Як правильно виконати монтаж євровагонки?

Монтажні роботи з укладання євровагонки є важливим моментом облицювання стін будівлі. Адже саме від того наскільки якісно зроблене кріплення залежить і зовнішній вигляд стін будинку й строк експлуатації лицювального матеріалу. Тому перед тем як приступитися до монтажу євровагонки слід виконати певні умови.

Що потрібно зробити однозначно:

  • зберігається євровагонка в сухому приміщенні, бажано у заводському впакуванні. Вплив сонячних променів, різкі перепади температур можуть негативно відбитися на якості матеріалу, тому слід відгородити євровагонку від їхнього впливу;
  • за два дні до початку монтажних робіт знімаємо з євровагонки впакування. Матеріал повинен «акліматизуватися»;
  • здійснюються монтажні роботи при температурі не нижче п’яти градусів тепла, вологість повітря при цьому не повинна бути більш 60 %.

У тому випадку, якщо стіна має винятково рівну дерев’яну поверхню, кріплення євровагонки проводиться прямо до неї. В іншому випадку для монтажу використовують дерев’яні рейки. З їхньою допомогою можна вирівняти поверхню стіни під монтаж. Для того щоб добитися найбільш рівної основи під рейки ще додатково підкладаються клини.

При укладанні євровагонки можна використовувати всілякі варіанти. Робити укладання горизонтально або вертикально, здійснювати укладання діагоналлю або ялинкою. Усе це допоможе додати зовнішньому вигляду будинку індивідуальний вид. Так, приміром, горизонтальне укладання допоможе візуально збільшити вузьку стіну будинку. За допомогою вертикального укладання, навпаки робить вигляд приміщення вужче, зате сприяє збільшенню висоти. Обов’язковою умовою монтажу є зазори, які необхідно залишати між дошками на випадок деформації їх у наслідок впливу вологості й температур.

Способи монтажу євровагонки своїми руками

як виконати монтаж євровагонки

Фото 1. Кріпимо євровагонку саморізами

В основному цей варіант застосовується при горизонтальному кріпленні. Основа під монтаж повинна бути більш рівною, а приступати до монтажних робіт можна як зі стелі, так і з підлоги.

Читайте також :  Що таке натуральні шпалери? Застосування в інтер'єрі.

Попередньо потрібно висвердлити отвори для саморізів, їхня довжина повинна становити близько 10 мм, їх зручно закручувати викруткою або шуруповертом. Отвори робляться в дошці з боку шипу. У них вставляються шурупи, капелюшки яких закриваються шкантом. По завершенню монтажних робіт шканти зрізуються, після чого варто зробити шліфування поверхні.

Фото 2. Потаємне кріплення за допомогою скоб

 У цьому випадку монтаж потрібно починати зверху вниз, тобто від стелі до підлоги. За допомогою стиплера скоби під кутом 45 градуса вбивають у шип дошки, прикладеної до підстави. Це дозволяє шипу наступної дошки входити безперешкодно.

Потаємне кріплення за допомогою цвяхів

Спосіб аналогічний кріпленню скобами, тільки замість скоб беруться тонкі оцинковані цвяхи. Також слід застосовувати добойник, за допомогою якого капелюшка цвяхів можна повністю вдавлювати у деревину, щоб ті не служили перешкодою при установці наступної дошки.

фото 3. Потаємне кріплення за допомогою шкантів

Цього разу обшивку слід починати знизу. Низ найпершої дошки прикріплюють до основи саморізами з накритими шпантом капелюшками. Після чого в шип, розташований у верхній частині дошки, укручують саморіз, капелюшок якого повинен перебувати на одній поверхні з поверхнею шипу. Наступна, установлена зверху дошка закриває кріплення попередньої дошки. У цьому випадку можна також застосовувати скоби й кріпити їх степлером.

Кріплення завершальної дошки здійснюють за аналогією з першої. Саморізами, які потім прикриваються шкантами, кріпиться верхня частина дошки. По завершенню монтажу виступаючі частини шпантів обрізаються.

Фото 4. Потаємне кріплення з використанням кляймерів

У виді того, що навантаження на кляймери дуже обмежене, такого виду кріплення проводиться тільки у випадку внутрішньої обробки з використанням тонкої євровагонки. Додамо, що кляймером називається скоба, виготовлена з тонкої оцинкованої листової сталі. Установлюються кляймери на задню частину шипу.

Читайте також :  Технологія укладання коркової підлоги

Цей вид кріплення припускає кріплення першої дошки саморізами. Установлений на дошці кляймер кріпиться до основи саморізами або цвяхами.

Наступну дошку із кляймером потрібно стикувати з попередньою дошкою й відповідно прикріплювати кляймер до стіни. Завершальна дошка кріпиться на прикладі першої саморізами, покритими шкантами.

Описані вище способи призначені для горизонтального кріплення дощок. Вони актуальні й для вертикальної обшивки, тільки починати монтаж евровагонки потрібно починати з кута приміщення.

Вертикальний монтаж євровагонки. Відео

 YouTube Preview Image