Яке опалення гаража найкраще для автомобіля

Гараж для автолюбителя – це другий будинок. Тут «живе» залізний улюбленець і всі необхідні інструменти й матеріали для його ремонту й експлуатації. Крім того, це місце, де можна зустрітися зі своїми  друзями й обговорити виниклі з автомобілем проблеми або можливості його вдосконалення.

Загалом, гараж – це своєрідний автоклуб, де автовласник проводить досить багато часу. Тому тут у будь-який час року бажано підтримувати комфортну температуру. Та й самому автомобілю не завадить тепло, щоб без проблем завестися в люті зимові морози.

опалення гаража

Опалення гаража масляним радіатором

Більшість автолюбителів звикли обігрівати свої гаражі по старинці, тобто за допомогою масляних радіаторів. Спосіб перевірений часом і досвідом багатьох людей. Але є в нього й ряд недоліків, серед яких значне споживання електроенергії, більші габаритні розміри, що в умовах невеликої площі гаража створює значні незручності, необхідність постійного контролю з боку людей у зв’язку з підвищеною небезпекою виникнення пожежі при влученні на його поверхню горючих матеріалів.

Опалення гаража інфрачервоним обігрівачем

опалення гаража інфрачервоним обігрівачем

Останнім часом власники гаражів, які цікавляться новими технологіями на ринку, воліють установлювати для обігріву приміщення інфрачервоні обігрівачі. Усі недоліки, які були перераховані вище й стосувалися масляних радіаторів, у випадку інфрачервоних обігрівачів відсутні. Споживання електроенергії в них значно нижче, до того ж у них передбачено два режими роботи: звичайний і економічний. Ще одна перевага – їх стельове розташування, що звільняє місце в гаражі. По суті, роботу такого обігрівача можна зрівняти з роботою лампочки, яку включають, коли приходять, і потім виключають, абсолютно не опікуючись про безпеку.

Принцип роботи інфрачервоного обігрівача полягає в тому, що, перебуваючи на стелі приміщення, він рівномірно прогріває поверхню підлоги, при цьому тепло, піднімаючись нагору, нагріває повітря. У результаті все приміщення має однакову температуру, а не як у випадку з радіаторами, коли нагрівається повітря навколо них і йде нагору до стелі.

Читайте також :  Що таке мікатермічний обігрівач? Принцип роботи та переваги

Безпека обігрівача також на висоті. При правильному його монтажі він абсолютно пожежобезпечний, та й на здоров’я людини він не впливає шкідливими випромінюваннями. Оскільки розташований він, як правило, на стелі, то нанести йому збиток практично неможливо, на відміну від радіаторів, що постійно плутаються під ногами.

ІЧ-обігрівачі мають перевагу й перед конвекторними обігрівачами, оскільки при своїй роботі не висушують повітря й не піднімають пил.

Як було сказано вище, обігрівач працює у звичайному й економічному режимі. Якщо зі звичайним режимом усе й так зрозуміло, то економічний, або «нічний», режим дозволить зберегти тепло в приміщенні навіть при відсутності людини, споживаючи при цьому найменше енергії.

Такі обігрівачі можуть забезпечувати обігрів не тільки приміщень. Усім власникам автомобілів відома вічна проблема, пов’язана із запуском двигуна взимку. Якщо ж поставити інфрачервоний обігрівач безпосередньо під капот і встановити потрібну температуру, то повітря навколо двигуна завжди буде теплим, що дозволить із легкістю запустити «серце» авто в будь-яку погоду й у будь-якому місці, навіть на вулиці.

Установка в гаражі інфрачервоного обігрівача – прекрасний подарунок автолюбителя собі й своєму автомобілю. Економія на електроенергії, помножена на придбаний комфорт, — основні причини, по яких все-таки слід поміняти старий радіатор на нові технології.