Як вивести грибок на стінах

Поява грибка на дерев’яних конструкціях завжди засмучує домочадців. Однак якщо не надавати цьому значення, то незабаром він стане не тільки приводом для поганого настрою, але й причиною руйнування виробів навіть із самих міцних сортів дерева, а головне – джерелом небезпечних захворювань.

Для того щоб з’ясувати, як вивести грибок,  для початку потрібно розібратися, із чим саме ви зіштовхнулися: з підвальним грибком, будинковою губкою або з білим будинковим грибком. Виявити ворога можна неозброєним оком. Білі й жовті плями на дерев’яних поверхнях, які згодом темніють до коричневого й чорного кольору, свідчать про те, що у вашому приміщенні поселився підвальний гриб.  Будинкова губка покриває деревину білим шаром, схожим на завісу з вати, і здатна розростатися до 10 м. Схожу білу пористу подушку залишає й білий домовий грибок.

як вивести грибок на стінах

Застрахувати себе від цієї напасті потрібно ще на етапі будівництва. Ніколи не будуйте із сирої, погано просушеної або колишньої у вживанні деревини. Просочення дерев’яних елементів спеціальними маслами й препаратами, як наприклад, креазот, чудово послужить профілактикою від грибка.

Якщо ж, незважаючи на всі ваші старання, ви все-таки зіштовхнулися із цією проблемою, то кращим способом розв’язати її буде повна заміна ушкоджених грибком ділянок конструкцій. Правда такий радикальний метод не завжди доступний і легкий. Альтернативою може стати зішкребування грибка з ураженої ділянки й обробка поверхні спеціальним розчином на основі мідного або залізного купоросу.

От кілька видів розчинів і сумішей, які здатні дати максимальний ефект у боротьбі з будинковим грибком:

  • літр води, 50 г. купоросу, глина;
  • 10 л. води, 500 г. купоросу, 2 ст.ложки оцту;
  • літр води, 100 г. фториду натрію;
Читайте також :  Вапняний розчин для штукатурки

Можна, звичайно, знайти вже готові суміші для знищення грибка. У кожному разі їх можна наносити або шляхом розпилення, або користуючись кісточкою.

Як вивести грибок. Відео

YouTube Preview Image

Про всякий випадок повторіть обробку через місяць. Не забувайте регулярно провітрювати приміщення й періодично перефарбовувати дерев’яні елементи конструкції й домовий грибок вас більше не потурбує.