Як не крути, а без рівних кутів і чіткої площини у сучасному ремонті будинків і квартир обійтися досить складно – саме геометрія всіх поверхонь у сукупності забезпечує привабливий зовнішній вигляд. Це стосується буквально всіх елементів приміщення, у тому числі й підлоги – його скривлення й відхилення від рівня не тільки псують зовнішній вигляд житла, але й створюють незручності. Як залити ідеально рівну підлогу? Для цього потрібно виставити маяки під стяжку підлоги, про яких і піде розмова. Є кілька моментів, які допоможуть вам навчитися правильно звертатися із цим нехитрим пристосуванням.

Як установити маяки для стяжки підлоги фото

як установити маяки під стяжку підлоги фото

Маяки під стяжку підлоги: що це таке і як вони працюють

Маяки – це нехитре пристосування одноразового використання. По своїй суті, це напрямні, по яких у процесі виготовлення стяжки або бетонної підлоги переміщається правило або віброрейка. Якщо говорити ще простіше, те це довгі й, найголовніше , рівні “рейки”, як правило, виготовлені з металу – їх установлюють і надійно кріплять до підлоги чітко в площині й рівні площини. У якості маяків можуть використовуватися як спеціально створені для цієї мети на заводі рейки, так і альтернативні предмети, що підходять по своїх властивостях і якостям. Із заводськими виробами цього типу усе більш-менш   зрозуміло, а от з альтернативними варіантами слід розібратися трохи докладніше. У якості маяків можна використовувати наступні вироби.

1.    Будь-які металеві труби – по великому рахункові, це дороге задоволення й для одноразового пристосування не зовсім удалий варіант. У принципі, якщо у вашому сараї їх достатньо, то чому б і не скористатися ними для обладнання стяжки підлоги – принаймні , після заливання розчину їх завжди можна вилучити й використовувати далі. Так, їх прийдеться почистити, тому що цемент навіть у сухому виді з’їдає метал.

Установка маяків для стяжки підлоги фото

Установка маяків під стяжку підлоги фото

2. Металева смуга. Теж недешеве задоволення – установка таких маяків для стяжки підлоги доцільна не у всіх випадках. Найбільш відповідною областю їх застосування є бетонування майданчика великої площі, коли вирівнювання бетону передбачається здійснювати за допомогою потужної віброрейки. У таких ситуаціях смуга металу товщиною не менш 3 мм приварюється до заздалегідь убитих у перекриття або просто в ґрунт штирям.

3. Профілі для гіпсокартону. Порівняно недорогий і тому найпоширеніший  матеріал, який відмінно підходить у якості маяків для стяжки підлоги – як правило, це найдешевший  UD-профіль. Єдиний недолік таких маяків полягає в тому, що після заливання розчину їх потрібно видаляти, а що залишилися після них порожнечі додатково зашпаровувати цементним розчином. Якщо цього не зробити, то через кілька років тонкий метал згниє, і ви одержите в підлозі звичайні діри.

Як виставити маяки для стяжки підлоги фото

Як виставити маяки під стяжку підлоги фото

Щодо цього  найбільше привабливо виглядають маяки під стяжку теплої підлоги заводського походження – вони мають оптимальну форму, завдяки чому їх сміливо можна залишати в стяжці. У загальному то, і вилучити їх, не ушкодивши рівну поверхню, досить проблематично.

Як виставити маяки під стяжку підлоги: два способи кріплення

З питанням, що може виступати в якості маяків для лиття бетонної підлоги, ми розібралися, тепер саме час прояснити питання із кріпленням усього цієї справи. Варіантів тут не так уже й багато – якщо бути точним, то всього двійко.

1. Класичний спосіб кріплення маяків, який передбачає використання все того ж цементного розчину – попросту говорячи, маяки з його допомогою приклеюються до основи підлоги. Розчин накладається гірками в одну лінію, у які й вдавлюються маяки. Тут є кілька нюансів.

По-перше, після вдавлення весь розчин, що перебуває вище маяка, потрібно забирати. По-друге, потрібно вичікувати як мінімум добу, поки розчин застигне – якщо укладання стяжки буде проводитися за допомогою віброрейки, то вичікувати потрібно довше.

І, по-третє, стикувати окремі маяки в лінію потрібно так, щоб на з’єднанні була окрема купка. У принципі, складного нічого не має, а якщо вас бентежать терміни застигання маяків, то в розчин можна додати алебастр, який прискорить цей процес значною мірою .

