Як вибрати витяжку для кухні.Відео

Кому не доводилося зустрічатися з липкими патьоками на стіні кухні? Погодитеся, затівати генеральне збирання після кожного готування обіду буде не кожна господарка. А коли хочеться зробити ремонт і «одягти» свою кухоньку в гарне «вбрання», з’являється питання: а як довго новий ремонт протримається? витяжки для кухні

 Ситуація в корені змінюється з установкою витяжки. Вона не тільки удержить, що виривається з каструль і сковорід жир і пара, але й не дасть запахам поширюватися по всьому будинкові. У цьому випадку у вітальні буде відчуватися не результат ваших кухонних експериментів, а скажемо, аромат східних пахощів.

Кухонні витяжки. Які є види

 види витяжок

Усі витяжки для кухні можна розділити на три більші групи:

Витяжні. Вони відводять відпрацьоване повітря із приміщення на вулицю через вентиляційний канал.

Рециркуляційні. Фільтрують висхідний від плити повітря й повертають назад у приміщення. У деяких випадках кухонна витяжка може бути названа повітроочисником. Однак принципового значення це не має, оскільки в підсумку працює той самий агрегат.

Комбіновані. Сполучають перші дві функції.

Яка витяжка краще?

 витяжка горенія

Відповісти однозначно на поставлене питання, мабуть, неможливо. Справа в тому, що в різних ситуаціях буде різний результат завдання. Якщо кухня розташована в окремій кімнаті й має доступ до зовнішніх стін або внутрішньої системи вентиляції, то, безумовно, найкращим і найбільш ефективним розв’язком є витяжний апарат. Коли ж під кухню приділяється частина вітальні (студія), то не завжди є можливість прокласти повітропровід. У цьому випадку єдиним можливим розв’язком стає рециркуляційна витяжка.

Розглянемо ж більш докладно кожний вид витяжних обладнань.

Фільтруючі витяжки

У монтажі фільтруючі витяжки досить прості. Досить закріпити обладнання в потрібному місці й включити його в розетку. Усе. Тепер можна спокійно користуватися благами технічного прогресу.

Читайте також :  Повітряне опалення приватного будинку: переваги й обладнання системи

У процесі експлуатації потрібно буде міняти наявний в апарату вугільний фільтр. Як часто це прийдеться робити? Усе залежить від того, як часто й наскільки багато ви готовите. Звичайно досить однієї заміни в рік. Але бувають ситуації, коли фільтр забивається і за більш короткий строк.

Що буде, якщо фільтр міняти рідше? Кожний фільтр осаджує в собі безліч різних речовин і часток. Згодом його внутрішня структура виявляється заповненою вловленими частками. Вентилятор буде ганяти повітря крізь ущільнений і забитий фільтр, що приведе до втрати потужності самого обладнання. До того бруд, що ж скопився, надходить у цьому випадку назад у повітря. Так що міняти фільтр необхідно як для ефективної роботи агрегату, так і для власного здоров’я.

Кухонні витяжки витяжного й комбінованого типу

Для того щоб установити агрегат витяжного типу, так само як і комбінованого, потрібно зробити трохи більше дій. Це пов’язане з тим, що ці витяжки повинні кудись відводити забруднене повітря. А це значить, буде потрібно прокладати повітропровід.

При цьому потрібно враховувати деякі моменти, а саме:

  • Витяжка буде працювати набагато краще, якщо повітропровід буде як можна більш коротким при мінімальній кількості всіляких колін.
  • Число поворотів труби, що відводить, бажано звести до самого мінімуму.
  • Не потрібно повертати круто коліна, якщо їх все-таки доводиться використовувати.
  • Для відводу відпрацьованого повітря бажано вибирати труби із гладкими внутрішніми стінками. Усілякі шорсткості й складки усередині труб підвищують опір і знижують ефективність апарата.

Рекомендації з установки витяжки для кухні

 кухонні витяжки установка відео

Існують і розроблені норми щодо висоти витяжки для кухні над рівнем плити. Для електричних плит витримують відстань в 55 – 70 см, а для газових досить 65 – 80 см.

