Які фільтри для води краще вибрати?

Медики стверджують, що ми складаємося більш ніж на 90% з води. Вода – це життєутверджуюча сила, на якій ґрунтується все живе. Без неї неможливо нічого виростити й неможливо навіть просто жити. Сучасна людина зустрічається з тим, що чиста вода стає усе більш рідким явищем. Сучасні міста часом не в силах забезпечити своїх жителів дійсно чистою й придатною для питва водою.

фільтри для очищення води

При цьому на нас обрушуються тонни рекламних проспектів, що пропонують різноманітні фільтруючі обладнання. Як у всім цьому розібратися й придбати дійсно ефективний фільтр?

Які бувають фільтри для води?

Якщо ви запитаєте, який фільтр краще, те відповісти відразу на це питання буде досить складно. Тому як фільтри відрізняються один від одного по своєму призначенню, обладнанні складових, що очищає. Якщо фільтр буде підібраний неправильно, то цілком можливо, що ви одержите не доочищену воду.

Тому досить важливо вибирати фільтр, виходячи з індивідуальних потреб кожного споживача. При цьому кожний може підібрати під свої переваги термін служби фільтруючого картриджа, обсяг і швидкість води, що очищається, а також ступінь очищення.

Сучасні виробники пропонують вашій увазі п’ять основних типів фільтруючих обладнань:

 1. Фільтр-глечик.
 2. Насадка фільтруюча для змішувачів.
 3. Настільний фільтр.
 4. Стаціонарна система.
 5. Система, що використовує принцип зворотного осмосу.

А тепер розглянемо найпоширеніші з них більш докладно.

Магістральні фільтри для очищення води

магістральний фільтр для очищення води

Даний вид фільтрів забезпечує очищення води для всього будинку або ж квартири. Вони встановлюються на підведенні комунікацій, а також в обов’язковому порядку, коли виконується заміна труб водопостачання у будинку. При цьому не має значення, звідки проводиться забір води. Навіть якщо вона подається з колодязя або ж скажини, цілком імовірно, що в ній перебувають сторонні домішки у вигляді піску, іржі й інших зважених часток.

Магістральні моделі проточного принципу дії й розраховані на урізання у водопровід.

Магістральний фільтр механічного очищення

фільтри для води механічного очищення

Для того щоб забезпечити дійсно якісне очищення води й продовжити термін служби дорогих фільтрів тонкого очищення, застосовується попередній механічний фільтр, що осаджує зважені частки. Він ефективно справляється з поставленим завданням, має простий спосіб монтажу, простий і зручний в обслуговуванні.

Після проходження крізь даний фільтр, з води віддаляються великі домішки:

 • пісок;
 • глина;
 • іржа;
 • колоїдні з’єднання.
Читайте також :  Які поставити фільтри для води? Відео

При цьому вода здобуває прозорість, віддаляються неприємні запахи, поліпшується її колір.

Цей результат забезпечується застосуванням наповнювачів із сучасних матеріалів. Причому виробники безперестану вдосконалюють їх, домагаючись усе більш високих показників якості.

Вибираючи механічний фільтр, зверніть увагу на мінімальний розмір часток, які здатна втримувати дана модель. Картриджі розраховані на уловлювання більших часток від 1 до 75 мкм. У той же час моделі промивного типу справляються із частками від 20 до 200 мкм.

Проточні фільтри

проточний фільтр для очищення води

У цей час користуються більшим попитом фільтри проточного типу. У них відсутня накопичувальна ємність. При цьому досить багато моделей, що мають комбінований спосіб очищення, що полягає із двох щаблів. Вони легко встановлюються у ванних кімнатах і на кухнях під мийкою. Дані фільтра мають досить тривалий термін служби.

Процес очищення відбувається у два етапи:

 1. Механічне втримання зважених грубих часток: піску, окалини, глини та ін.
 2. Абсорбційне очищення, при якому вода проходить крізь шар спресованого активованого вугілля. При цьому з води вилучаються й абсорбуються такі елементи, як: хлор, усілякі органічні сполуки, важкі метали й канцерогени. У результаті усуваються сторонні запахи, і поліпшується смак води.

Для ефективного очищення швидкість протоки води у фільтрі не повинна перевищувати склянку у хвилину. Інакше активоване вугілля просто не встигне зробити своя справу.

Абсорбційні вугільні фільтри

сорбційні вугольні фільтри для очищення води

З дитинства більшості з нас відома здатність активованого вугілля поглинати шкідливі для нашого організму речовини. Він затримує механічні домішки, що перебувають у воді й нейтралізує хімічні сполуки. До того ж він досить успішно бореться з бактеріями.

Даний вид фільтрів, як правило, виконується у вигляді колби із пластику. У неї міститься знімний картридж, який можна міняти в міру необхідності. Усередині картриджа перебуває спресоване активоване вугілля, яке й забезпечує безпосереднє очищення.

Виробники пропонують як самі фільтра, так і видатковий матеріал у вигляді картриджів. При цьому найчастіше є можливість розмістити в колбі картридж більшої потужності, за рахунок чого можна суттєво збільшати пропускну здатність фільтра й поліпшити ступінь очищення.