Як виставити маяки для заливання підлоги фото

Як виставити маяки для заливання підлоги фото

2. Сучасна технологія, що передбачає використання регульованих опор. Якщо у випадку із застосуванням цементу виникають деякі погрішності, пов’язані з осіданням цементу й людським фактором, то в ситуації з використанням регульованих опор такі погрішності виключені.

Вони можуть виникнути хіба що по дурості або лінощах майстра, що встановлює маяки – ці системи регульованих опор розроблені так, щоб можна було створити ідеальну цементну стяжку підлоги. Природно, вони коштують грошей, і в більшості випадків, щоб знизити витрати на виготовлення стяжки, від її використання відмовляються – крім того, такі кріплення можуть монтуватися винятково з маяками заводського походження.

І той і інший спосіб кріплення маяків передбачає втручання людини з метою їх нівелювання в площині – це, мабуть, найважливіший  момент, про який слід говорити окремо.

Як виставити маяки для заливання підлоги: різні варіанти

Варіантів, які дозволяють якісно розв’язати питання, як виставити маяки для стяжки підлоги, не так уже й багато – по суті, технологія їх установки одна, але вона може передбачати використання різних допоміжних пристосувань.

1. Рейковий рівень великої довжини. Його використання дає більшу погрішність – на більших площах підлоги його застосування можливе як допоміжного інструмента й не більше. Що стосується заливання стяжки в таких невеликих приміщеннях, де вся справа обходиться установкою пари напрямних, то він буде оптимальним варіантом.

Технологія установки маяків у такому випадку виглядає в такий спосіб. Для початку ви монтуєте перший маяк, розташовуючи його в потрібній площині горизонту й вирівнюючи під пухирець повітря. Потім ставиться другий маяк, при цьому рівень повинен показувати нуль у двох положеннях – коли ви його обпираєтеся відразу на два маяки й коли встановлюєте його по довжині маяка.

Маяки для наливної підлоги фото

Маяки для наливної підлоги фото

2. Старий добрий дідівський павук. Це ідеальний варіант для монтажу маяків у стандартних житлових кімнатах – він передбачає використання двох типів інструментів. Гідравлічний рівень (як варіант, лазерний рівень або нівелір) і міцні нитки.

У кутах приміщення забиваються дюбелі або просто штирі, на які натягаються нитки – якщо брати стандартний прямокутник, то натягнути їх необхідно уздовж довгих стін кімнати. Місця прив’язки нитки до штирів робляться в одній площині – для цього й потрібний гідро-рівень або лазерний нівелір.

Маючи чотири точки, розташовані в одній площині горизонту, не важко зробити й орієнтир для монтажу маяків – поперек ниток прив’язується ще одна або кілька ниток, на торкання до яких і встановлюються маяки під стяжку підлоги. Ці нитки досить просто переміщаються по довжині приміщення, так що нав’язувати їхню велику кількість немає сенсу – як правило, цілком вистачає двох поперечних розтяжок.

3. Нівелір або лазерний рівень. Це найточніший  спосіб нівелювання маяків, обумовлений точністю інструмента – він прийнятний для заливання підлоги будь-якого розміру, у тому числі й сильно великої. Полягає він у тому, що кожна крапка кріплення маяка перевіряється на відповідність площинної оцінки.

Це дуже проста технологія, але, як розумієте самі, вона вимагає наявності дорогого контрольно-вимірювального інструмента. Заради разової роботи, ремонту у квартирі або будинку купувати його не варто. Простіше попросити в знайомих або взагалі вдатися до попереднього варіанта розв’язку питання, як виставити маяки під стяжку підлоги?

Маяки для стяжки підлоги фото

Маяки під стяжку підлоги фото

У принципі, це й усе, що потрібно знати із приводу такого пристосування, як маяки під стяжку підлоги. Єдине, що можна ще додати, так це розповісти про деякі нюанси, з якими прийдеться зіштовхнутися в процесі обладнання стяжки по пінопласту.

Нюанс, у принципі, тільки один – ліпити маяки на пінопласт не можна. Пересуваючись по ньому в процесі заливання стяжки, ви будете порушувати положення маяків – стяжка рівною не вийде. Для кріплення маяків у пінопласті потрібно вирізати отвори.

Як варіант, можна спочатку виставити маяки, а пінопласт укласти між ними – у такому випадку утеплення буде неповноцінним. Також можна вдатися до регульованих опор для маяків, які встановлюються в плити перекриття безпосередньо через пінопласт – по суті, це оптимальне, але дороге вирішення питання.