Як вибрати бензобур (мотобур) для власних потреб. Відео

Ухвалюючи рішення як і який вибрати бензобур (мотобур) , майте на увазі, що подовжувачі, шнеки й бури, як правило, не йдуть у комплекті до нього. Видаткові матеріали прийдеться купувати окремо й категорично відповідно до розмірів, зазначених у документації.

мотобур инструкция, бензобур для земляных робіт

Технічні характеристики

 Рішення про вибір діаметра необхідного вам бура визначається залежно від поставлених завдань. Потужні моделі справляються з ними швидше й ефективніше, але робота навіть із невеликим агрегатом може зажадати певних зусиль із вашої сторони. Якщо ж ви купуєте потужний, габаритний і важкий мотобур, то така техніка розрахована на двох операторів, поодинці з ним не впоратися.

 Уважно вивчайте технічні характеристики обладнань. Потужність мотобурів може бути виражена й у кінських силах, і в кіловатах. Не переплутайте ці показники, порівнюючи моделі.

 Важливою характеристикою для мотобура є число оборотів у шпинделі. Агрегат з меншим числом оборотів має більший крутний момент, а виходить, здатний пробурити більш важкі матеріали.

 Обсяг паливного бака прямо впливає на тривалість роботи мотобура в режимі робота/відпочинок. Однак не варто намагатися збільшувати обсяг бака своїми руками. Ці експерименти часто приводять до передчасних поломок, тому що постійна робота поверх норми не передбачена виробниками.

Відео. Мотобур інструкція, відгуки

YouTube Preview Image

 Специфіка роботи бензобура не припускає наявність реверсу, тому знайти агрегат, оснащений цієї функцією, буде вкрай складно.

Особливості експлуатації бензобура

Головна вимога виробників бензобурів до потенційних бурильників – використовувати шнеки для буравлення тільки тих матеріалів, для яких вони призначені. Недотримання цієї вимоги не тільки недоцільно, але може навіть мати небезпечні наслідки.

 Система легкого старту, так званий S-start, допомагає знизити зусилля при запуску бензобура майже вдвічі. 2-3 хвилини вистачить двигуну, щоб прогрітися на холостих оборотах. Обов’язково очистите місце буравлення від зайвих предметів, каменів, шматків льоду. Встановіть бур, прийміть стійке положення подалі від обертового шнека, надійно тримаєте апарат двома руками. Усе готове безпосередньо до роботи.

Читайте також :  Як вибрати електричний плиткоріз? Види й основні характеристики плиткорізов

Легше всього буриться лід, але будьте акуратні, при свердлінні лунок навіть самий міцний лід може дати тріщину.

Під час буравлення, особливо якщо працюєте із ґрунтовим ґрунтом, намагайтеся частіше виймати шнек зі шпари, щоб вилучити сколений матеріал і попередити заклинювання бура. Якщо бур все-таки заклинить, щоб уникнути травм, необхідно розімкнути інерційне зчеплення шляхом скидання газу.

Не рекомендується робити буравлення нижче довжини шнека. Якщо глибина необхідної вам шпари перевищує розмір бура, то для такої роботи додатково прийдеться  придбати спеціальний подовжувач.

Відео. Робота мотобуром.

YouTube Preview Image

До речі, бензобур (мотобур) стане незамінним помічником садівника, який захоче влаштувати садові доріжки своїми руками.

З повагою, Добрий Господарник.