Про переваг точкових світильників говорити багато не треба. Насамперед , це можливість втілити будь-який задум дизайнера і заощадити місце , сховавши лампочку і світильник в будь-яку порожнину , яких в сучасній квартирі чимало. Наприклад , підвісні , натяжні , гіпсокартонні стелі , порожнисті перегородки.

Точковими ці світильники називають тому , що вони являють собою точкове джерело світла ( spot – пляма ) . На відміну від люстр , бра , лінійних люмінесцентних ламп , які займають в приміщенні певний об’єм.

У точкових світильниках використовуються наступні види ламп:

  • Галогенні, а також розжарювання. Найбільш дешеві лампи.
  • Компактні люмінесцентні ( КЛЛ) .
  • Світлодіодні лампи.

Останні два типи ламп найбільш кращі , з мінусів у них – в основному тільки ціна , з плюсів –

  • низький нагрів ,
  • мале енергоспоживання (споживана потужність) ,
  • не треба думати про трансформаторах і блоках захисту ,
  • великий термін служби , особливо у світлодіодних .

Найбільш поширені цоколі у ламп для точкових світильників – з двома штирями (тип G).

Підготовчі роботи

як встановити точкові світильники

Якщо точкових світильників трохи й вони перебувають один від одного на маленькій відстані ( до 500 мм), то буде досить простягнути проводку до близького з них. Цей процес проводиться до початку монтажу конструкції стелі. Потім після повної установки стелі кабель проводиться від приладу до приладу.
Яку вибрати проводку? Звичайно з погляду зручності підключення до клейм – гнучкий багатожильний, але з погляду якості й надійності монтажу необхідно вибрати такий же, як і для всієї проводки. Частіше це тверда мідна проводка, наприклад ВВГ-2х1,5.

Якщо застосовується понижувальний трансформатор, то є один важливий нюанс. При використанні низької напруги живлення галогенних ламп (12 Вольт) величезне значення буде мати спадання напруги в проводах. Якщо коротко, то проводка зобов’язана мати перетин більше 1,5 кв.мм, краще — 2,5. І довжина кабелю до кожного світильника зобов’язана бути однакова, для того щоб було однаковими і спадання напруги.

Робимо отвори під точкові світильники

як зробити отвір під точкові світильники

Якщо потрібно встановити точкові світильники в дворівнева стеля з гіпсокартону або пластиковій стелі, необхідно проробити під нього отвір необхідного розміру.

Діаметр виготовленого отвору часто вказують на впакуванні світильника, але для перевірки краще його зайвий раз замірити. Самі популярні діаметри отворів для точкових світильників — 60 мм і 75 мм.

Після розмітки, прорізуємо за допомогою дрилі й спеціальної «коронки» у гіпсокартоні отвір необхідного діаметра (розмір отвору повинен бути максимально наближений до розміру світильника), і пропускаємо крізь нього проводку підключення.

У підвісних стелях виду Армстронг свердління не буде потрібно робити— досить для використання гострий канцелярський ніж.

Якщо у вас натяжні стелі, то отут усе складніше — тут усі отвори і їх розміри та  положення на полотні проектують заздалегідь на етапі промальовування стелі. Монтуються спеціальні  термокільца, які перешкоджають перегріву плівки стелі від температури лампи. Термокільца до того ж додають механічну міцність зоні установки точкового світильника.

Установка точкових світильників

Монтаж потрібно робити після закінчення всіх опоряджувальних робіт (поклейка обоїв або фарбування стелі).  Цей процес уже ставиться до чистових робіт.

як виконати монтаж точечні світильники

Починати потрібно із прокладки проводки в кожний отвір.

Після приступаємо безпосередньо до монтажу точкового світильника. По його краях є  спеціальні притискні вусики-пружинки, за допомогою яких прилад тримається в площині стелі. Потрібно звести їх разом, потім всунути світильник у просвердлений отвір у стелі, і після вони розійдуться в сторони й пригорнуть світильник.

Усе це не дуже незручно. До того ж, є ймовірність ушкодження дорогої стелі, особливо, якщо пружини тугі, а світильник відразу не встав на своє місце, і його доводиться переміщати.

точкові світильники каталог

У зв’язку із цим, краще вусики звести разом  ще «на землі» невеликим відрізком кабелю, який потім у стелі розрізати.

Таке рішення прийнятне, коли доводиться встановлювати безліч дорогих світильників у гарну стелю, і коли його небажано бруднити та дряпати.

Обережно монтуємо світильник на місці, потім гострозубцями перерізуємо проводку — і освітлювальний прилад вмонтований тепер як треба без особливих зусиль і проблем.

 Підключення точкових світильників

Під підключенням світильників, що вбудовуються, мається на увазі підключення нашого монтажної проводки до цоколя із гнучкими виводами.

як встановити на стелю світильники точкові

Отже, приступаємо до електромонтажних робіт, зачищаємо кінці проводів підключення від ізоляції і за допомогою клемників робимо підключення до світильника (якщо ж у Вас освітлювальний прилад на 12v, то проміжною ланкою в цім підключенні може виявитися трансформатор або електронний перетворювач)

 Необхідно працювати в рукавичках, якщо у вас галогенні лампи.

Одягаємо на лампу патрон, установлюємо лампу у світильник, і фіксуємо її за допомогою засувки.

точкові світильники каталог

Усе, установка точкового  світильника завершена, подаємо електрику й перевіряємо нашу роботу.

як встановити точкові світильники відео:

YouTube Preview Image