Як вибрати змішувач для кухні правильно?

Будь-який вибір – справа непроста. А коли мова йде про змішувач, та ще при існуючих асортиментах, ситуація збільшується ще більше. Якими ж критеріями керуватися при виборі змішувача для кухні і як визначити, яка модель найкраще підходить під ваші вимоги й переваги?

змішувач для кухні

Крім існуючого інтер’єру необхідно враховувати геометрію мийки й зручність роботи. Як правило, кухонні змішувачі виготовляються з підвищеним рівнем надійності й функціональності. Справа в тому, що при експлуатації вони зустрічаються з підвищеним навантаженням, яке зобов’язано витримувати протягом усього терміну служби.

Важливі критерії вибору змішувача для кухні

Зручний змішувач у кухні допомагає розкрити всю багатогранність процесу й служить гарним помічником для господарки. Його робота не доставляє незручностей, він дозволяє зручно й комфортно мити посуд, продукти та інше. Його функціональності повинно вистачати на те, щоб без проблем наповнити водою будь-яку ємність і привести в необхідний вид порцелян й робочий інструмент.

При цьому бажано, щоб була можливість регулювання температури води, тому що в ході робіт може знадобитися й крижана і гаряча вода. Та й руки будуть вдячні наявності комфортної температури при роботі.

Змішувач повинен вдало вписуватися в загальний стиль меблів, будучи її вбудованим елементом. При цьому він повинен легко чиститися, щоб при мінімальній кількості рухів можна було добитися сяючої чистоти.

Форма, поворот виливу й конструкція змішувача

креативний дизайнерський змішувач для кухні

При простому візуальному порівнянні різних змішувачів ви напевно зауважуєте особливим чином вигнуті патрубки кухонних моделей. Ця особливість продиктована практичною необхідністю.

При високому розташуванні голівки змішувача струмінь води падаючи на тарілки, буде розбиватися й утворювати каскад бризів. При цьому господарка може зіштовхнутися з тим, що ці бризи попадають на одяг, який намокає. При постійному використанні такого змішувача робоча поверхня навколо мийки покривається бризами й вапняним нальотом.

Коли ж змішувач занадто низько схиляється над мийкою, можна зіштовхнутися із проблемою, коли важко вимити високу каструлю або ж лист. При цьому високим людям прийдеться нахилятися, що не добре для спини.

Виходячи з перерахованого вище, випливає простий висновок: висота змішувача повинна підбиратися з урахуванням глибини чаші мийки. При цьому розташування гусака змішувача повинне збігатися з наявним центром чаші. У цьому випадку навіть при митті високих каструль проблем не буде.

Коли потрібно помити, скажімо, кавун або ж високу каструлю, зручно користуватися поворотним гусаком, який може відкланятися на 120 — 180˚. Його кінець повинен бути оснащений розсічувачем, який формує м’який струмінь і дозволяє уникнути бризів.

По традиції, яка вже склалася кухонні змішувачі випускаються у формі дуги. Однак цей не єдине рішення. Сьогодні ви можете зустріти й інші форми, наприклад, вигнуті або ж прямокутні моделі.

У деяких випадках має сенс установити знімні змішувача, які дозволяють мити предмети, які не вміщаються в мийку, наприклад, макітри. Ці моделі мають гнучкий шланг близько метра, приєднаний до посадкового місця на мийці. У звичайному положенні він практично не відрізняється від своїх родичів.

Конструкція важелів вентиля

Оскільки на кухні використовується вода різної температури, то природно, що змішувачі забезпечуються регуляторами холодної й гарячої води. Колись для цього було потрібно два окремі вентилі. Однак усе в житті міняється, і сьогодні ми маємо поряд із класичними моделями й більш сучасні, де регулювання температури води відбувається за допомогою одного важеля. Це зручно тим, що такі вентиля набагато легше мити, та й забруднюються вони все-таки менше.

Змішувачі з одним важелем

кухонний змішувач з одним важелем

Подібні моделі економно витрачають воду й при поломці вам потрібно замінити всього лише один елемент. При цьому в них закладається більший запас міцності, ніж у звичайних.

Разом з тим вони не позбавлені й деяких недоліків:

  • При неякісних картриджах може виникати шум при подачі води.
  • Якщо до крана підключений бойлер, то важко м’яко регулювати температуру води. Щодо цього класичні моделі більш гнучкі.

