Які вибрати якісну теплицю для дачі?

Вибираючи теплицю, будь-який дачник, насамперед, багато раз зважує й ретельно продумує свій вибір. На це придбання багато місяців відкладаються гроші, уздовж і впоперек проглядаються сторінки Інтернету із пропозиціями виробників і відгуками покупців, ведуться жаркі дискусії з колишніми дачниками про переваги тієї або іншої моделі.

теплиці та парники з полікарбонату

І от, нарешті, вибір зроблений, підготовлено та ідеально вирівняне місце для майбутнього парника, поруч акуратно розкладені інструменти й елементи конструкції, а також інструкція-головоломка. Для простої людини не розібратися в самій складній головоломці — себе не поважати. Це заняття подібне  розшифруванню прадавнього манускрипту, розгадкою якого будуть займатися всі присвячені в це таїнство родичі, що помітно повеселіли після пережитого разом процесу вибору моделі теплиці.

Після пережитого періоду покупки й установки, нарешті на ділянці з’являється шикарна й простора теплиця з полікарбонату, спроектована не інакше як авіаконструкторами. Багато зусиль піде на облаштованість внутрішнього простору теплиці, посадку рослин у грядки, підведення води для поливу, штучне освітлення. Видалося б, на цьому можна заспокоїтися. Але, на жаль…

теплиці з полікарбонату ціни

перший сніг, що випав, може довести до інфаркту або привести до шоку й депресію від побаченого: на місці втіленої в життя мрії й гордості стоїть щось покручене, що й завалилося під шаром снігу, що зовсім недавно мало горду назву «ТЕПЛИЦЯ». І всі гнівні звертання до фірми-продавця, у спробі одержати компенсацію або повернути гроші, як правило, закінчуються провалом. По твердженнях продавців у всьому винуваті ви самі. Чим пояснити такий сумний фінал? Несумлінністю виробника або тим, що в холодні зимові дні ви не мерзнули на дачі цілодобово з лопатою, відкидаючи сніг з даху теплиці? Виявляється, усе значно складніше і вибрати по-справжньому якісну теплицю дуже складно! Але цілком здійснено, якщо додержуватися порад, викладеним у цій статті.

Неприємні сюрпризи підроблених теплиць

теплиця підробка неякісна

Виявляється, підробками славляться не тільки китайські виробники, що випускають величезну кількість усілякого мотлоху, але й вітчизняні вмільці. Теплиці, виготовлені цими виробниками, хоч і виглядають як високоякісні моделі відомих фірм, але коштують небагато дешевше, а по якості не йдуть ні в яке порівняння з оригіналами. У результаті в Інтернеті з’являється безліч негативних відгуків і скарг покупців на фірму-виробника, про ту або іншу поломку або про руйнування теплиці під снігом, чого не повинне було відбутися по обіцянках і завіренням цього виробника. Збурюванням покупців немає межі, вони підтверджуються опублікованими світлинами зруйнованих теплиць. І правда, серце обливається кров’ю від побаченої картини. Адже скільки грошей і праці було вкладено в спорудження цієї будови! Найприкріше усього той факт, що коли справа доходить до офіційних скарг на компанію-виробника, виявляється, що теплиця була куплена невідомо де, і на ній відсутні які-не будь розпізнавальні ліцензійні знаки, що підтверджують її дійсність. Тобто, теплиця тільки зовні схожа на оригінал, а термін служби її виявився всього один рік, тому що кріплення в упаковці були не повністю укомплектовані, полікарбонат потріскався, каркас погнувся при першому ж снігу, а всі металеві деталі покрилися іржею…

Читайте також :  Як побудувати сонячний біо вегетарій своїми руками?

зимові теплиці будівництво теплиць

У результаті, на зекономлені пару сотень гривень уже нову теплицю не купити, претензію пред’явити нікому, тому що фірма, яка виготовляла комплектуючі до теплиці в якомусь підпільному цеху, тихо самоліквідувалася, одержавши свою частку прибутку від обманутих покупців. А офіційні представники компанії-виробника відмовляються виплачувати компенсацію або брати в ремонт деформовані частини теплиці, тому що на неї немає ніяких підтверджувальних документів про дійсність або вони підроблені.

Позитивні приклади

Більшим контрастом на тлі негатива із приводу неякісного товару виглядають позитивні відгуки вдячних покупців про фірму-виробника теплиць тієї ж марки. І багато здивування в питаннях: « Як вона могла зламатися? У нас уже 7 років стоїть й ніякого снігу не боїться!» На доказ своїм словам додають фото теплиці, де на каркасі, як груші, висять 5-7 людей, випробовуючи своєю вагою міцність конструкції.

