Як вибрати біотуалет для будинку або дачі?

Власники приватних будинків, так чи інакше, зустрічаються з питанням облаштованості туалету в приміщенні або на дачі. Якщо в будинку планується жити постійно, кращим виходом із ситуації буде облаштованість повноцінної каналізаційної системи. Але що робити дачникам, які використовують свої будівлі тільки влітку? Розв’язком цього питання є біотуалети, які можна використовувати  у житлових будинках.

біотуалет thetford porta potti 165 фото

На сьогоднішній день на ринку представлений різноманітний асортимент цих виробів: є хімічні, електричні, торф’яні та інші моделі. Як вибрати біотуалет для будинку або дачі? Кілька порад наведено нижче.

Види біотуалетів

Для початку розглянемо види біотуалетів. Насамперед вони діляться на стаціонарні й переносні. Переносні моделі компактні й легші, їх можна без проблем транспортувати і установлювати в потрібному місці. Стаціонарні моделі більш важкі, складаються вони із двох частин: верхньої кабіни й нижнього бака для збору стоків.

біотуалет для дачі будинку

Вибір біотуалету проводиться, виходячи з його основних характеристик:

  • обсяг бака для стоків. Як нескладно здогадатися, чим більше обсяг, тем рідше прийдеться спустошувати бак, щоправда, з метою гігієни робити це потрібно не рідше 1 разу в 2 тижні, незалежно від того, заповнений бак чи ні. У середньому ємкості обсягом 12 л. вистачає на 30 разів, а 20-літрової ємності – на 50 раз. Вага заповненого 12-літрового бака становить 15 кг, а 20-літрового – 25 кг;
  • оснащення індикатором заповнення бака. Здавалося б, дріб’язок, а насправді дуже важливий момент, оскільки часто господарі забувають вчасно очистити заповнений бак;
  • величина максимального завантаження, що залежить від матеріалу, який використовується для виготовлення конструкції;
  • оснащення клапаном тиску, який забезпечує рівномірне заповнення бака й перешкоджає розбризкуванню стоків. Такий клапан фіксується у відкритому положенні;
  • габарити. Вони залежать від типу біотуалета: переносні повинні бути більш компактними, тоді як стаціонарні можуть бути більшими по розмірах, зате більш зручними;
  • змивне обладнання. Змив повинен обмивати максимальну площу поверхні унітаза для забезпечення його чистоти. Можна підібрати моделі із двостороннім змивом.
Читайте також :  Забився унітаз, не проходить вода в унітазі, як прочистити унітаз самостійно, своїми руками.

Способи очищення відходів біотуалету.

Немаловажним параметром біотуалету є спосіб очищення відходів. Про нього варто поговорити окремо.

біотуалет обслуговування рідина для біотуалета

Біотуалет з хімічним способом очищення

Перший спосіб очищення – хімічний, при якому використовується спеціальний хімікат, що розчиняє нечистоти. Придбати такий хімікат можна у вигляді гранул або рідини. При його додаванні в бак блокується розмноження мікроорганізмів і зникає характерний запах. Хімічний біотуалет складається із двох частин: верхнього із сидінням і помпою та нижнім з баком для скупчення відходів, куди й додається хімікат. На видному місці конструкції звичайно монтується індикатор, який указує на необхідність очищення бака.

Перевагами хімічного біотуалета є: мобільність, невелика вага конструкції, автономність роботи, економічність (витрата хімікату становить 15 мл/1л), порівняно невисока ціна. Його недоліком можна вважати витрати на цей самий хімікат. До речі, біотуалетом таку конструкцію можна назвати тільки умовно, адже приставка «біо» може використовуватися тільки щодо устаткування, що працює на органіку, а не на хімічних речовинах.

Біотуалет з торф’яним способом очищення

Другий спосіб очищення – торф’яний. Конструкція й принцип роботи такого біотуалета повністю ідентичні хімічному, але замість хімікату в бак додається торф.

Значним плюсом такої конструкції є можливість використання перероблених стоків як добрив у саду або на городі. Конструкція дозволяє без зусиль відокремити бак від кабінки, використовуючи ручки й клапан, і віднести його до місця викиду стоків. Крім того, торф’яний біотуалет нейтралізує неприємні запахи, не вимагає частого обслуговування у вигляді очищення бака і є абсолютно нешкідливим для навколишнього середовища.

Бактеріологічний спосіб очищення відходів

Третій спосіб очищення – з використанням мікроорганізмів – бактеріологічний. Такі біотуалети можна встановлювати тільки на вулиці – у будинку вони використовуватися не можуть. Принцип їх роботи полягає в переробці мікроорганізмами стоків у добрива, нейтралізуючи при цьому запахи. Звичайно такі конструкції використовуються на дачних ділянках або городах, а результати переробки стоків – добрива – використовуються відразу на місці. До речі, подібні біодобавки можна додавати і у туалети, розташовані на вулиці (дерев’яні будівлі відомі кожному).

Читайте також :  Пластиковий септик для дачі або заміського будинку. Вибір і установка септика

Електричний спосіб очищення відходів

Останній тип біотуалетів – електричний. З’явився він зовсім недавно, а його використання відносно обмежене, тому як вимагає наявності електроенергії. Принцип роботи електричного біотуалета полягає у висушуванні твердих відходів у нижній частині (у баку) і видалення рідких стоків у каналізацію. Коштує така модель досить дорого, що є ще однієї причиною її низької популярності. Основні переваги електричного біотуалета – легкість очищення й комфорт при використанні, адже він практично не відрізняється від стаціонарного туалету.

Відео-огляд біотуалета thetford porta potti

YouTube Preview Image