Змішувач із безконтактним керуванням

Якщо ви не любите мити змішувач, безконтактні моделі – це саме ваш варіант. На корпусі змішувача встановлюється датчик руху, який управляє відкриттям і закриттям води при русі рук. При цьому датчик можна винести в будь-яке зручне для вас місце.

Тільки за це багато господарок дякують спритним інженерам, адже при роботі руки часто виявляються забруднені, і дотик до хромованих деталей згодом приводять до додаткового забруднення й чищенню. Безконтактний змішувач не забруднюється зовсім. Хіба що його потрібно буде періодично протирати від пилу. Зручно. Але за зручність, як завжди, потрібно заплатити.

Правда, цей змішувач ніяк не впишеться в ретро-кухню, для якої більш краще пасує стара добра двох важільна модель.

Матеріал і покриття змішувача для кухні

Яка б не була конфігурація змішувача, будь-яка модель потребує догляду. Тому з певною увагою варто віднестися до матеріалу й покриттю.

Традиційні класичні моделі виконуються з латуні. Щоб вона мала презентабельний вигляд, її покривають хромом. Це полегшує догляд і забезпечує антибактеріальний захист.

Якщо великий ризик подряпати змішувач, можна вибрати модель із нержавіючої сталі. Вона може відслужити багато років, не втративши свого привабливого виду.

Позолочені й емальовані моделі примхливі й вимагають ретельного й дбайливого догляду. Фарба легко дряпається, боїться механічних впливів. Але зате такий змішувач ефектно вписується у відповідний інтер’єр. Як завжди, доводиться вибирати між красиво й практично. А прикро. Хоча, якщо виробник дає гарантію, можна й ризикнути.

Як визначити з якого матеріалу зроблений змішувач?

змішувач для кухні. Як відрізнити підробку

Існує дві найпоширеніші підробки, які можуть обернутися придбанням неякісного змішувача.

1. Замість латуні – залізо. У цьому випадку деталі проводяться зі звичайного заліза, покритого хромом. Такий змішувач через якийсь час може покритися іржею. При цьому захистити його від подальшої корозії практично неможливо. Безнадійно зіпсована річ повинна бути без жалю замінена більш якісною.

Візуально підробка не помітна. Однак її можна ідентифікувати магнітом. Звичайно ж, якщо використана неіржавка, то магніт вам нічого не підкаже. Гарна нержавіюча сталь магніт не притягає. А деякі сплави можуть реагувати на магніт. У кожному разі бажано здобувати змішувач у перевіреному місці.

2. Силумініт. Такий змішувач служить причиною вже багатьох «потопів». Як правило, найчастіше підробляються нарізні сполучення. Відрізнити можна за наступною ознакою. Латунні деталі хромуються тільки із зовнішньої сторони. Усередині вони мають жовтуватий колір. Якщо деталь має хромовану поверхню й зсередини, потримаєте її в руках, перевірте, можливо, вона здасться вам занадто легкої для сталевої. Якщо це так, то краще відкласти такий змішувач убік.

Додаткові якості

Для забезпечення додаткових вимог до води, у цей час випускаються моделі із уже вбудованою функцією фільтрації. За фільтром стежить автоматика, яка сигналізує, коли його потрібно замінити.

При цьому відфільтрована вода подається окремо від проточної. Крім того, зустрічаються варіанти, коли вилив може підключатися до різних джерел, щоб уникнути змішування вод.

У деяких моделях передбачається підключення окремого шланга, який забезпечує додаткові функції. При цьому він може бути в будь-який момент відключений. Подача води в цьому випадку перекривається вентилем або важелем.

Безумовно, будь-яка нововведена зручність впливає на вартість обладнання. Головне ж – придбати дійсно якісну модель, добротно зібрану й виготовлену з надійних матеріалів.

Висновок

Невеликий висновок про те, як вибрати змішувач для кухні. Найбільше комфортно й плавно регулюють температуру води двухвентильні моделі. Сталеві й латунні мають найбільшу міцність і надійність. Висота виливу підбирається з урахуванням глибини мийки й росту домочадців. Поворотні гранбукси більш зручні при експлуатації. А щоб уникнути неприємностей , бажано здобувати змішувачі в перевірених продавців у надійних магазинах.

Якщо ж у вас ще залишилися сумніви в тому, яка ж модель найкраще підійде саме для ваших умов, можна скористатися консультацією перевірених фахівців, яким ви довіряєте.