миття посуду в посудо пральній машині або при пранні. Якщо намагатися завантажувати пральну й посудо пральну машину повністю, то можна заощадити приблизно 600 літрів у тиждень.

Якщо ваш бачок унітаза тече, то через нього в день може витекти в каналізацію до однієї тони води! При використанні лічильника води, даний дріб’язок відчутно вдарить по вашому бюджету. Це ж відноситься й до поточного крана.

Сантехніка для економії води

Компанії, які роблять сучасну сантехніку, замислюються не тільки про те, щоб їх продукцію було зручно використовувати, але ще й про те, щоб можна було з її допомогою як економити воду. У цей час багато серйозних компаній зайнялися заощадженням запасів води, серед яких GEBENІT (Швейцарія), GUSTAVSBERG (Швеція), ROCA (Іспанія), HANSGROHE, GROHE, ІDEAL STANDARD, HANSA (Німеччина), ORAS (Фінляндія) і багато інші. Замислюються про економію води й вітчизняні виробники. Одним із прикладів може послужити популярні унітази типу “компакт”, які мають два режими зливу.

Зробити економію більш комфортної дозволяють змішувачі й крани, що мають один важілець, тому що вони дозволяють дуже швидко включати й виключати воду. Деякі моделі змішувачів мають так звану зону комфорту, яка розташовується приблизно по середині ходу важеля. Якщо встановити змішувач у дане положення, то піде вода, що має комфортну для прийняття душу температуру, завдяки чому менше часу буде витрачатися на регулювання, а виходить, менше води витратиться впусту.

Також допоможе заощадити воду й важіль, що має двоступінчастий хід, який є в деяких моделях змішувачів. На самому початку діапазону хід важільця досить легкий, що включає ощадливий режим, який відмінно підходить для зволоження чого не будь або миття рук. Також легко важілець ходить і у верхньому режимі, а от між повним і економічним режимом відчувається деяка перешкода, яка позначає перехід. У всіх виробників дана система має свою назву, але суть від цього не міняється – економія приблизно 50% води. До того ж, завдяки наявності вбудованого аератора, з тонкого струменя води робиться наповнений потужний струмінь.

Читайте також :  Водяне опалення в грубі на дровах: як зробити своїми руками

Самим прогресивним методом, що дозволяють як економити воду, є безконтактний змішувач, який здатний включати й відключати воду по сигналу, що надходить від інфрачервоного датчика, який у свою чергу реагує на піднесені до нього руки. Тому, під час умивання рук, людський фактор ніяк не зможе вплинути на підвищену витрату води.

У душі буде витрачатися менше води, якщо буде встановлений автоматичний переривник, що відключає воду, що й миттєво відновляє напір при простому натисканні. Не відстають від душових лійок з аеростатом і кранів і інші прилади. Наприклад, зливальні бачки, які мають два режими, можуть скидати або весь обсяг відразу, або тільки половину.

Крім цього, у бачках може використовуватися система ” старт-стоп”, яка дозволяє переривати злив. Можна навіть зустріти такі унітази, у яких бачок з’єднується зі зливом раковини, завдяки чому можна використовувати воду повторно, а це цілком розумно й ощадливо. Якщо у вас є бажання придбати сантехніку, що дозволяє економити, потрібно шукати на її поверхні наступне маркування – символ свині- скарбнички, букви EC або слово econom.

 Чи потрібно  економити воду із власної шпари (скважини)?

як економити власну воду

Багатьом здається, що ті, хто живе в заміських котеджах і має автономну систему водопостачання, абсолютно не залежать від ціни на воду. Вони можуть лише небагато заощадити на електриці, але навіть це повинно стати стимулом до економії води. Також економія не буде зайвою, якщо дебет шпари (скважини) не особливо великий.

Якщо ж у наявності є автономна система очищення стоків, то надмірне споживання води може привести до того, що септик буде перевантажений і його ефективність очищення помітно впаде, тому що спочатку потужність септика розраховується з урахуванням середніх норм витрати води. Але ці норми можуть бути значно перевищені, якщо звертатися з водою бездумно, що у свою чергу може привести до деяких небажаних наслідків.

Коментарі 1

  • Экономить безусловно нужно и счётчики воды обязательно нужны . Но лучший счётчик это совесть человека , я никогда не позволяю чтобы у меня дома бежала просто так вода из крана . Любой счётчик это двойное ограничение – 1 не позволяеш полноценного желаемоего объёма , 2 – постояное подоражание комунальных услуг не даёт необходимого комфорта , тоесть плотишь а за что ?! Ладно , чё то я такое написал … Просто устал Всем привет !!!!!!!!