Що таке натуральні шпалери? Застосування в інтер’єрі.

Натуральні шпалери стали для сучасних інтер’єрів справжньою знахідкою. Ними можна обробляти, як повністю всі стіни, так і декорувати окремі ділянки. Крім цього натуральні шпалери можна поєднувати як з іншими матеріалами, так і один з одним. Натуральні шпалери здатні пожвавити будь-який інтер’єр, додаючи в нього природне багатство розцвічень і текстур.

Такі шпалери мають високу екологічну безпеку, завдяки чому їх можна використовувати навіть при оформленні дитячої кімнати. Шпалери з натуральних матеріалів не нанесуть абсолютно ніякої шкоди здоров’ю ваших дітей.

Виробництво натуральних шпалер

натуральні шпалери

При виробництві натуральних шпалер використовується дуже багато ручної праці, саме тому вони мають досить високу вартість, але вона виправдана на всі 100%.

Спочатку необхідно зібрати природні матеріали, які слід дуже ретельно просушити. Після цієї рослини відбираються і їх подають на верстат. Там кожна стеблинка й кожна травинка сплітаються за допомогою спеціальних ниток у єдине полотно, яке наклеюється на флізелінову або паперову основу. Якщо на полотні натуральних шпалер присутні акуратні шви, то це ознака ручної праці, тому можна сказати, що кожний сантиметр натуральних шпалер насичений не тільки силою природи, але й теплотою рук майстра, який працював над ними.

Види шпалер

На сьогоднішній день на ринку присутній велика кількість найрізноманітніших  натуральних шпалер, які можуть бути розділені на кілька видів:

•  Рослинні. При виробництві рослинних шпалер використовуються кілька різних рослин – очерет, джут, кропива, коноплі і інші. У складі таких шпалер більшу частину займає целюлоза, тому такі шпалери можна назвати паперовими. Рослинні шпалери можуть перерозподіляти вологу в приміщенні й поглинати сторонні шуми.
Коркові. Якщо приклеїти на паперову основу коркова шпона, за допомогою якого можна підвищити звукоізоляцію, то вийдуть так звані коркові шпалери.
•  Шпалери, виготовлені з натуральної шпони. Даний вид шпалер виготовляється з найтоншого зрізу дерева коштовної породи, яка приклеюється на флізелінову або паперову основу. У виробництві шпалер використовуються зрізи європейської вишні, а також японського лакового й сандалового дерева.
• Шпалери із застосуванням слюди. Для виробництва таких шпалер необхідно приклеїти на папір вермикуліт, який ставиться гідрослюдяним матеріалам і має шарувата будова. Дані шпалери відрізняються особливою практичністю й підвищеною зносостійкістю.
Бамбукові шпалери.  Дані шпалери виготовляють із натурального бамбука. Вони відрізняються підвищеною вологостійкістю, що дозволяє використовувати їх для обробки приміщень, у яких є присутнім підвищений рівень вологості. Крім цього такі шпалери найчастіше  мають тканинну основу, яка сприяє підвищенню їх міцності й надійності.

Читайте також :  Робимо пуф своїми руками. Простий і швидкий спосіб зробити пуфик

Переваги шпалер з натуральних матеріалів

натуральні бамбукові шпалери

Натуральні шпалери є дуже цікавим оздоблювальним матеріалом, який має багато переваг:

• стійкість до впливу шкідливих комах, а також до появи й наступному розмноженню різних хвороботворних мікроорганізмів;

• простота використання;

• підвищена зносостійкість;

• підвищена стійкість до впливу вологого середовища;

• гарна звукоізоляція

•  структура, приємна на дотик;

•  екологічна чистота.

Недоліки натуральних шпалер

натуральні обої

Натуральні шпалери дуже гарні, але й у них є недоліки, яких налічується не так багато:

•  багато натуральних шпалер досить темні, тому якщо всі стіни приміщення обробити такими шпалерами, то приміщення буде трохи похмурим. Якщо кімната споконвічно була не занадто світлої, то даний ефект буде особливо помітний.

•  різати й кріпити деякі натуральні шпалери досить важко, тому ви можете витратити більшу кількість часу на них розкройку й приклеювання, у порівнянні з вініловими й паперовими аналогами.

• натуральні шпалери мають досить високу вартість, і далеко не кожний майстер візьметься за роботу з ними.

Також варто відзначити той факт, що завдяки своїй натуральності, такі шпалери залучають до себе увагу різних свійських тварин, які можуть ушкодити їх зубами й гострими коготками.