Як правило, фільтр розрахований на 5000 м3 води. За який час ви витратите цю кількість – залежить лише від ваших потреб і конкретної ситуації. При цьому строк експлуатації обладнання може становити як 2 місяця при сильному забрудненні або великому споживанні води, так і рік (якщо вода відносно чиста й споживання води низьке). Головне завдання споживача – вчасно міняти змінну касету й забезпечувати фільтр свіжою порцією активованого вугілля.

Читайте також :  Як очистити колодязь? Способи очищення води

Магнітні фільтри

магнітний фільтр для очищення води

Для забезпечення очищення проточної води застосовуються також спеціальні насадки, які досить компактні й прості у використанні. У їхнім числі перебувають й магнітні фільтри.

Головне завдання подібних фільтрів – забезпечити низьке утворення накипу у водонагрівальних приладах. Як це відбувається? У воді постійно перебувають активні гази: кисень і вуглекислота. Вони сприяють тому, що на поверхні металів утворюються ділянки з підвищеним утворенням накипу. У те ж саме час із підвищенням температури прискорюється процес утворення кристалів кальцитів. Їхня концентрація у воді підвищується, і вони осідають на тенах у вигляді знайомого всім осаду.

Магнітне поле впливає на з’єднання кальцію, видозмінюючи їх у неактивну форму. Разом з тим відбувається й прискорення дегазації води, що також знижує ймовірність утворення накипу. Ті ж частки бікарбонату кальцію, які все-таки встигають утворюватися, несуться зі струмом води й не встигають закріпитися на поверхні нагрівальних елементів.

З тієї причини, що магнітне поле поступове слабшає, віддаляючись від джерела, то розташовувати фільтр потрібно не далі чим 1, максимум 2 метра від устаткування, яке ви бажаєте захистити від накипу.

Розташовувати фільтр можна як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні. На спрямованість магнітного поля щодо струму води це не вплине. У випадку, коли система складається із чавунних труб, цілком імовірно підвищений вміст залізовмісних домішок. У цій ситуації приблизно раз в 2 роки потрібно робити профілактичне чищення фільтра.

Оскільки фільтр створює досить потужне магнітне поле, його небажано розміщати біля електронних приладів, флеш-карт і інших магнітних носіїв інформації. Інакше цілком імовірні збої в роботі цих обладнань.

Слід розуміти, що магнітний фільтр ставиться до допоміжних обладнань. Він зм’якшує воду, переводячи кальцити в іншу хімічну форму. Разом з тим він не виводить їх зовсім з води. Тому якщо ви маєте проблеми із нирками, то даний фільтр їм не допоможе.

Разом з тим даний фільтр цікавий тим, що:

 • М’яка вода не утворює накипу.
 • При пранні й збиранню зменшується витрата побутової хімії.
 • Очищена вода безпечна для купання.
 • Зм’якшена вода не залишає розводів на гладких полірованих поверхнях кахля й скла.
Читайте також :  Розрахунок арматури для стрічкового фундаменту

Фільтри для зм’якшення води

фільтри для пом'якшення води

Основою принципу, закладеного в даному виді фільтрів, є іонний обмін. Що відбувається? Вода несе по трубах солі кальцію й магнію, які при нагріванні води випадають в осад, іменований накипом. Якщо розташувати на шляху потоку фільтр, який забирає іони кальцію й магнію з води, то вода стає м’якою.

Як це відбувається? Вода проходить крізь ємність, у якій утримуються дрібні гранули полімерної смоли, насиченої іонами натрію. Стикаючись із водою, смола запускає хімічні реакції, у ході яких іони кальцію й магнію заміщаються іонами натрію. У результаті вода дійсно втрачає тверді солі.

Як довго може протікати цей процес? Доти, поки смола не витрачає іони натрію. Однак при цьому ще рано думати про заміну фільтра. Тому що є досить простий спосіб повернути його в робочий стан. Досить помістити його в розчин солі, багатої натрієм. Для цих цілей можна взяти як звичайну кухонну сіль, так і спеціальні регенеративні розчини. Смола знову насититься іонами натрію, і фільтр буде знову готів до роботи. Це дозволяє продовжувати термін служби картриджів до 7 років.

Разом з тим смола продається як видатковий матеріал. Тому не становить проблем її замінити.

Вона випускається в наступному виді:

 • Глеєві іоніти, які схожі в сухому виді на ікринки. При контакті з водою вони набухають і перетворюються в глеєві кульки. У сухому виді неактивні.
 • Мікропористі іоніти. Випускаються у вигляді гранул, які активні як у сухому, так і в мокрому виді.

Як видно, кожний фільтр вирішує своє завдання. Для захисту побутових приладів і казанів від накипу можна використовувати магнітні й смоляні фільтри. Коли справа стосується попереднього очищення, підійдуть системні, магнітні й механічні фільтри. Для питної води бажано використовувати моделі, що працюють на активованому вугіллі. Якщо вугілля доповнене ще й ультрафіолетовим підсвічуванням, безпека вашого здоров’я забезпечена. Ідеальне очищення, при якому виходить практично дистильована вода, забезпечується осмотичними фільтрами. Однак на додачу до них потрібно обладнання, що збагачує воду мікроелементами.