Як вибрати телевізор і не переплатити за непотрібні опції. Магазини пропонують величезний вибір телевізорів: більша діагональ, тонкий корпус, Smart TV, фантастичне розширення екрана. І чим він наворочений, тим вище його вартість. Як вибрати гарний телевізор серед усього різноманіття не так-те просто, особливо не переплачуючи за непотрібні опції.

Вам напевно не потрібний Smart TV

як вибрати телевізор

За останні 10 років у телевізорах з’явилася безліч маркетингових вау-функцій. В 2011–2013 роках такою функцією була підтримка формату 3D.

Усі прагнули купити такий телевізор, переплачуючи за опцію не одну сотню гривнів. В 2017 році технологія мертва: телевізори з 3D офіційно вже ніхто не випускає. Задоволення виявилося сумнівним, зате протягом декількох років споживачам продавали непотрібну їм функцію за додаткові гроші.

Функція Smart TV з’явилася пізніше, але перетворилася в непомітне доповнення до багатьох телевізорів. Їх оснащують операційною системою, на базі якої працюють невеликі додатки для доступу до онлайн-службам. Найчастіше мова йде про сервіси продажу кіно й серіалів.

Як показує практика, переважній більшості користувачів досить Usb-порту, до якого можна підключити флешку з фільмом. Ви впевнені, що вам неодмінно потрібний Smart TV із платними сервісами? Якщо ні, забуваємо про нього й заощаджуємо кошти.

Епоха 4K ще не настала

4К яяк вибрати телевізор

На полках магазинів масово почали з’являтися телевізори з дозволом 4K. У них щільність пікселів на один квадратний дюйм у чотири рази більше, чим у телевізора з 1080p і такою ж діагоналлю. Надвисока чіткість — звучить круто. Але чи потрібна вона вам?

Найпростіші 4 K-Телевізори як мінімум у півтора раза дорожче гарних 1080 p-телевізорів зі схожими розмірами екрана.

Якщо знайдете підозріло дешеву марку 4 K-телевізорів, то, швидше за все, зіштовхнетеся з обманом. У дешевих телевізорах з 4К  використовуються матриці Rgbw, де кожний четвертий субпіксель завжди світиться білим ( замість того, щоб працювати на зображення).

По суті, у вас крадуть чверть від сьогодення 4К-щільності, заміняючи його білими болванками. Крім того, телевізор з такою матрицею погано відображає насичені кольори (червоний, зелений, синій).

При цьому користь від надвисокої чіткості поки дуже сумнівна: 4 K-Контенту зараз практично немає, за винятком роликів на Youtube. В інтернеті мало 4К -фільмів, на дисках їх не продають, онлайн-кінотеатри пропонують тільки традиційний 1080р.

Популяризація 4K-контенту в будинках почнеться не раніше 2020-х років, а поки 4К -телевізор — абсурдна витрата грошей в умовах обмеженого бюджету.

Немає сенсу гнатися за брендом

як вибрати телевізор

Вибираючи телевізор, не варто орієнтуватися лише на бренд. Ці обладнання вміють робити не тільки найбільші компанії, які в усіх на слуху.

Більше того, у телевізорах різних брендів можуть стояти абсолютно ідентичні рідкокристалічні матриці (у світі всього декілька виробників Жк-матриць). Компанії, які роблять телевізори, просто закуповують їх з того самого заводу.

Ціни на телевізори з ідентичними матрицями будуть відрізнятися: чим популярніше й відоміше бренд, тем дорожче буде техніка.

Тому переплачувати за бренд у надії, що зображення буде краще, не варто. Купуючи телевізор менш відомого бренда, ви однаково одержите Жк-матрицю з великого заводу. Зате ці компанії відрізняються привабливою ціновою політикою: за менші гроші вони пропонують більш функціональні й цікаві моделі.

Однак не поспішаєте брати найдешевшу модель телевізора невідомого бренда. Вибирати краще ту компанію, яка має представництво й сервісні центри у вашім місті. Купивши малозрозумілу китайську підробку без української (російськомовної) інструкції, ви ризикуєте залишитися без гарантійного обслуговування й підтримки у випадку браку.

Гарний варіант — купити телевізор марки Prestigio. Цей бренд є одним з лідерів по виробництві портативної електроніки й добре зарекомендував себе на вітчизняному ринку. В 2017 році компанія Prestigio випустила нову лінійку телевізорів з екранами 24, 32 і 43 дюйма.

Надійність важливіше витонченості

який телевізор

Новинка останніх років — ультратонкі телевізори. У магазині це виглядає ефектно, але ви ж не будете дивитися телевізор у профіль. Тому переплачувати за ультратонкий екран чи навряд доцільно.

Крім того, тонкий телевізор для родини з дітьми й домашніми тваринами не краща ідея. Якщо в будинку є дитина, собака або кішка, ультратонкий телевізор з однієї ніжкою може швидко виявитися на підлозі, а то й зовсім розбитися. Постарайтеся вибирати моделі, у яких підставка кріпиться відразу до двох частинами корпуса. Така конструкція набагато стійкіше й надійніше.

Вибирайте телевізор з посиленими гніздами. Це вбереже його у випадку, якщо за антенний кабель або HDMI хтось зачепиться ногою. Простіше й дешевше замінити зіпсований кабель, чим зламану плату телевізора. Така характеристика передбачена в моделях телевізорів марки Prestigio.

Діагональ екрана важливіше наворотів

як вибрати телевізор

Вибираючи телевізор, орієнтуйтеся на діагональ екрана, а не на різні маркетингові фішки. Зайві 3–5 дюймів будуть набагато корисніше Smart TV або Wi-Fi. Так ви заощадите бюджет без втрати якості.

Оптимальною діагоналлю телевізора для середньостатистичної маленької кухні є 21–24 дюйма. Дітям шкільного віку в кімнату цілком вистачить 32–37 дюймів. У спальню або вітальню краще вибирати екрани не менше 40–47 дюймів.

Щоб зрозуміти, яку діагональ можна вмістити у вашій квартирі, визначите місце майбутньої установки телевізора й місце, звідки його будуть дивитися. Отриману відстань поділіть на 1,2 і на 2,5. Результат розподілу — максимальна й мінімальна діагональ екрана, яка підходить для вашої кімнати.

Після переходьте до вибору телевізора. Вивчайте характеристики й вартість моделей, що сподобалися. Знайдіть оптимальне співвідношення першого й другого. І не переплачуйте за бренд.