Яку купить електростанцію для будинку. Поради електрика

До вибору електростанції не можна ставитися легковажно, тому що невміло перелічене навантаження на агрегат може привести до того, що ваша електростанція просто не зуміє впоратися з покладеними на неї обов’язками.

дизельна електростанція фото

Розрахунки потужності електростанції по типу навантаження

В Інтернеті нескладно знайти калькулятори розрахунків потужності, однак перш ніж ними скористатися, необхідно зрозуміти відмінність між активними омними та індуктивними навантаженнями. Такі споживачі, як обігрівач, електроплита, лампи розжарювання та інші, чия енергія перетвориться в тепло, створюють активне навантаження. Розрахувати потужність необхідної вам електростанції в цьому випадку не становить великої праці. Просто підсумуйте потужність усіх омічних споживачів, які ви плануєте до неї підключати.

Зі споживачами, що створюють індуктивне навантаження, інша справа. Цілий ряд побутових обладнань у момент старту електродвигуна вимагає додаткової енергії для створення електромагнітного поля, що обов’язково необхідно врахувати при розрахунках потужності електростанції. Серед таких споживачів можна назвати холодильник, пральну машину, різні електроінструменти. Наприклад, для запуску шуруповерта потужністю 600 Вт буде потрібно не менш 1200 Вт, а щоб запустити заглибний насос, буде потрібно потужність в 7 раз більше, чим його експлуатаційний показник.

Типи електростанцій : синхронна або асинхронна?

Залежно від здатності електростанція переносити пускові навантаження розрізняють синхронні й асинхронні моделі. Складно сказати, який тип буде більш ефективним і вигідним у вашому випадку, тому що обоє вони мають сильні й слабкі сторони. Асинхронна електростанція переносять пускові навантаження гірше, чим синхронні, що є головною перевагою останніх. Однак агрегати асинхронного типу нечутливі до коротких замикань і здатні видавати струм високої якості, що є обов’язковою умовою для підключення вимірювальних приладів та чутливої техніки. Також до їхніх гідностей слід віднести простоту й герметичність конструкції, що захищає рухливі деталі електростанція від передчасного зношування. Похвастатися цими якостями синхронні електростанції, що мають відкриту конструкцію, на жаль не можуть. Такий відвертий недолік асинхронних моделей електростанцій, як високе споживання потужності в момент запуску, можна згладити шляхом установки ємнісного блоку.

Читайте також :  Пила роторайзер Rotorazer saw — новий помічник домашнього майстра

YouTube Preview Image

Купить електростанцію : однофазна чи трифазна?

Існує ще ряд важливих факторів, які можуть вплинути на ваше рішення у виборі електростанції. Фахівці настійно рекомендують ураховувати фазність обладнання. У нас найпоширеніші однофазні електростанції, тому що в побуті використовується одна фаза, однак вам можуть пропонуватися й трифазні, як агрегати з більш високим КПД.

Якщо ви віддали перевагу саме такому обладнанню (трифазна), то запам’ятайте, якщо ви підключите до нього однофазних споживачів, обмотка може не витримати й згоріти, тому від подібних підключень краще втриматися.

Моделі з електростартером простіше в обігу й заощадять вам час, а наявність коліс для обладнання, яке важить до 100 кг, це не примха, а корисна необхідність.

Тип двигуна електростанцій

І останній, але досить значимий факт – це вибір електростанції по типу двигуна. Глобальні завдання в промисловому масштабі вам буде простіше вирішувати, використовуючи електростанцію із чотиритактним двигуном. Агрегат, оснащений двотактним двигуном, не має високої потужністі і може бути використаний для нескладних побутових завдань або придатися вам у подорожі.

Як буде використовуватися електростанція?

Електростанція може використовуватися у двох режимах: у якості постійного або ж резервного джерела струму. Далі визначаємо скільки споживачів буде підключено і яка їхня потужність. Тут потрібно врахувати й пускові струми й реактивні навантаження. Щоб спростити собі завдання можна пошукати в Інтернеті спеціальні калькулятори за розрахунками потужності електростанцій.

Якщо електростанція використовується як постійне джерело струму, то краще купувати дизельний, а якщо в якості резервного, то бензиновий.

Дизельна електростанція та її переваги

Давайте розглянемо переваги дизельних електростанцій стосовно бензинових:

  • значно дешевші в обслуговуванні;
  • більш безпечні;
  • мають меншу температуру горіння палива;
  • більш низькі обороти;
  • великий ресурс роботи, тобто здатні працювати без перерв.
Читайте також :  Як вибрати електричний плиткоріз? Види й основні характеристики плиткорізов

Час роботи електростанції

Щоб правильно купити електростанцію потрібно знати скільки годин у році буде працювати електростанція. Якщо це до 500 годин, то можна купувати високооборотну електростанція (3000 обер/хв), вона дешевше. Якщо ж більш 500 годин, то краще брати низкооборотну електростанцію (1500 про/хв), хоча він а дорожче, але її ресурс роботи значно вище.

Для побутових потреб цілком вистачить високооборотної електростанції потужністю до 3 кВт і вагою близько 70 кг. Застосовувати її можна на невеликому будівельному майданчику, для електрифікації маленького заміського будинку, для проведення будь-яких робіт у польових умовах.

Де встановить електростанцію?

Електростанція можна встановлюватися в гаражі, підвалі, прибудові до будинку або іншому місці. Тут варто дотримати ряд вимог, які дозволять працювати обладнанню безперебійно:

  • відвід вихлопних газів;
  • приплив повітря для охолодження й згоряння палива;
  • створення нормальних умов роботи (не допускати роботу станції при низьких температурах і підвищеної вологості).

І в завершенні прагну сказати, що бувають станції з водяним охолодженням, які здатні працювати місяцями. Можливо оснащення агрегату блоком автоматики, це дозволить увімкнуться їй автоматично, коли пропаде електрика в мережі.

YouTube Preview Image