При роботі витяжного апарата потрібно пам’ятати про те, що виводячи за межі приміщення повітря, він створює виряджену атмосферу. У цій ситуації може виникнути дефіцит кисню, а також понизиться ефективність роботи обладнання. Щоб уникнути цього, варто організувати приплив свіжого повітря під час роботи витяжки.

Це можна зробити трьома способами:

Читайте також :  Ремонт на кухні - помилка, яку роблять 90% майстрів

Найпростіший і доступний спосіб – це відкрити кватирку. Якщо хочеться провітрити кімнату, то можна на 10 хвилин відкрити й усе вікно. Цей спосіб доступний кожному. Він не вимагає додаткових витрат. Єдине що потрібно – це витратити кілька секунд на те, щоб виставити в потрібне положення механізм вікна.

Якщо ж витрачати час на відкривання вікна не хочеться, або ж існує потреба в постійному припливі повітря, то можна встановити на вікна спеціальне втягующе повітря обладнання. Вони можуть мати вбудовані фільтри, які забезпечать гарний і здоровіший мікроклімат вашого будинку.

До останнього способу можна вдатися як до крайньої мері, коли інші методи не дають потрібного результату. Можна встановити електричні апарати примусової вентиляції, які забезпечують достатній рівень повітря, що нагнітається. При цьому потрібно пам’ятати про те, що надлишковий тиск може спровокувати деяке нездужання. Тому потужність приточного повітря повинна бути дорівнює потужності витяжного агрегату. Зустрічаються також обладнання, які можуть одночасно відводити й подавати повітря. Вони можуть бути постачені рекуператорами тепла.

Як підключити витяжку до вентиляції?

 витяжка піраміда

Організувати відвід забрудненого повітря можна двома шляхами. У першому випадку можна скористатися вже існуючої вентиляційною системою будинку. Як правило, цей варіант може виявитися досить зручним для жителів багатоквартирних будинків. У другому ж варіанті витяг повітря здійснюється крізь індивідуальний вентиляційний отвір.

Як показує практика, у більшості випадків для квартир больш доцільно використовувати вже існуючі загальні вентиляційні системи. При цьому варто враховувати й те, що витяжка викидає в загальний канал безліч жирних пар. При цьому забруднюється сам канал і створюється надлишковий тиск, який може перешкодити нормальної природньої вентиляції сусідніх квартир. У кожному разі краще проконсультуватися із цього приводу у фахівця.

Читайте також :  Утеплення мансарди пінопластом - небезпечно!

Практично ніяких проблем не виникає при відводі відпрацьованого повітря через зовнішню стіну будинку. Для цього досить алмазним інструментом висвердлити отвір потрібного діаметра й установити захисні ґрати із зовнішньої сторони стіни. Ґрати йдуть зі зворотним клапаном у вигляді двох стулок. Коли витяжка включається, вони відкривають канал, а коли апарат не працює, повітропровід надійно закритий. Це охороняє приміщення від протягів і небажаних мандрівників у вигляді комах.

Висновок

Будь-який електроприлад по техніці безпеки повинен мати заземлення. Однак у старих будинках проводка не передбачала цього захисного заходу. Тому якщо проводка у вашій квартирі або будинку виконана без заземлення, то бажано простягнути окрему шину від розподільного щита.

От, мабуть, і все. Тепер залишилося вибрати витяжку для кухні, визначитися з варіантом її підключення та привести задумане в дію. Досвідчені фахівці не тільки грамотно виконують установку витяжки для кухні, але й можуть перевірити стан існуючої вентиляційної системи –  наскільки вона працездатна. А вже на підставі цих данних ви можете ухвалювати відповідні рішення.

Кухонна витяжка висить на своєму місці  і ваш будинок надійно захищений від кухонного жиру й пари. Тепер можна дозволити собі будь-який дизайн без обмежень, який протримається набагато довше й у кращому стані.

Установка витяжки на кухні. Відео

YouTube Preview Image

З повагою ваш,  сам-собі Майстер