Як клеїти натуральні шпалери (обої)

Перед тем як приступати до наклеювання натуральних шпалер, необхідно дати їм час на адаптацію до приміщення, для якого вони призначені. Досить буде дати їм полежати в частково розгорнутому виді приблизно 24 години. Не варто в плині цього часу залишати шпалери там, де вони можуть бути піддані впливу вологи або прямих сонячних променів, тому що це може привести до їхнього жолоблення, у результаті чого процес наклеювання буде більш складним.

Читайте також :  Альтернатива природному газу: зріджений газ

Дуже важливо ретельно підготувати основу, вилучивши старі шпалери. Також слід вирівняти основу, якщо це необхідно, і обов’язково заґрунтувати стіни.

Усе інше залежить винятково від типу обраних шпалер. Є шпалери, які дуже складно нарізати. Наприклад, для різання бамбукових шпалер вам можуть знадобитися ножиці по металу.

Для наклеювання натуральних шпалер слід використовувати тільки рекомендований виробниками шпалер клей. Деякі використовують для наклеювання бамбукових шпалер рідкі цвяхи, але краще цього не робити, тому що склад наноситься на шпалери смужками, після чого шпалери приклеюються до стіни. У тих місцях, де клей не був нанесений, шпалери будуть відходити. Тому краще використовувати відповідний клей, призначений для обраного типу шпалер, і наносити його на полотно повністю.

Клеїти шпалери необхідно встик, причому стики в кожному разі будуть видні. Якщо ви плануєте оформити стіну вставкою, виготовленої з аркуша шпалер, то необхідно заздалегідь зробити розмітку поверхні, ще до того, як буде нанесений клей, тому що натуральні шпалери усмоктують його дуже швидко.

YouTube Preview Image

Натуральні шпалери в інтер’єрі

Дуже незвичайно будуть виглядати шпалери зі шпони, слюди, пробки, бамбука, джуту . Після наклеювання вони більше нагадують панелі, а не звичайні шпалери. Крім цього вони мають непросту фактуру й складний колір, через що може виникнути ефект якоїсь надмірності й тиску стін, якщо оклеїти ними всі стіни.

Не варто забувати й про те, що натуральні шпалери найчастіше  досить темні.

З обліком усього сказаного вище, натуральні шпалери рекомендується застосовувати лише для комбінування з обробкою, виконаної з інших матеріалів. Хоча, у спальні темрява не буде зайвою, тому досить часто можна побачити в ній обробку з натуральних шпалер.

натуральні шпалери у оформленні інтерєрів

Також натуральні шпалери добре підходять для того, щоб створювати акцентні стіни. Приміром , можна створити з їхньою допомогою на стіні фокусну смужку, на якій згодом буде розміщений телевізор. У такий же спосіб можна постаратися виділити стіну на кухні, біля обіднього столу й в узголів’я ліжка.

Читайте також :  Як правильно виконати укладання плитки на підлогу

натуральні обої шпалери фото відео

Якщо у вас залишиться невитрачений матеріал, не варто засмучуватися, тому що натуральні шпалери можна використовувати для декорування й відновлення меблів. Ними можна оклеїти внутрішню стінку стелажа або лицьову поверхню старого комода. Використовуючи гарні натуральні шпалери, можна зробити настінні панно для декору кухні, холу, коридору й т.п.

В інтер’єрі натуральні шпалери можуть використовуватися ще в якості матеріалу для комбінування. Приміром , ними можна оклеїти нижню частину стіни, а її верхню частину поклеїти звичайними шпалерами або зафарбувати. Стик можна задекорувати молдингом або декоративною планкою.

натуральні шпалери приклад оформлення дитячої кімнати

Також можна задекорувати фрагментами- вставками, виконаними з натуральних шпалер, стіну з базовою основою, а потім обрамувати ці ділянки. Наклеєні в такий спосіб натуральні шпалери виглядають як панелі.

натуральні шпалери японський тропічний стиль

Необхідно підкреслити, що натуральні шпалери є відмінним вибором для інтер’єрів, виконаних у тропічному, екологічному і японському стилі. Натуральна фактура допоможе створити атмосферу близькості до природи і якоїсь природності. В інтер’єрі таких стилів можна більш  використовувати шпалери з натуральних матеріалів.

Дуже гармонійно в інтер’єрі дані шпалери сполучаються із зеленим, пісковим і коричневим кольорами.

Коментарі 1

  • Статья заслуживает особенного внимания , ибо используются только натуральные материалы .
    Я сам стараюсь применять в ремонте исключительно эко покрытия .
    Спасибо за интересную статью .