Як боротися з мокрицями у ванній кімнаті?

Ванна кімната звичайно асоціюється із чистотою й порядком, адже саме тут мешканці купаються самі й стирають свої речі. Але одночасно саме ванна кімната найбільш піддана зараженню грибком, а також розмноженню в ній різних комах, наприклад, павуків, чешуйниць, мурах або мокриць.

як боротися з мокрицями

Поява комах, звичайно, особливої шкоди людині не приносить, але забруднити поверхню й зробити неприємне враження своїм видом вони можуть. Крім того, вони можуть бути переносниками грибкових спор, що може стати причиною появи грибка на поверхнях.

По темі: як вивести грибок на стінах

Попадають у приміщення комахи звичайно через вентиляційні шахти, дверні й віконні прорізи або щілини в стінах, але для того, щоб вони ще й “прижилися”, повинні бути певні умови: тепле повітря, висока вологість, затишні куточки, куди важко добратися під час прибирання.

Причини появи мокриці у ванній кімнаті

Одними з найбільш популярних “домашніх” комах є мокриці. Мокриці – це невеликі комахи сімейства ракоподібних сірого або коричнюватого кольору з опуклою спинкою й безліччю маленьких ніжок. Іноді їх плутають із чешуйницями, але насправді   це не те саме  , хоча методи боротьби з ними практично однакові. Через невеликі розміри вони можуть проникати в самі дрібні щілини, тому виявити їхнє місце проживання часом непросто.

Основною причиною появи мокриць у ванній є сприятливі умови їх проживання:

 1. підвищена вологість;
 2. тепло;
 3. застояне повітря;
 4. рідкі прибирання з використанням  засобів, що чистять;
 5. порушена система вентиляції;
 6. нерегулярне провітрювання;
 7. труби , що протікають або несправна сантехніка.

Усі вище перераховані причини ведуть до появи й активному розмноженню комах.

Як боротися з мокрицями у ванній кімнаті?

що робити якщо засорилась раковина, унітаз

Якщо у Вас з’явилися комахи у ванній, зокрема  мокриці, не потрібно панікувати – це далеко не кінець світу. Розв’язати проблему можна швидко, причому власними силами й підручними засобами.

Читайте також :  Як підняти дерев'яний будинок самостійно без допомоги фахівців?

Для початку потрібно переконатися в тому, що у ванній не порушений мікроклімат за рахунок  труб, що протікають, або несправної вентиляції. Вентиляційні шахти повинні закриватися сітками, які щільно прилягають до стіни.

При збиранні пилу, а також стіни приміщення потрібно промивати не просто водою, а мийним засобом для додаткової дезінфекції. Двері ванної кімнати бажано відкривати після кожної “мокрої” процедури, тому що навіть при досить потужній системі вентиляції провітрювати приміщення однаково  потрібно.

Вологість повітря можна контролювати не тільки за допомогою вентиляції, але й шляхом установки електричного полотенце-висушувача. Він не тільки висушить повітря, але й допоможе підтримати високу температуру в холодну пору року, а також просушить білизну.

Досить часто у ванній кімнаті можна зустріти вбудований у вентиляційну шахту витяжний вентилятор для створення примусової тяги у витяжному каналі. Це дозволить збільшити ефективність системи й прискорити повітрообмін у приміщенні.

Традиційні (народні) методи

Описані вище заходу допоможуть попередити появу комах у ванній. Якщо ж мокриці вже міцно заселилися на Вашій території, заходу для їхнього знищення можна посилити. Для боротьби з комахами можна використовувати як традиційні, так і сучасні засоби. До перших ставиться негашене вапно, насипана в цебро й залита водою. Цебро залишається у ванній, при цьому люди в приміщенні перебувати не повинні, а двері повинні бути щільно закритими. Вапно залишається на 3 дня, після чого його можна забирати.

Замість досить отрутного вапна можна використовувати суміш червоного перцю, тютюну й кальцинованої соди. Інгредієнти перемішуються й заливаються 1 літром води, а отриманим розчином оббризкуються всі щілини й кути. Через 7-8 годин після обробки розчин змивається хлорованою водою й проводиться мокре збирання всієї кімнати.

Читайте також :  Як зробити шпалери своїми руками? Відео

Як боротися з мокрицями за допомогою побутової хімією

Із засобів побутової хімії для боротьби з мокрицями підійдуть “Кріт” або “Гетт”, які продаються у вигляді принад або отрутних для комах складів. При використанні інсектициду він наноситься на поверхню підлоги й залишається на 2 дня, при цьому використовувати його потрібно при необхідності кілька раз із періодичністю в 5-6 днів до повного знищення всіх комах.

В особливо запущених випадках, коли перераховані методи не дають позитивного результату, потрібно використовувати могутніші  засоби, наприклад, “Тетрикс”. Цей засіб прекрасно себе зарекомендувало в боротьбі не тільки з мокрицями, але й з іншими видами комах, правда коштує воно недешево, але в деяких випадках є єдиним виходом із ситуації. Також серед хімічних засобів боротьби можна відзначити “Таракс”, що продається у вигляді порошку і  “Смерть шкідникам №1” у вигляді рідкого розчину.

Висновок

При самостійному нанесенні будь-яких засобів обов’язково пам’ятайте про техніку безпеки: руки повинні бути захищені гумовими рукавичками, а особа – респіратором.

Самий радикальний спосіб боротьби – звернутися за допомогою до фахівців. Безсумнівним плюсом такого рішення є гарантія фірми, що всі комахи знищені й не будуть з’являтися протягом  гарантійного строку. Мінусом можна вважати додаткові витрати на послуги фахівця.

Не потрібно думати, що, позбувшись від мокриць, Ви застраховані від їхнього повторного “заселення”. Щоб знову не зіштовхнутися з подібною ситуацією, потрібно постійно підтримувати чистоту у ванній кімнаті, регулярно її провітрювати, стежити за чистотою й справністю вентиляційної системи й сантехники. Свіже сухе повітря й відсутність конденсату на поверхнях – кращий спосіб профілактики появи “незваних гостей”.

Коментарі 1

 • Всё изложенно чётко .
  Но особенно согласен с последним абзацом .
  Правильная постояная вентиляция дающая – сухой свежий воздух , это лучший метод .