Як вибрати зварювальний інвертор для себе?

 Якщо ви вирішили придбати зварювальний апарат для використання в домашніх умовах, то зварювальний інвертор — це самий оптимальний варіант. Такий апарат ніколи не буде стояти без справи, а стане відмінним помічником у господарстві. Найголовніше при покупці інвертора докладно ознайомитися із ключовими характеристиками різних моделей.

зварювальний інвертор дніпро м2

Проаналізувавши всі можливі параметри, виберіть саме ту модель, яка зможе впоратися з поставленої перед вами завданнями. Апарат повинен бути практичним і зручним в експлуатації.

Як правильно вибрати зварювальний інвертор для будинку або дачі?

 • Величина зварювального струму апарата буде залежати від того, якої товщини будуть деталі, що зварюються, і якого діаметра вам знадобляться електроди.
 • Діаметр використовуваних електродів залежить не тільки від товщини об’єктів, що зварюються, але й від виду звареного з’єднання.
 • Обчислити, якої сили струму повинен мати ваш зварювальний інвертор, можна по формулі: на 1 мм діаметра електрода доводиться сила струму в 30-40 А. Це тільки орієнтовне значення, яке надалі зажадає коректування відповідно до товщини й виду матеріалу, що зварюється, розташування зварювального шва й особливостей даного з’єднання.
 • Живлення зварювального інвертора може бути  як від мережі 220В, так і від 380В.
 • Зверніть увагу на максимально припустимі навантаження й тривалість зварювальних робіт. Від цього буде залежати, як довго ви зможете працювати інвертором у режимі зварювання: короткочасно, у режимі середньої тривалості, або безупинно тобто режим тривалої роботи. Необхідний режим зварювання й робочий струм будуть визначати інші характеристики апарата, так як номінальний струм і тривалість включення (ТВ %).
 • Усі апарати для проведення зварювальних робіт: випрямлячі, трансформатори й інвертори працюють у повторно-короткочасному режимі. Тобто, режим роботи під навантаженням чергується з роботою в холосту (режим паузи).
 • Звичайно в інструкціях і паспортах зварювальних інверторів виробники вказують номінальний робочий струм при відповідній величині тривалості включення (ТВ). Під номінальним зварювальним струмом мають на увазі струм, що дозволяє зварювальному апарату працювати без явного перевантаження, не перегріваючись при дотриманні тривалість включення (ТВ) повторно-короткочасного режиму.
 • Допустимо Ви визначилися, що Вам потрібний струм зварювання 120А, щоб зварити металеві деталі товщиною від 3 до 4 мм електродом діаметром 3 мм, при режимі зварювання ТВ=40-60%, то зварювальний інвертор з робочим струмом 120 А і тривалістю включення рівної 60% вам не підійде. Вибирайте інвертор з гарним запасом струму в межах 30-50%. Робота в таких умовах може привести до перегріву й виходу зварювального апарата з ладу.
 • При спаді електричної напруги до 180/190 В, потужність інвертора, природно –  упаде, і значення зварювального струму стане нижче передбаченого.
 • Використання зварювальних кабелів довжини більш ніж 5 метрів, знижує показники потужності й сили струму зварювання.
 • Використання мережних кабелів малого перетину, довжина яких перевищує 15 метрів, значно знижує реальні показання потужності й сили струму щодо розрахункових показників.
 • Не всі виробники вказують реальні показники номінального зварювального струму й відсоток тривалості включення (ТВ) зварювального інвертора, а часто їх завищують. Як наслідок, інвертор або не може забезпечити необхідну для зварювання силу струму або працюють, але з великим перевантаженням, сильно при цьому перегріваються й незабаром виходять із ладу. Тому бажано, щоб виробник даного апарата був з гарною репутацією.
 • Якщо про виробника вам нічого не відомо, його ціна значно нижче аналогічних апаратів. Якщо в паспорті зварювального інвертора зазначено, що його номінальний зварювальний струм рівний 160 А, то майте на увазі, що реальний робочий струм може бути набагато нижче. Тому, якщо вам необхідний інвертор із силою струму 120 А, то вибирайте із запасом, наприклад, 160 А, якщо необхідно 160 А, то сміливо беріть 200/250 А.
Читайте також :  Як самостійно продзвонити (перевірити) ТЕН ?

купити зварювальний інвертор

Експлуатація зварювального інвертора

Перед тем, як підключити зварювальний інвертор до стандартної побутової електромережі, напругою 220В простежте за фактичними показниками напруги. Якщо ви з’ясуєте, що воно нижче стандартних показників, то обрана вами модель повинна мати вказівки в паспорті про діапазон напруги живлення й можливості його роботи при низьких показниках напруги. Більша частина моделей сучасних зварювальних інверторів відмінно зберігають свою робочу здатність навіть при більших відхиленнях сіткової напруги (± 15 %), тобто витримують спадання напруги до 187 В. При вкрай низьких напругах зварювальні інвертори відключаються або різко втрачають робочу міць.

Багато моделей інверторів мають вбудовану систему термозахисту, яка відключає апарат у випадку порушення режиму роботи. Вона допомагає при роботі, але покладатися на неї на всі 100% не варто, краще не допускати перегріву. Термозахист не завжди спрацьовує, а незахищений зварювальний інвертор від перегріву прийде в непридатність.

інвертор зварювальний захист від струму

Потрібно бути гранично уважним, особливо якщо ви придбали недорогу модель, з низькою якістю термодатчиков. Навіть якщо термозахист спрацюв 20 раз, на 21 вона може відмовити, до того ж вона захищає не все, що гріються елементи від перегріву. Якщо під час роботи спрацював термодатчик, то це свідчить про те, що інвертор перебував у критичному стані, тобто було допущене порушення тривалість включення (ТВ). Для того щоб перегрів не повторився необхідно змінити динаміку зварювальних робіт: побільшати період паузи або зменшити робочий струм.

Здійснюючи контроль над значенням струму, ви зможете забезпечити максимально довгий термін служби вашого інвертора. За допомогою цифрової індикації струму зварювання ви зможете встановити й контролювати його значення з досить високою точністю. Таким чином, ви зможете швидко настроїти необхідний струм, при частій зміні режиму роботи. Наприклад, якщо необхідно буде зварити деталі різної товщини за допомогою електродів з різним діаметром. Можна коректувати мінливе фактичне значення струму вже в процесі зварювання.

Читайте також :  Як вибрати бензобур (мотобур) для власних потреб. Відео

Захист від поразки електричним струмом

Оснащення зварювального інвертора вбудованим блоком (обладнанням), яке знижує напруга в режимі паузи (VRD) захищає зварника від поразки електричним струмом під час проведення зварювальних робіт у несприятливих умовах або незручних місцях: підвищена вологість, замкнене або занадто тісний простір.

Таке обладнання під час холостого ходу знижує напругу інвертора до безпечного для людини рівня, яка рівна 9/15 В. При торканні електрода про зварювальну поверхню, інвертор вертається в робочий стан.