як зробити теплицю своїми руками

Це говорить про те, що потрібно знати, де й у кого купити теплицю. Ідеальним варіантом є фірмовий магазин виробників теплиць або офіційний сайт компанії, через який можна зробити пряме замовлення потрібної моделі. Якщо ви зв’язуєтеся з посередниками – це вже певний ризик. А про дрібні й маловідомі фірми на стихійному ринку краще взагалі забути назавжди! Інакше виявитеся горе-власником неякісного товару. У кожному разі, обов’язково звертайте увагу на наявність логотипа фірми-виробника на скотчі й захисній плівці полікарбонату.

Як відрізнити оригінальну теплицю від підробки?

купити теплицю

Щоб вибрати якісну теплицю потрібно вміти відрізнити оригінал від підробки. Існує безліч ознак, завдяки яким можна визначити підробку. Різниця між заводською теплицею й кустарщиною видна неозброєним оком.

Зверніть увагу, з якого металу зроблений каркас – на підробці він настільки тонкий, що його можна легко зігнути, а на вид він нагадує метал бляшаної консервної банки.

Каркас якісної теплиці виготовлений набагато надійніше. Він не прогнеться ні під яким шаром снігу. А якщо мова йтиме про економ-варіант, те потрібно зауважити, що полегшені варіанти теплиць не призначені для використання в “сибірських” умовах, тому купуючи теплицю, потрібно враховувати, що заощаджуючи гроші, купуючи полегшений варіант, вам доведеться встановлювати додаткові підпірки усередині теплиці, тому що полегшений профіль у таких моделях не розрахований на більші навантаження.

Читайте також :  Теплиця своїми руками. Поради досвідченого дачника

Аркова конструкція теплиці завжди міцніше двосхилої за умови використання для каркаса того самого матеріалу. При достатній товщині профілю аркова конструкція дуже доцільна для більших навантажень, адже вони будуть спрямовані на стиск і рівномірно розподілені по всій її поверхні. При недостатній товщині профілю стінки будуть працювати на злам і проваляться при перших же навантаженнях, що й трапляється з неміцними підробленими моделями.

Вибирайте правильний полікарбонат для теплиці

Підроблені теплиці відрізняються не тільки слабкою конструкцією каркаса, але й огидною якістю полікарбонатного покриття. Трапляється, що в якості покриття використовується китайський полікарбонат, який взагалі не призначений для зовнішніх конструкцій. Його негайно потрібно замінити. Кращим варіантом для теплиць є ізраїльський полікарбонат, що має ультрафіолетовий захисний шар.

Якість полікарбонату можна легко визначити, якщо спробувати сильно надавити на нього рукою. Якщо ребра жорсткості в результаті не деформувалися, виходить –  полікарбонат якісний і прослужить вам вірою й правдою багато років.

Економ-конструкція

теплиця санаторій фото

Дуже часто буває, що в якості базової моделі теплиці продається її більш ощадливий варіант, призначений для використання в більш спокійному кліматі, який стороною обходять сильні вітри, тріскучі морози й високий сніг. Або ж його використовують дачники, що прагнуть до модернізації й удосконаленню моделі на свій лад. Наприклад, різниця між моделями теплиць «Дачна-2ДУМ» і «Дачна-2 Дум-Економ» полягає в тому, що в економ-варіанті теплиці відстань між дугами збільшено на цілий метр, і між ними в комплектації немає ніяких підсилювачів. Такий варіант припускає обов’язковий демонтаж теплиці на зиму, про що навіть застережено в інструкції. Тому ціна на економ-конструкцію набагато нижча ціни базової моделі. Розпізнати підступ досить легко. Для цього потрібно уважно оглянути комплектацію  і вам усе стане зрозуміло.

Читайте також :  Теплиця з полікарбонату з дерев'яним і металевим каркасом своїми руками

YouTube Preview Image

Саме тому, ідеальним способом, щоб купити теплицю є пряме звернення до фірми-представника виробників теплиці, причому обов’язково відому й перевірену. У жодному разі не звертайтеся до посередників! У кожному разі, обов’язково перевіряйте наявність логотипів фірми, комплектність елементів конструкції й усіх кріпильних елементів.

Тільки слідую чи всім нашим радам, можна буде не турбуватися й вибрати якісну теплицю для дачної ділянки, збираючи щороку високий урожай!